Link Kısaltarak Para Kazanmak – İpuçları ve Püf Noktaları

İnternet üzerinden az da olsa gelir elde etmek istiyorsanız link kısaltarak para kazanmak size tavsiye edeceğimiz yöntemdir. Gün içerisinde çok fazla boş vaktim var haftalık 15-20$ kazansam fena olmaz diyorsanız bu rehberimizde anlattığımız link kısaltarak para kazanmak için ipuçları ile kolayca para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Link Kısaltarak Para Kazanmak

Kısa zamanda günlük 2-3 saatlik çalışma ile haftalık 10-20$ arası kazanç elde edebileceğiniz internetten para kazanma yollarından birisi link kısaltarak – paylaşmaktır. Uzun yıllardır var olan bu işi yaparken bazı şeyleri bilmeniz ve çalışmalarınızda bunları uygulamanız gerekiyor. Bu yazımızda sizlere link kısaltarak para kazanmak için hangi siteleri kullanmanız gerektiğini ve işin püf noktalarını anlatacağız.

Öncelikle link kısaltmanın ne anlama geldiğini bilmeyenler için ufak bir açıklama yapalım;

Link kısaltmak uzun website ismini kısa rakamlar ve harflerden oluşan daha az karaktere sahip olan bir linke dönüştürmektir. Örneğin bizim websitemiz olan www.ekisajandasi.com adresini kısaltmak için bitly.com adresini kullanabilirim. Bu kısaltmayı yapınca bitly.com’dan daha kısa bir adres almış olurum ve eğer o linke tıklarsam kendi siteme gitmiş olacaktım.

Bu kısaltılmış linke tıkladığınız takdirde google.com.tr adresi açılacaktır. Çünkü ben google.com.tr adresini kısaltmıştım.

Umarım bu noktayı açıklayabilmiş ve “link kısaltma” ne demektir anlatabilmişimdir.

Link Kısaltma Siteleri Neden Para Kazandırır ?

Para kazandıran link kısaltma siteleri, kısaltılmış link sayfalarında ziyaretçilere çeşitli reklamlar gösterir ve buradan para kazanırlar. İnsanların daha fazla link kısaltmasını isteyen bu servisler kullanıcılar ile elde ettikleri gelirin bir miktarını paylaşır ve onlara da para kazandırır. Win – Win (Kazan-Kazandır) mantığı şeklinde çalışmaktadır bu servisler.

Ülkemizde de bu tarz para kazandıran link kısaltma siteleri vardır. Aşağıda sizlere en iyilerini araştırıp ekledik. Oradan herhangi bir link kısaltma sitesine üye olabilirsiniz.

En Popüler Para Kazandıran Link Kısaltma Siteleri

Sizler için yaptığımız araştırmalarda yerli ve yabancı olarak en popüler, en çok kazandıran link kısaltma sitelerini bulduk. İsteğinize göre herhangi bir kısaltma sitesine üye olabilir ve çalışmalara başlayabilirsiniz. İşte o siteler;

BC.VC: Yerli siteler arasında en popüler link kısaltma sitesi bc.vc’dir. Çok uzun yıllardır bu sektörde olan bc.vc firması zaman zaman ödemeleri aksatsa da mutlaka ödeme yapıyor. Türkiye’den 1000 tıklanma karşılığında 3$ kazanıyorsunuz. Ödemeler Papara veya banka havalesi ile yapılıyor.

TR.link: Son zamanlarda link kısaltma siteleri arasında popülerleşen bu firmada yerlidir. Türkiye’den 1000 tıklanmaya 6.05$ kazandırmaktadır. Oldukça yüksek bir rakam vermekte ancak bu rakam hep sabit bir rakam değildir. Bu oran bazen düşebiliyor, bazen yükselebiliyor. Ancak genel çerçeveden bakacak olursak tr.link sitesi güzel kazandırıyor. Yerli ve Türkçe destek olması da bu siteyi cazip kılıyor. Ödeme konusunda sıkıntı yaratmaz ancak sorun olsa dahi karşınızda Türk yetkililer olacağı için derdinizi kolaylıkla anlatabilirsiniz. Ödemeler Papara, Banka Havalesi, İninal, Bitcoin ve Webmoney ile yapılmakta. Kaliteli bir servistir kullanmanızı öneririz.

Bu 2 yerli firma bu işe yeni başlayacaklar için gayet yeterlidir. Tercihinize göre 2 firmadan birine kayıt olarak başlangıç yapabilirsiniz.

Para Kazanmak İçin Neler Kısaltılmalıdır ?

– İnsanların tıklamak istediği paylaşımlar yapmalısınız. Bu bir pdf döküman olabilir, bir canlı yayın linki olabilir, bir haber olabilir. Veya işe yarar bir programın indirme linki olabilir. Bu tarz paylaşımlar en çok tıklananlardır.

– Yüksek ziyaretçisi olan platformlarda linklerinizi paylaşmalısınız. Sözlükler, forumlar, Twitter, Instagram, Facebook en çok tıklama alabileceğiniz platformlardır.

– İşinizi sıkı takip etmeli ve düzenli olarak paylaşımlar yapmalısınız. Zamanla kısalttığınız link sayısı artacağı için kazancınız da artacaktır.

Bu 3 noktaya dikkat ettiğiniz takdirde haftalık 15-20$ kazanç elde etmeniz çok zor bir şey değildir.

One Response

  1. link kısalt

Mesaj Bırakabilirsiniz