Dailymotion İle Video Yükleyerek Para Kazanmak! Nasıl kazanılır? Şartlar nelerdir?

Şu sıralar Youtube’a video yüklemek oldukça popüler. Çevrenizdeki en yakın arkadaşlarınız dahi youtuber olmanın peşinde olabilir 🙂 Youtube’a olan ilgiyi bildiğimiz için sitemizde youtube’dan para kazanmak ile ilgili bir rehber yayınlamıştık. O yazımızda detaylı olarak Youtube hakkında bilgi vermiştik. Bu makalemizde de Youtube’a alternatif bir platformdan bahsedeceğiz. Nedir o diyecekler için adresimiz; Dailymotion. Aslında uzun zamandır hayatımızda olan bir site Dailymotion.com ancak ülkemizde pek bilinmeyen bir video paylaşım sitesi. Bu sitede de tıpkı youtube gibi video yükleyerek para kazanabiliyorsunuz hem de Youtube’dan daha fazla. Dailymotion ile video yükleyerek para kazanmak için neler yapılmalı ? Dailymotion video izlenme başına mı para veriyor, ödemeleri nasıl yapıyor bu yazımızda tek tek anlatıyoruz.

Dailymotion İle Video Yükleyerek Para Kazanmak

dailymotion ile para kazanmak

Dailymotion’dan para kazanmak için hemen bir hesap oluşturmalı ve kanalınızı kurmalısınız. Dailymotion’da kanal kurmak oldukça kolay. Sadece bir mail adresi ile siteye kayıt yaptırıyorsunuz ve karşınıza açılan kanal ayarlarından sayfanızı kişiselleştiriyorsunuz.

Yukarıdaki “Kayıt” butonuna tıklayarak bir e-posta adresi ile kaydınızı yapın. Daha sonra e-posta adresinize gelecek olan aktivasyon mailindeki linke tıklayarak Dailymotion hesabınızı aktifleştirin.

Hesabınız açıldı ve video yüklenmeye hazırdır. Yapmanız gereken tek bir şey daha var. O da Dailymotion sayfasının en altındaki “Para kazanın” linkine tıklamak. Bu sayfa partnerlik sayfasıdır ve videolardan para kazanmak için partner olmanız gerekir. Hemen “partner olun” butonuna tıklayın… Hepsi bu kadar. Artık izlenen videolarınızdan para kazanabileceksiniz. Youtube gibi ağır şartlar yoktur. (4000 abone, 4000 saat izlenme gibi…)

Dailymotion’da Nasıl Para Kazanılır ? Ne Kadar Kazanılır ?

dailymotion ile ne kadar kazanılır

Para kazanmak için elbette videolar yüklemeniz gerekiyor. İnsanların ilgisini çekeceğini düşündüğünüz, günlük komik, eğlenceli, siyasi videoları Dailymotion’a yükleyerek sosyal platformlarda paylaşabilirsiniz. Zaman içerisinde belli bir izlenme sayısına ulaşacaksınızdır.

Dailymotion’u Youtube’dan ayıran en önemli fark belki de video yükleyenlere verdikleri ödüllerdir. Öncelikle Youtube’dan para kazanmak için Adsense hesabınız olması gerekiyor ve Adsense hesabı almak zahmetli bir iş. Ayrıca Youtube’da videolarınızdan para kazanabilmek için izleyicilerin reklamlara tıklaması gerekiyor.

Dailymotion’da ise böyle bir durum söz konusu değil. Dailymotion’da Adsense hesabına ihtiyaç duymazsınız. Dailymotion Partner hesabı açan herkes para kazanmaya başlar. Bununla birlikte videolardan para kazanmak için reklama tıklanma şartı yoktur. Videolarınızda reklamların yayınlanması ve kullanıcıların izlemesi yeterlidir.

Kazanç bakımından da Dailymotion’un avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Youtube Türk Lirası kazandırırken, Dailymotion USD kazandırmaktadır. 1 doların günümüzde 6 TL seviyelerinde olduğunu hesaba katarsak Dailymotion’un gerçekten de çok avantajlı olduğunu görürüz.

1000 reklam yayınlamaya ortalama olarak 0.50$ ila 1 $ arası kazandıran Dailymotion oldukça kazançlı bir platform. Ödemeler 100$ olunca yapılmakta. 100$‘ı hesabınızda biriktirdikten sonra ödeme talep edebilirsiniz. Türkiye’ye ödemeler “Payoneer” adlı ödeme aracıyla yapılmaktadır.

Dailymotion’dan ödeme alabilmek için Payoneer hesabı açmalısınız ve Payoneer’in göndereceği ATM kartını kullanmalısınız. Bu kart ile hesabınıza gelen parayı döviz cinsinden ATM’lerden çekebilir ve harcamaya başlayabilirsiniz 🙂

Bol kazançlar…

Mesaj Bırakabilirsiniz