Damacana su dükkanı açmak: Damacana su dükkanı nasıl açılır? Maliyeti ne kadar?

Kısıtlı sermayeniz var ve karlı bir iş kurmak istiyorsanız damacana su dükkanı açmak isabetli bir tercih olacaktır. Az sermayesi olanların rahatlıkla yapabileceği bu işte damacana bayilik veren firmalar sayesinde damacana suları kolaylıkla tedarik edebilir ve dükkanınızı satış yapar hale getirebilirsiniz. Bu yazımızda damaca su dükkanı açmak için yapılması gerekenleri, su bayiliği hakkında bilmeniz gerekenleri anlatacağız.

Damacana Su Dükkanı Açmak

damacana su dükkanı

Sağlıklı bir cilde ve bağışıklık sistemine sahip olmak için uzmanlar insanların günde 2 litre su tüketmesini öneriyor. Şebeke sularının da içilecek gibi olmaması nedeniyle damacana su sektörü büyük satış rakamlarının olduğu bir alana dönüştü. Siz de bu durumdan hareketle bir ticari girişim başlatmak istiyorsanız damacana su dükkanı açmak iyi bir tercih olacaktır. Yatırım maliyetinin düşük olması, her zaman ihtiyaç duyulan bir ürünün satılması nedeniyle bu sektörde kolaylıkla satış yapabilir ve maliyetinizi amorti edebilirsiniz.

Damacana Su Dükkanı Nerede Açılmalı

damacana su dükkanı nereye açılmalı

Damacana su dükkanı açmak için elbette bir dükkana ihtiyacınız olacak. Ancak bu dükkanın çok işlek bir noktada olmasına gerek yoktur. Bu durum sizi büyük bir kira giderinden kurtaracaktır. Damacana su sektöründe daha çok telefon ile sipariş usülü çalışıldığı için çoğu insan fiziksel olarak dükkanınızı ziyaret etmeyecektir. Kimsenin girmeyeceği dükkan içinde aşırı tadilat-dekorasyon masrafları yapmaya ve cadde üzerinde insanların bol olduğu noktada dükkan açmaya gerek yoktur.

Kendinize ara sokaklarda, eski ve ortalama 40-50 m2 depo tarzı bir yer bulmanız yeterlidir. Daha büyük hacimli bir iş yapmak isterseniz damacana stoklamak için daha büyük bir dükkana ihtiyacınız duyabilirsiniz. Başlangıç için ideali 40-50 m2 yer bulun yeterlidir.

Damacana Su Dükkanı Açmak İçin Gerekenler

su dükkanı açmak için gerekenler

Damacana su satış dükkanları ruhsat olarak “sıhhi müessese” kapsamına girmektedir ve çalışma ruhsatı alabilmek için belediyeden sıhhi müessese iş yeri açma ruhsatı almanız gerekmektedir. Bu işin yasal boyutudur. Bir de dükkanı açmak ve işletmek için olmazsa olmaz şeyler vardır. Onları 3 başlıkta incelersek;

– Dağıtım personeli (tercihen 2 kişi)
– Dağıtım araçları (otomobil ve motorsiklet)
– Su bayiliği

Dağıtım personeli: Hızlı ve çalışkan tercihen 2 kişi olmalıdır. Çalışan kişiler 19 Lt. damacana indirip-kaldıracağı için erkek personel çalıştırmanız gerekmektedir.

Dağıtım araçları: Damacana su bayileri genellikle bu işi motorsiklet ile yapmaktalar, ancak siz bir adet otomobile de sahip olun. Station dediğimiz tipte Doblo gibi araçlar aynı anda birden fazla damacana taşımanıza imkan verecek ve böylece kısa zamanda daha çok sipariş teslim edebileceksiniz.

Su bayiliği: Bu işin en önemli kısımlarından birisidir. Kaliteli bir firma ile çalışmak size her zaman artı değer kazandıracaktır. İsmi çok bilinmeyen ve sağlıksız sular satan firmaları tercih etmeyin. İçimi kaliteli ve hesaplı olan su firmalarını tercih edin.

Su Bayiliği Almak

su bayiliği almak

Dükkanı nerede açacağınıza karar verdiyseniz artık damacana su bayiliği almak için arayışlara girmenin vakti gelmiştir. Damacana su sektöründe bayilik veren pek çok firma var. Bölgesel olarak bazı kaliteli su firmaları olsa da ülkemizde en çok tercih edilen firmalar Erikli, Damla Su, Fuska Su, Abant, Javsu, Elmacık gibi firmalardır. Sitemizde daha önceden bu sektörde bayilikler dağıtan firmalar hakkında çeşitli yazılar yazmıştık. Aşağıdaki bağlantılardan o makalelerimizi okumanızı öneririz. Böylece bayilik hakkında aklınızdaki sorulara cevaplar bulabilirsiniz.

Damacana Su Bayiliği Veren Firmalar (Javsu, Abant, Elmacık, Erikli, Fuska)
Damla Su Bayilik Başvurusu ve Şartları
Saka Su Bayilik Başvurusu ve Şartları

Damacana Su Satışları Nasıl Arttırılır

damacana su satışları nasıl arttırılır

Damacana su dükkanı açmak isteyenlerin en çok sıkıntı çektiği konu dükkanı açtıktan ilk bir kaç ay sonra hala yeterli sayıda damacana su satamamaktır. Çok kaliteli bir su firmasından bayilik alırsınız ancak müşteri sizi bilmediği için sipariş alamazsınız. İşte bu noktada devreye reklam yapmak girmektedir. Reklam olmadan satış miktarlarını arttırmak çok uzun zaman alır. Bütçenizi çok zorlamadan ufak reklamlar ile satışları arttırabilirsiniz. Aşağıda sizler için reklam önerilerimiz var;

– Broşür basıp dağıtmak: Bir matbaa ile anlaşıp güzel bir broşür tasarımı yaptırılır ve çoğalttırılır. Elde ettiğiniz broşürleri satış yapmak istediğiniz bölgedeki evlerin apartman kapılarına, otomobillerin silecek kısmına bırakırsınız. Elbette buradan görüp abone olmak isteyen müşteriler çıkacaktır.

– İş yerlerine kartvizit bırakmak: Üstteki yönteme benzer olarak matbaadan kartvizit basımı yapılır ve çevredeki esnafların dükkanlarına dağıtılır.

– Yerel radyoda reklam yapmak: Ufak bir şehirde yaşıyorsanız ve yerel radyo kanalı varsa çok cüzi miktarlarla radyo kanalına reklam verebilir ve buradan müşteri kazanabilirsiniz.

Damacana Su Bayiliği Veren Firmalar! Damacana bayiliği nasıl alınır? 2021 franchise ücretleri ne kadar?

Mesaj Bırakabilirsiniz