Yandex Toloka ile Para Kazanmak: Toloka ile nasıl para kazanılır?

Rus arama motoru devi Yandex pazardaki gücünü arttırmak istiyor. Karşısında dev bir rakip Google var ve Yandex Google seviyesinde hizmet verebilmek için servislerini geliştirmeyi amaçlıyor. Bu geliştirmeyi yapabilmek için ise bazı noktalarda insan gücüne ihtiyaç duyuluyor. Yandex Toloka tam olarak bu amaca yönelik bir servistir ve para kazandırır. Eğer internette çok fazla boş vakit geçiriyorum, İnstagram’da boş yere saatlerce vakit kaybediyorum keşke para kazanabilsem o süreçte diyorsanız Yandex Toloka tam sizlere göre bir servis. Bu yazımızda internetten ufak da olsa ek gelir elde edeyim diyenler için Yandex Toloka ile para kazanmak hakkında bilgiler vereceğiz. Yazımızdan Yandex Toloka servisi ile nasıl para kazanılır öğreneceksiniz.

Yandex Toloka Nedir ?

yandex toloka nedir

Yapay zeka, yazılım teknolojisi ne kadar gelişse de henüz insan faktörünü ortadan kaldırabilecek seviyeye gelmedi. Bu nedenle bazı noktalarda insan gücüne ihtiyaç duyuluyor ve Yandex arama sonuçlarını geliştirebilmek, bilginin doğruluğunu denetleyebilmek için insan gücüne ihtiyaç duyuyor.

Bu nedenle insan gücünü kullanabilmek için Toloka’yı kuran Yandex buraya üye olan kişilere bir takım görevler veriyor ve bu görevlerin doğru olarak yapılması halinde kullanıcıya para ödüyor. Yandex Toloka servisinde pek çok farklı görev tipi var ve bu görev tiplerine bağlı olarak kazanılan parada da değişiklik görülüyor. Yazımızın devamında bu görev tiplerinden bahsedeceğiz.

Yandex Toloka İle Para Kazanmak

Yandex Toloka servisi herkese açık bir servistir. Görevleri doğru olarak, sıkılmadan yapacak herkes Yandex Toloka’ya üye olup para kazanabilir. Bunun için öncelikle sisteme kayıt olmalısınız. Kayıt için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

https://toloka.yandex.com.tr

Linke tıkladıktan sonra karşınıza gelen sayfada KAYIT butonuna tıklayarak sisteme üye olabilirsiniz. Üyelik bilgilerinizi verirken kesinlikle doğru bilgiler vermelisiniz. Banka hesabınız ile Yandex Toloka’da kullanacağınız isim soyisim aynı olmalıdır. Aksi takdirde ödeme vakti geldiğinde paranız içeride kalabilir.

Kaydınızı tamamladıktan sonra Yandex Toloka görev ekranına geçiş yapabilirsiniz. Yandex Toloka’da birbirinden farklı görevler vardır. Her görev için farklı ücret ödemektedir. Aşağıda en sık verilen Toloka görevlerini görebilirsiniz.

Çift Doğrulama: Bu görevde Yandex sizlere iki farklı arama sonucu gösterir. Bu genellikle bir restoranın adresi, bir marketin adresi olur ve Yandex sizden hangi adresin daha doğru olduğuna dair oylama yapmanızı istemektedir. Yandex Toloka’daki en basit görevlerden biridir, bu nedenle de kazancı en az olan görevdir. Ancak yine de bu görev sık sık verildiği için üzerine düşüldüğünde iyi kazandırır.

Video Çalışıyor Mu Çalışmıyor Mu: Bu görevde de adı üstünde video doğrulaması yaparsınız. Bir sayfa üzerinde size 5-10 tane video gösterilir, video playerı çalıştırırsınız ve videonun çalışıp çalışmadığını kontrol edersiniz. Eğer video çalışıyorsa çalışıyor butonuna tik atarsınız. Çalışmıyorsa, çalışmıyor seçeneğini işaretlemelisiniz. Görüldüğü üzere bu da çok basit bir görevdir. Bu görevde dikkat etmeniz gereken şey ise bazı videolarda +18 yetişkin içerikli görüntüler çıkabiliyor. Bu noktaya dikkat etmelisiniz.

Fotoğraf Görevleri: Yandex Toloka’nın en çok kazandıran görevi fotoğraf çekme görevidir. Toloka servisi sizden bazı ticari işletmelerin bulunduğu yerlerin fotoğraflarını çekmenizi, çalışma saatlerini öğrenmenizi ister. Bu görevi yapabilmek için sokağa adım atmalı ve elinizde telefon ile gezinmelisiniz. Yandex Toloka’nın size verdiği adreslerde çekim yapmalı ve firma iletişim bilgileri, çalışma saatleri gibi bilgileri almalısınız. Bu görevde 0.50$ kadar ücret kazanabiliyorsunuz. Hem gezersiniz hem para kazanırsınız bayağı keyifli bir görevdir.

Ödemeler Nasıl Alınıyor Param İçerde Kalır Mı ?

Hile yapmadığınız takdirde paranız asla içerde kalmaz. Yandex dev bir Rus firmasıdır ve ödemelerini düzenli olarak yapar. Bazen parayı geç yatırdığı olabilir ancak asla paranın üstüne yatma, biriken parayı ödememe gibi bir durumla karşılaşmazsınız.

Toloka hesabınızda 0.5$ bakiye olduğunda ödeme talep edebiliyorsunuz.

Ödemenizi alabilmek için Papara hesabı açmanız gerekiyor. 2016 öncesinde Paypal ülkemizde kapalı değilken direkt Paypal ile ödeme alınabiliyordu ancak Paypal kapandı. Türk kullanıcılarını mağdur etmemek için kısa zaman sonra Papara sistemine geçen Yandex Toloka günümüzde de ödemelerini Papara ile gönderiyor. Kazandığınız döviz bakiyesi güncel kur üzerinden Türk Lirasına çevrilerek Papara hesabınıza aktarılır. Papara’dan da kendi TL banka hesabınıza parayı çekebilir, kazancınızı harcayabilirsiniz.

Bu sistem ile ayda 50$ civarı para kazanabilir ve internetten ek gelir elde edebilirsiniz. Bol bol boş vakti olan öğrenciler için akmasa da damlayacak bir sistemdir.

Konu ile ilgili sormak istedikleriniz varsa yorumlar kısmından bize yazabilirsiniz. Kolay gelsin…

Mesaj Bırakabilirsiniz