Köpek gezdirerek para kazanma! Yaş sınırı kaç? DogGo ne kadar kazandırıyor?

Ek İş Ajandası olarak sizlere çoğunlukla sermaye gerektiren işlerden bahsediyoruz. Sitemizde daha önce 5-10-20-50 bin lira sermayesi olanlara sektör önerileri vermiştik. Bahsettiğimiz sektörlere girmeye karar verenler işlerini kurmaya başladı, hatta belki bazıları para kazanmaya bile başladılar. Biraz da sermayesi olmayan, öğrenci ziyaretçilerimize iş tavsiyesi verelim istedik. İşte o kişiler için köpek gezdirerek para kazanmak rehberimiz. Makalemizde köpek gezdirerek ne kadar para kazanabileceğinize, bu işi nasıl yapabileceğinize değineceğiz.

Can dostlarımızla vakit geçirmeyi seviyor onlarla mutlu oluyor musunuz? O zaman bu iş tam size göre olabilir. Başka ülkelerde çok sık görülen ancak ülkemizde daha yeni yeni uygulanmaya başlayan köpek gezdirmek insanlara ek gelir sağlıyor. Köpek gezdirerek para kazanmak isterseniz öncelikle elbette ki hayvan sever olmanız gerekmektedir. Köpeklere karşı sabırlı, sakin olmanızla birlikte köpeklerle ilgili birkaç bilgiyi de bilip uygulamanız gerekir.

Örneğin, köpekler sadık hayvanlar oldukları için sahiplerine oldukça bağlı ve alışıklardır. Onlara karşı sabırlı ve temkinli yaklaşarak kendinize alıştırın ki zaten köpek sizi sevdiğinde ve otoritenin sizde olduğunu anlayınca sizlerin de sözünü dinleyecektir. Bununla birlikte gezdireceğiniz köpek hangi mamayı yer, ne tür tasma takar gibi köpek hakkında bilgileri edinmeniz gerekmektedir.

Köpek Gezdirerek Para Kazanmak

köpek gezdirip para kazanma

Genellikle yalnız yaşayan kişiler yalnızlıklarını bir nebze de olsa giderebilmek için evcil hayvan beslemeyi tercih eder. Bu tercihi Türk insanı ekseriyetle köpekten veya kediden yana kullanır. Evcil hayvanlar ile zaman geçirmek insanların gün içerisinde yaşadığı stresi, siniri azaltıyor ve insanı yumuşatıyor. Bu nedenle ülkemizde son yıllarda evcil hayvan besleyenlerin sayısı oldukça arttı.

Bununla birlikte evcil bir köpeğin sadece evde beslenmesi yeterli değildir. Hayvanlar da insanlar gibi gezmeli, koşmalı hatta oyun oynamalıdır. Şehir hayatında iş temposunda koşturan beyaz yakalı çalışanlar evcil hayvanlarını gezdirecek zaman bulamamakta. Bu nedenle de ortaya köpek gezdirme sektörü çıkmıştır.

Daha çok üniversite öğrencilerinin yaptığı köpek gezdirerek para kazanmak işinde ne kadar gelir elde edilebilir merak ediliyor. Bu soruya net bir cevap vermek çok zordur. Köpek gezdirerek para kazanmanız için sabit düzenli müşteriler bulmalı ve onların köpeklerini düzenli olarak gezdirmelisiniz. Kısaca ne kadar çok evcil hayvan sahibinin köpek gezdirme işini yaparsanız o kadar çok para kazanırsınız.

Üniversite öğrencileri günlerinin büyük bir kısmında boş vakite sahipler. Bu durumu değerlendirebilir ve haftanın her günü belli bir saat köpek gezdirebilirler. Peki buraya kadar okuduysanız sizlere köpek gezdirme işlerini nasıl bulabileceğinizi de anlatalım. Aşağıda vereceğimiz tavsiyeler ile hemen kendinize evcil hayvan sahibi kişi bulabilir ve onun hayvanlarını gezdirmeye başlayabilirsiniz.

Köpek Gezdirmeye Nasıl Başlayabilirim?

Hayvanlara karşı sabırlı olduğunuzu gerekli tuvalet gibi mama gibi özel bilgilerine sahipseniz ve köpek gezdirerek para kazanmayı düşünüyorsanız eğer internet üzerinden Köpek gezdirerek para kazandıran uygulamalar araştırıp bunlara başvurabilirsiniz. Bu uygulamalarda örnek olarak bahsedecek olursak öncelikle başvuru formu doldurulur ve kişiler sizlerin köpek gezdirmeye uygun görürse sizlerle online olarak iletişime geçip görüşürler.

Köpek gezdiriciliği yapmak için bazı şartlar bulunmaktadır. En az 18 yaşında olmanız ile birlikte sahibinin köpeğine ve size istediği zaman gerek arama gerek görüntülü olarak ya da konumunuzu görebilmesi için akıllı telefona sahip olmanız gerekir. Uygulamalarda ve internet sitelerinde genellikle belirgin şartlar bunlardır ve eğer öğrenciyseniz yaşadığınız şehre göre ayrı olarak bu işi edinmeniz sizin için çok büyük avantaj olacaktır!

Köpek gezdirici iş İlanları olarak da bu işi araştırabilirsiniz. Örneğin, pek çok internet sitesinde direkt köpek gezdirici aramak için ilanlar paylaşılmakta. İlan sahipleri ile iletişime geçtiğiniz takdirde uygun koşullar sağlayıp anlaşırsanız iş sizindir. Aynı zamanda sizler de böyle bir işe merak saldıysanız ilan verebilirsiniz.

Köpek Gezdirme İşi Nasıl Bulunur?

köpek gezdirme işi nasıl bulunur

Köpek gezdirme işi bulmak için internetin nimetlerinden yararlanmak gerekiyor. Bizim size önereceğimiz platform ise Armut.com sitesinde bir profil oluşturmak ve buradan köpek gezdirme işi vermek isteyenlerden iş almanızdır. Bu platformda profil açarak güncel olarak köpek gezdirme ilanlarını bulabilir ve iş alabilirsiniz. Köpek gezdirme işinde genellikle saat başı ücret kazanılıyor. Köpek sahipleri haftada X gün, her gün Y saat şeklinde sizinle anlaşıyor ve bu anlaşma çerçevesinde köpek gezdiriciliği yapıyorsunuz.

Armut.com bu alanda en güvenilir sitelerden birisidir. Biz de sizler için biraz inceleme yaptık ve bu platform da pek çok evcil hayvanı olan kişinin gezdirici aradığını gördük.

Köpek gezdirme fiyatları işin yapılacağı bölgeden bölgeye değişiklik gösteriyor. Daha zengin kişilerin yaşadığı yerlerde saat başına daha yüksek kazançlı iş alabiliyorsunuz. Örneğin Beşiktaş, Kadıköy gibi maddi durumu iyi olan kişilerin yaşadığı yerlerde saatlik ücretin yüksek olduğunu görebiliyoruz.

DogGO Walker’a Katılıp Düzenli Gezdirici Olabilirsiniz

doggo walker

Köpek gezdirerek para kazanmak isteyenler için bir diğer faydalı platform da DogGO’dur. Harika bir platform olan DogGO’da köpek sahipleri ve gezdiriciler buluşuyor. Mobil uygulaması olan DogGOapp ile her an iş bulma şansınız artıyor. DogGO bünyesine katılarak firmanın düzenli gezdiricileri arasına katılabiliyor ve bu firma adına çalışabiliyorsunuz. Köpek gezdirerek ek gelir elde etmek isteyen kişilere bu platforma katılmalarını tavsiye ederiz.

Not: DogGO bünyesinde köpek gezdiricisi olmak istiyorsanız İstanbul’da yaşamanız gerekmekte. Firma sadece İstanbul bazlı çalışmaktadır.

Aşağıdaki bağlantıdan DogGO Walker programına katılabilir ve köpek gezdiricisi olma formunu doldurabilirsiniz;

Köpek gezdirerek para kazanmak isteyenlere verdiğimiz Armut.com ve DogGO tavsiyesi ile kolaylıkla iş alabilir ve köpek gezdirerek ek gelir elde edebilirsiniz. “Editör bey benim hayvanlarla aram yok, köpeklerden de korkarım üniversite öğrencisine göre yapılabilecek başka bir iş yok mu ?” diyorsanız sizler için daha önce sitemizde yayınlamış olduğumuz Üniversite Öğrencilerine Yönelik Çok Para Kazandıracak 4 İş Fikiri konumuzu okumanızı öneririz.

Köpek Gezdirme Maaşları

Öncelikle köpek gezdiricilerinin hayvanların da bizler gibi bir can taşıdığını her zaman bilmesi, köpeklere buna uygun davranması gerektiğini unutmaması gerekir. Bununla birlikte köpek sahiplerinin gezdiricilere sonsuz güvenmesi gerekir. Şimdi gelelim Köpek gezdiriciliği Maaş nasıldır sorusuna.

Net bir miktarı yoktur, birçok şarta göre değişmektedir. Örneğin, köpeğin gezdirileceği şehir, ilçe, kaç saat gezdirileceği, tam zamanlı mı yarı zamanlı mı gezdirilmeye kadar değişiklik göstermektedir. Ancak günde ortalama 15 Türk Lirası ve 100 Türk Lirasına kadar değişen bir fiyata sahip olduğunu belirtmeliyiz. Bu köpek sahiplerinin durumuna bağlı olarak da fark edebilir. Her gün gezdirip 100 TL alacaksanız bu ayda 3bin TL olarak size gelir sağlayacaktır.

Aynı zamanda İŞKUR da yayınlanmış olan personel alımlarında köpek gezdiriciliği bölümü bulunmaktadır. İnsanlar 6 bin TL’ye kadar çıkan maaşlara sahip olabilmektedir.

Mesaj Bırakabilirsiniz