ETSY’de Satış Yapmak: Nasıl dükkan ve mağaza açılır? Nasıl ürün satılır? ETSY’de En çok satılan ürünler

etsyde satis yapmak etsyden nasil para kazanilir H1305391 11

Bir iş kurmanın karlı olup olmayacağını belirlemek için kapsamlı bir araştırma yapmak gerekir. Satıcıların hangi tür ürünleri sattıklarını görmek için benzer firmaları araştırın ve kendi ürünlerinize benzersiz bir dokunuş ekleyin.

Etsy, el yapımı veya vintage ürünleri satmak için iyi bilinen, saygın ve bir o kadar popüler bir pazar yeridir. Etsy, el yapımı olmak şartıyla, giyimden aksesuara, mücevherattan el işi malzemelerine ve araçlarına kadar uzanan ürünleri satarak evden para kazanmak isteyenler için harika fırsatlar sunuyor.

Etsy’de Ürün Satmak: Adım Adım Etsy’den Para Kazanmak

Öne çıkan bir Etsy mağazası açmak ve para kazanmak istiyorsanız şu adımları izleyin;

Araştırma yapın ve orijinal olun

Sadece bir iş fikri ile başarılı bir iş fikri arasındaki fark, bir iş kurmanın karlı olup olmayacağını belirlemek için kapsamlı bir araştırmadır. Hangi tür ürünleri sattıklarını görmek için benzer satıcıları araştırın ve kendi ürünlerinize benzersiz bir dokunuş ekleyin. Tasarımlarınızı öne çıkarmak ve kalabalıktan ayrılmasını sağlamak için neler yapabileceğinizi düşünün.
Ayrıca, müşterileri nasıl çekeceğinizi ve ürünlerinizi neden almaları gerektiğini düşünün. Üstün kaliteli malzemeler, benzersiz renk kombinasyonları veya özel tasarımlar mı sunuyorsunuz? Bu soruları yanıtlamak için zaman ayırın ve size rehberlik edecek, gerçekçi hedefler belirlemenize olanak sağlayacak bir iş planı hazırlayın.

Mükemmel bir isim bulmak uğruna zaman kaybetmeyin

Etsy mağazanızın adı önemlidir, ancak her şey değildir. Ürünlerinizin kalitesi markanın adından her zaman daha önemlidir. Herhangi bir isim olsun demiyorum ama mükemmel olanı bulmak uğruna haftalar harcamayın.
Ürün yelpazenizi değiştirirseniz, mağaza adınızı bir kez kolayca değiştirebilirsiniz. Ayrıca, “Örme Terlikler” gibi kısıtlayıcı isimler seçmemeye çalışın, çünkü daha geniş bir ürün yelpazesi satmaya başlayabilirsiniz.

Evden çalışmak için iyi bir ortam yaratın

Etsy’de satış yapmak, evinizin büyük olasılıkla çalışma alanınız haline geleceği anlamına gelir. Yaşam alanınızı çalışma alanınızdan ayırmak önemlidir, bu yüzden sadece işinize adanmış bir oda oluşturun. Ayrıca işinizi yapmak için rahat ve üretken bir ortam yaratmalısınız.

En az 20 ürün satın

Gelecekteki müşterilerinizi çeşitlendirin. Etsy mağazanızı yeni açıyorsanız, yalnızca birkaç ürün sunmak ve ne olduğunu görmek için beklemek cazip gelebilir. Fakat Sürekli birkaç ürünle devam etmek çok müşteri kaybına neden olabilir. Renklere, dokulara ve amaçlara göre değişen geniş bir ürün yelpazesi sunmalısınız.
Örneğin, el işlemeli giyim eşyalarını satmayı seçerseniz, dükkanınızın çeşitliliğini sağlamak için birçok ürüne uygulama yapmakta yarar var. Sadece pantolon üzerinde çalışmak yerine diğer giyim ürünlerini de dahil edin. Ayrıca işleme modelleri konusunda daha çok seçenek sunun. Çeşitli ürün çeşitliliği sunmak size daha fazla müşteri getirecek ve daha fazla para kazanmanıza vesile olacaktır.

Ürünlerinizi doğru fiyatlandırın

Ürünlerinizi doğru bir şekilde fiyatlandırmak önemlidir ve işinizin başarısında önemli bir rol oynayabilir. Tabii ki, malzemelerin maliyetini, ayrıca eşyaların yapılmasına harcanan zaman ve çabayı da göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca, ürünlerin hangi fiyatla, ne kadar sattıklarını görmek için denemeler yapın. Kaliteden ödün vermeyen ve yine de kar eden daha ucuz bir alternatif sunarak fiyatlarınızı yenebilirsiniz?

estyden para kazanma yollari

Resimler ve açıklamalar

Bir resim gerçekten bin kelimeye bedeldir. Fotoğraf ve açıklamalar, Etsy’de ne kadar sattığınız konusunda önemli bir rol oynamaktadır. Yeni bir ürün için bir giriş oluştururken, ürünü farklı açılardan gösteren mümkün olduğunca çok fotoğraf ekleyin. Yakın çekimler ekleyin, hatta ürüne stil verin. Mesela, kıyafetlerinizi veya mücevherlerinizi giydiğiniz fotoğrafları çekin. Fotoğrafları doğal ışığında çekin ve asla bulanık, karanlık veya karmaşık resimler yüklemeyin.
Ürün açıklamaları doğru ve detaylı olmalıdır. Kumaşlar, malzemeler, desenler, dokular, boyutlar ve bakım veya yıkama talimatları hakkında ayrıntılı bilgi verin. Listelenen ürünü tamamlayan başka bir ürününüz varsa, buna bir bağlantı ekleyin. Tüm bu çabaların bir araya gelmesi, müşterilere tam olarak ne aldıklarını bilmelerini sağlayacak ve “satın alma” düğmesine tereddüt etmeden onları tıklamaya ikna edecektir.

Ismarlama (özel sipariş) ürünler sunmak

Etsy, “Özel sipariş” butonu eklemenizi sağlar. Bu, alıcılara hitap eden ısmarlama ürünler sunmanız durumunda düzinelerce sipariş gelmesine sebep olabilir. Müşterilerinizin renkleri, malzemeleri veya ürünün tasarımını seçmesine izin vermek, satışları artırmak ve sadık müşterileri toplamak için mükemmel bir tekniktir.
Her zaman kusursuz müşteri hizmeti verdiğinizden emin olun. Kibar olun, soruları hızlıca yanıtlayın ve müşteriler ne istedikleri konusunda kararsız olduğunda önerilerde bulunun. Yavaş yavaş, müşteri tabanınız büyüyecek ve böylece karınız da artacaktır.

Ağ ve sosyal medya

Bunu, Etsy mağazanızı açtıktan sonraki ilk aylarda yapmanız gerekmeyebilir, ancak markanızı bir sonraki seviyeye taşımak istiyorsanız diğer Etsy satıcılarıyla ağ oluşturmayı düşünmeniz önemlidir. Bunu nasıl yapacağınızı parakazan724.com ekibi açıklamış. İlk adım Etsy’de bir takıma katılmak. Etsy’den para kazanmak, öğle yemeği molası sırasında konuşacak meslektaşlarınız olmadığı anlamına gelir. Bir takıma katılarak, sorularınız varsa veya bunalmış hissediyorsanız diğer Etsy üyelerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca, değerli ipuçları ve püf noktaları paylaşabilecek daha deneyimli satıcıların deneyimlerinden de yararlanabilirsiniz.
Başarılı Etsy satıcıları ayrıca, ürünlerini paylaşmak ve daha geniş bir kitleye ulaşmak için Pinterest, Facebook ve Instagram’a güvenir. Pinterest kullanımı kolaydır ve inanılmaz sonuçlar verebilir; Facebook ve Instagram, son kreasyonlarınız, sezonluk satışlarınız ve indirimlerinizle müşterilerinizi güncel tutmanıza yardımcı olabilir. Bunun ötesine geçebilir ve ürünlerinizi bloglarında veya videolarında öne çıkarmak isteyen blog yazarlarına veya YouTube kullanıcılarına ulaşabilirsiniz. Bu size büyük avantaj verebilir ve satışlarınızı arttırmanıza yardımcı olabilir.

One Response

Mesaj Bırakabilirsiniz