Lastik Bayiliği Veren Firmalar: Lastikçi bayiliği nasıl alınır? Bayilik alma şartları ve maliyeti

Lastik satış sektörüne girmek isteyenler için bu yazımızda lastik bayiliği veren firmalar hangileridir ve hangi firmadan lastik bayiliği almanız daha iyi bir seçim olacaktır size anlatmaya çalışacağız. Yazımızın içeriğinde yerli üretim lastik firmalarından ve global sektörde hizmet veren lastik firmalarından bahsedeceğiz. Tercih ettiğiniz markalara başvurarak lastik bayiliği talebinde bulunmanızı öneriyoruz. Lastik sektörü karlı ve yüksek müşteri potansiyeli taşıyan bir sektör… Şimdi geçelim lastik bayiliklerine;

Lassa

lassa bayilik

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden birisi olan Bridgestone ve Sabancı Holding’in ortaklığı ile kurulan BRİSA çatı şirketine bağlı olarak faaliyet gösteren Lassa, ülkemizin yerli lastik ihtiyacını karşılamaktadır. Arkasındaki Bridgestone tecrübesi ile lastik üretiminde büyük başarılar yakalan firma bayilikler vermektedir. Slogan olarak “Sağlamsa Lassa” repliğini kullanan firma bu sözün hakkını vermekte ve oldukça kaliteli lastikler üretmektedir. Firmadan bayilik almak isteyen yatırımcılar, Lassa şirketinin taahhüt ettiği lastik alımı maliyetini karşılayabilecek büyüklükte sermayeye sahip olmalıdır. Bayilik başvurusu için aşağıdaki konumuza göz atmanızı öneririz.

Bridgestone

Bridgestone bayilik

Hiç şüphesiz dünya lastik endüstrisinin en kaliteli üreticisi Bridgestone’dur diyebiliriz. Dünyaca ünlü motorsporlarına resmi lastik tedarikçisi olabilmesi de bu başarısını kanıtlar nitelikte. Japonya merkezli olarak 20. yüzyılın başlarında kurulan firma ürettikleri lastikler ile dünyanın her noktasında kullanılmakta. Ülkemizde de Bridgestone lastiklere olan ilgi hayli büyük. Binek otomobil, hafif ticari araç ve ağır vasıta lastikleri üreten Bridgestone’dan bayilik almak için aşağıdaki konumuzu okumanızı tavsiye ederiz;

Michelin

Michelin bayilik

Küresel çapta büyük başarılar yakalayan Michelin firması, bu sektörde Bridgestone’un hemen arkasından gelen en kaliteli 2.lastik üreticisidir. 1888 yılında Fransa’da iki kardeş tarafından kurulan Michelin firması binek otomobil, 4×4 SUV ve kamyonet lastikleri üretmektedir. Diğer firmalarda olduğu gibi Michelin’den de bayilik almak için firmadan belli bir miktarda lastik alımı yapmak zorundasınız. Michelin’in önerdiği lastik miktarını alabilecek sermayeniz bulunmaktaysa firmaya bayilik başvurusu yapmanızı tavsiye ederiz.

Goodyear

Goodyear bayilik

Lastik bayiliği veren firmalar listemizin son sırasında Goodyear firması yer alıyor. Türkiye pazarına büyük önem veren Goodyear, İzmit ve Adapazarı’nda iki üretim fabrikası kurmuştur. Bu fabrikalarda 1600 kişiyi istihdam eden Goodyear Türkiye lastik sektöründe en çok satış rakamlarını yakalamayı başaran bir firmadır. Daha çok binek otomobil lastikleri alanında başarılı olan firma, bayilik seçenekleriniz arasında yer almalıdır.

Continental Bayiliği Nasıl Alınır? Şartları Neler? Maliyeti Ne Kadar?

Mesaj Bırakabilirsiniz