Pirelli lastik bayiliği nasıl alınır? 2023 franchising bedeli ne kadar?

Dünya genelinde popülerliğe kavuşmuş olan Pirelli bayilik sistemi ile Türkiye’deki satış noktalarını genişletmeyi planlıyor. Küresel lastik piyasasının en başarılı üreticilerinden birisi olan Pirelli, Türkiye’deki yeni satış partnerleri ile birlikte Türk piyasasındaki satış hacmini artırmanın hedefinde. Lastik bayiliği almak isteyen girişimci kişiler Pirelli’nin bol avantajlı bayilik sistemine başvurmalı ve ünlü üreticinin Türkiye satış partneri olmalıdır.

1872 yılında İtalya’nın Milano kentinde Giovanni Battista Pirelli tarafından kurulan firma ismini kurucusundan almıştır. Başlangıçta plastik üretimi üzerine yoğunlaşan firma motorlu araçların gelişimi ile birlikte lastik üretimine başlamış ve bu alanda küresel başarıyı yakalamıştır. Günümüzde dünyanın bir çok ülkesinde satış bayileri olan Pirelli, otomobilinde güvenli ve konforlu bir sürüş deneyimi tercih eden şoförlerin ilk tercihlerinden birisidir.

Pirelli lastik bayiliği, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de verilmektedir. Pirelli firması dünyanın en önde gelen lastik firmalarından birisidir. En başarılı lastik üreticilerinden biri olan firma, ülkemizde satış hacmini bayilikler yoluyla arttırmaktadır. Pirelli bayiliği başvuruları, doğrudan firmayla iletişime geçilerek yapılmaktadır. Firma gerekli şartları taşıyan kişileri denetledikten sonra olumlu bir sonuca ulaşması halinde bayilik vermektedir.

Pirelli Bayilik Şartları ve Özellikleri

Pirelli bayilik şartları

 • Pirelli firması ile uyumlu çalışacak, kurum kültürümüz çerçevesinde çalışacak, girişimci ve azimli bayi adaylarının başvurularını bekliyoruz.
 • Bizimle çalışacak olan bayilerimize Pirelli ürünlerinin nakliyesi ve satışı konusunda destek veriyoruz. Bayilerimiz bizim yetkili satış noktalarımız olacaktır. Müşterilere Pirelli standartlarına uygun olarak hizmet edilmeli ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışma stratejisi uygulanmalıdır.
 • Bayilik almak isteyen adaylar Pirelli bayisi olmak istedikleri il/ilçe/mevkiyi bizlere bildirmelidir. Bayi adayının başvurduğu bölge analiz edilecek ve kendisine dönüş yapılacaktır. Bayilik talep edilen bölgenin Pirelli’nin yatırım hedefleri arasında olması halinde bayilik talep eden aday ile görüşmeler başlatılacak ve Pirelli bayilik sistemi detaylı olarak tanıtılacaktır.
 • Bayilik alan yatırımcılar ilk etapta firmamızın belirlemiş olduğu çeşitte ve miktarda lastik alımı yapacaktır. Firmamızın belirleyeceği lastik adedi ve çeşidi bayilik verilen bölgeye göre değişebilir. Bu yüzden sadece lastik sektörü için güçlü bir sermayesi olan adayların bayiliğe başvurmasını rica ederiz.

Pirelli Bayilik Alma Şartları Neler?

Pirelli bayilik alma koşulları, firma tarafından belirlenmektedir. Oldukça prestijli olan firma, bu çizgisini bozmamak adına koşulları titizlikle belirlemektedir. Pirelli bayiliği başvuru koşulları şu şekilde belirlenmektedir:

 • Firmanın vizyonunu ve misyonunu benimsemiş kişilere bayilik verilmektedir. Kurumun gelenekselleşmiş politikaları çerçevesinde hizmet verilmesi gerekmektedir.
 • Firma tüm bayiliklerine nakliye ve satış desteği sağlamaktadır. Kurumun adı temsil edileceği için müşteri odaklı ve kaliteli bir hizmet verilecek olması önem arz etmektedir. Bu konuda firmayı ikna edemeyen kişilere bayilik verilmemektedir.
 • Bayilik görüşmeleri sırasında bayiliğin açılacağı bölgenin belirlenmesi ve firmanın bilgilendirilmesi gerekmektedir. Firma tespit edilen bölgede pazar araştırması yapmaktadır. Pazarın lastik firması açmaya uygun görülmesi halinde bayilik vermektedir.
 • Firma bayilik işlemlerinin olumlu sonuçlanması halinde belli bir miktar lastik alımını zorunlu kılmaktadır. Daha sonraki alımlar bayi yetkilisinin tercihlerine bağlı olmaktadır.
 • Minimum 200 metrekarelik bir alan gerekmektedir. Daha küçük alanlarda bayilik hizmeti verilmemektedir.

Pirelli Bayilik Açma Maliyeti Ne Kadar?

Pirelli bayilik açmak için gerekli sermaye miktarı, diğer sektörlerden biraz daha maliyetlidir. Belirlenen metrekare koşulları, lastik alımı miktarı gibi kriterlerin göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Pirelli firmasının küresel olarak tanınan prestij sahibi bir firma olması sebebiyle franchising bedeli de aynı oranda yüksektir. Açılış giderleri de göz önünde bulundurulduğunda Pirelli bayiliği için yaklaşık 500.000 TL civarında bir sermaye gerekmektedir. Bununla birlikte Pirelli lastikleri, kalitesi ve ürün çeşitliliğiyle oldukça rağbet görmektedir. Bu sayede kısa süre içerisinde yapılan yatırımın karşılığı alınmaktadır. Firma bu konuda her türlü desteği sağlamaktadır.

Pirelli Lastik Hangi Bölgelere Bayilik Vermektedir?

Pirelli firması bayilik bölgeleri konusunda bir sınırlama bulunmamaktadır. Firma Türkiye’nin 81 iline bayilik verebilmektedir. Bununla birlikte şehirlerde bayilik lokasyonunun belirlenmesi noktasında sınırlamalar mevcuttur. Firma bayilik açmak istediğiniz bölgede pazar araştırması yaparak en uygun yerde bayilik açmanızı sağlamaktadır. Yani satış yapma ihtimalinin düşük olduğu noktalara bayilik vermemektedir.  

Pirelli Lastik Ürün Hizmetleri Nelerdir?

Pirelli lastik çeşitliliği ve lastik kalitesi ile öne çıkan firmalardan birisidir. 1872 yılında kurulan firma 5 kıtada ve toplam 160 ülkede hizmet vermektedir. Her araçla uyum sağlayacak lastikler üreten firmanın farklı mevsimler için sunmuş olduğu farklı lastik modelleri bulunmaktadır. Lastik türlerinin genel özellikleri şu şekildedir:

 • Pirelli Kış Lastikleri: Firmanın kış lastikleri daha az aşınma sağlamaktadır. Yüksek çekim ve fren gücü ile aracınızdan maksimum performansı sağlamanız amaçlanmaktadır.
 • Pirelli Dört Mevsim Lastikleri: Son teknoloji ile üretilen 4 mevsim lastikleri, delinme olması halinde dahi yola devam edilmesini sağlamaktadır. Her mevsim lastik değiştirilmeden araç kullanma imkanı sunması nedeniyle oldukça sık tercih edilmektedir.
 • Pirelli Yaz Lastikleri: Otomotiv üreticileriyle senkronize bir şekilde çalışan firma, araçlarla yüzde yüze kadar uyum sağlayabilecek lastik modelleri üretmektedir. Düşük fren mesafeleri ve dönme direnciyle sürüş performansını arttırırken yakıt tasarrufu yapmanız sağlanmaktadır.

Pirelli Bayilik İletişim Numaraları

Pirelli irtibat numaraları şu şekildedir:

 • Satış, Bayilik ve Pazarlama Merkezi: 0 212 355 15 00 – 0 212 215 61 17

Pirelli bayiliği almak isteyenlerin ziyaret edebileceği adres bilgileri ise şu şekildedir:

 • Esentepe Mahallesi, Büyükdere Caddesi, Bahar Sokak, No: 13, Şişli- İstanbul

Mesaj Bırakabilirsiniz