Nasıl Para Kazanabilirim Diyenlere 10 Pratik Tavsiye

Hayatın içerisinde herkes bir kaç kere nasıl para kazanabilirim sorusunu kendisine sormuştur. Bu soruyu genellikle parasız kaldığımız, işsiz olduğumuz dönemlerde sorarız. Ya da bazıları gibi daha fazla para kazanmak için bu sorunun yanıtı ararız. Ek İş Ajandası olarak bu soruyu soranlara güzel bir liste ile cevap vermek istedik ve nasıl para kazanabilirim diyenlere tam 10 karlı iş fikrini sunduk. Hazırsanız başlıyoruz;

Satış Ortaklığı İle Sermayesiz Ticaret

satış ortaklığı

Teknoloji çağında yaşıyoruz ve her işimizi elimizdeki akıllı telefonlar ile halledebiliyoruz. Artık alışveriş için dışarıya çıkıp mağaza mağaza gezmemize gerek kalmıyor. Bu nedenle e-ticaret sektörü milyarlarca dolar kar elde ediyor. Siz de bu pastadan pay kapmak istiyorsanız e-ticaret sektörüne giriş yapabilirsiniz. Sermayesiz e-ticaret yapabilmek için satış ortaklığı veren sitelere başvurarak cebinizden hiç para çıkmadan ürün satıp komisyonunuzu kazanabilirsiniz. Bu işe biraz modern kabzımallık da diyebiliriz. Oldukça karlı bir iş olan satış ortaklığı sistemleri ile aklınıza dahi gelmeyen paraları kazanabilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: İnternet Üzerinden Sermayesiz Satış Yapmak – Satış Ortaklığı

Çevirmenlik Yapabilirsiniz

çevirmenlik yapabilirsiniz

Yabancı dil bilmek günümüzde çok önemli hal almış durumda. Globalleşen dünyada her milletten insanla iletişim kurabilmeniz için en azından İngilizce bilmeniz şart. Bilmeyenler de çevirmenler ile çalışmak durumunda kalıyor. Yabancı dil konusunda kendinize güveniyorsanız çeviri işleri yapabilir ve bundan para kazanabilirsiniz.

İstiridye Mantarı Yetiştirin

istiridye mantarı yetiştirin

Nasıl para kazanabilirim diyenler için ortaya çıkartılmış bir iş fikri; İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği… Son yıllarda girişimci kişilerin en çok uğraştığı işlerin başında geliyor. 1 kilogram istiridye mantarı pazarda 12 TL ila 20 TL arası bir fiyattan satılıyor. Kendi başınıza yapabileceğiniz basit bir iş yapmak istiyorsanız istiridye mantarı yetiştirmek tam size göre bir iş. İşe başlangıç sermayesi için 1.000 TL dahi yeterlidir. Evinizin bodrum katında üretime başlayabilirsiniz…

BUNU DA OKUYUN: İstiridye Mantarı Yetiştirerek Para Kazanmak

Tavuk Yetiştirebilirsiniz

tavuk yetiştirebilirsiniz

Hayvancılık işlerinden anlıyorsanız tavuk yetiştirme işine başlayabilirsiniz. Kahvaltı öğünlerimizin vazgeçilmezi olan yumurta şu sıralar ateş pahası durumda. Gezen tavuk yumurtaları piyasada çok fazla talep görüyor ve üreticiler ellerindeki ürünleri yüksek fiyattan satabiliyor. Ayrıca devlet destekli hibeler ile KOSGEB hibesi ile tavuk satın alabilir bu işe başlarken arkanıza sermaye desteği alabilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: 1.600 TL İle Girişimcilik Öyküsü

Sosyal Medya İle Para Kazanabilirsiniz

sosyal medyadan para kazanabilirsiniz

Sosyal medya kullanımında Türk insanı olarak zirvelerde yer alıyoruz. Yabancı araştırma şirketlerine göre Türkler en çok Instagram, Twitter, Youtube kullanan milletlerden birisi. Nasıl para kazanabilirim diyen birisi bu durumu değerlendirerek sosyal medya sayesinde para kazanabilir. Sosyal medyadan para kazanmak için pek çok farklı yol var. En popüler olanı elbette sosyal medya sayfasına sponsorlu reklam almak ve buradan hem para hem de ürün kazanmak. Sosyal medyasında 100 binlerce takipçisi olan pek çok kişi bu reklam türü ile çok iyi gelirler elde edebiliyor.

BUNU DA OKUYUN: Sosyal Medyadan Nasıl Para Kazanılır

Youtube İle Para Kazanın

youtube ile kazanın

Ekran karşısında olmak benim işim diyorsan youtuberlık yapabilirsin. Bu işten para kazanmak için yüksek miktarda izlenme almanız ve sizin izleyenlerin kanalınıza abone olması gerekmektedir. Youtuberlık mesleği günümüzün en karlı mesleklerinden birisidir. Siz de yavaş yavaş bu sektöre girmeyi düşünmelisiniz. İlginizin olduğu bir alanda Youtube kanalı kurarak video çekip paylaşın, sonra gelsin paralar…

BUNU DA OKUYUN: Youtube’dan Para Kazanmak – Youtube Kanalı İpuçları

Çocuk Bakıcılığı Yapmak

çocuk bakıcılığı

Ufak yaşta çocuğuna bakacak iyi bir bakıcı arayan anne-babalar çocuk bakıcılarına hayli iyi maaş ödüyorlar. Ne iş yapabilirim diyenler bu seçeneği de düşünmelidir. Bir çocuk ile ilgilenmek oldukça zordur. Çocuğun ağlaması, yemek yemesi, oynaması insanı yorar. Bu işi yapabileceğinizi düşünüyorsanız başvurularınızı yapıp bakıcılığa başlayabilirsiniz. Maaşlar 2.500 – 5.000 TL seviyesinde.

Ev Alıp Satabilirsiniz

ev alıp satın

Sermayeniz büyükse yapabileceğiniz en karlı, en risksiz işlerden birisi ev alıp satmaktır. İnsanlarımızın her zaman ihtiyacının olduğu konut sektöründe talep hep yüksek seviyede olmuştur. Büyükşehirlerde piyasa her ne kadar biraz daha daralsa da ev alıp satarak hala çok iyi gelir elde eden pek çok kişi bulunmakta. Cebinizde 300 – 500 bin TL sermaye varsa bu işe başlayabilirsiniz. Yapacağınız tek satışla 20 bin ila 50 bin TL arası kar elde edebilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: Ev Alıp Satarak Para Kazanmak

Bardakta Mısır

bardakta mısır satabilirsiniz

Dışarıda vakit geçiren insanlara yönelik bir iş yaparak para kazanabilirsiniz. Bardakta mısır satış işi bunlardan birisidir. Oldukça düşük sermayeler ile yapılabilecek bir iştir. Tek yapmanız gereken bardakta mısır arabası, mısır ve diğer malzemeleri satın almak ve arabanızı şehrin işlek bir noktasına koymak. Yapacağınız satışlar ile kısa zamanda yatırımınızı amorti edip kara geçeceksiniz. Aylık 2 bin ila 5 bin TL arası net gelir elde edilebilir.

BUNU DA OKUYUN: Bardakta Mısır İşi Yapmak – Bardakta Mısır Satarak Ne Kadar Kazanılır

Dükkan Açın

dükkan açın

Nasıl para kazanabilirim diyenler için buraya kadar dükkan açmanızı gerektirmeyecek işleri önerdik. Ben klasik bir iş yapmak istiyorum, dükkanımı açacağım ve müşterilerimi bekleyeceğim diyenler için de bazı önerilerimiz var. Günümüzde en çok talep gören dükkanlar market, kasap, manav, nalbur, hırdavatçı, fırıncı gibi gündelik hayatta her an ihtiyaç duyulan işletmelerdir. Siz de bunlardan birini açabilir ve piyasaya girebilirsiniz. Ya da aşağıdaki konumuzdan sizlere önerdiğimi 100 bin lira gerektiren dükkan açma fikirlerine bakabilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: 100.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapılır

Umarız yazımızdan faydalanmış ve aklınızdaki nasıl para kazanabilirim sorusuna yanıtlar bulmuşsunuzdur. Görüleceği üzere yapılabilecek pek çok farklı iş bulunmakta. Bir işte başarıya ulaşmak için çok çalışmalı ve sabırlı hareket etmelisiniz. Şimdiden hepinize bol kazançlar.

Mesaj Bırakabilirsiniz