Ev Hanımıydı Devlet Destekli Hibe İle Mantar Tesisi Kurdu

Yeni bir girişim başlatmak isteyen kişiler kendileri gibi aynı durumda olan kişilerin başarı hikayelerini dinlemek ve onlardan ilham almak isterler. O kişiler için Andırın’da yaşayan 3 çocuk annesi Zübeyde Kurt’un devlet desteği alarak kurduğu mantar tesisinin hikayesini sizlerle paylaşıyoruz.

Ev Hanımıydım İş Kadını Oldum

Zübeyde Kurt Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesinde yaşayan 3 çocuklu bir ev hanımıydı. Hayali bir gün kendi işini kurarak iş sahibi olmaktı. Bu hedefini gerçekleştirmek için Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü’ne giden Zübeyde Kurt burada Genç Çiftçi Projesi’ne başvurusunu yaptı. Başvuru süreci kısa sürede sonuçlanınca 30 bin TL hibe desteği almayı başaran 3 çocuk annesi Zübeyde hanım kendi işini kurmaya başladı.

Aldığı hibe desteği sayesinde çocuklarıyla birlikte mantar tesisi kurup üretim yapmaya başlayan Zübeyde Kurt “hayalimi gerçekleştirdim, ev hanımıyken artık iş kadını oldum.” dedi.

Çocukları İle Birlikte Satış Yapıyor

Mantar tesisini çocukları ile birlikte kurduğunu belirten Zübeyde Kurt eşinin ve çocuklarının bu süreçte kendisine çok yardımcı olduğu belirtiyor.

“Bu işi yapmak hayalimdi, devlet desteği ile aldığım hibe sayesinde bu mantar tesisini kurduk. Çocuklarım ve eşim de bana çok yardım ediyor. Ürettiğimiz mantarları eşim servisi ile satışa çıkartıyor. Satış konusunda şimdiye kadar hiç sorun yaşamadık, ürünlerimizi kolaylıkla satıyoruz. Her toplamada ortalama verime göre 10-15kg ürün elde ediyoruz ve satışını yapıyoruz”

Herkese Bu İşi Öneriyorum

Kendisi gibi olan ev hanımlarına da devlet destekli hibelere başvurmalarını ve iş kurmalarını öneren Zübeyde Kurt “ev hanımları bu işi yapabilir, ben bu işi yaptığım için çok gururluyum” diyor.

Kendi mantar üretim tesisini kurduktan sonra elde ettiği gelirle ev ekonomisine çok büyük katkılar sağladığını belirten girişimci Zübeyde hanım “Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a çok teşekkür ediyorum, devlet destekli hibe sayesinde ben bu duruma geldim. Buradan kazandığım para ile geçimimiz çok kolay oluyor. Çocuklarımı buradan kazandığım para ile okutuyorum” dedi.

30 bin lira devlet destekli hibe ile mantar tesisini kurup ilçede satış yapan başarılı girişimci Zübeyde hanımın şimdiki hedefi ise işleri büyütmek ve ürünlerini sadece ilçede değil, ülkemizin diğer noktalarında da satabilmek…

Mesaj Bırakabilirsiniz