Reklam ve Video İzleyerek Nasıl Para Kazanılır? Reklam İzle Para Kazan

Reklam izleyerek para kazanmak, kolay para kazandıran yöntemlerden birisidir. Bu yöntemde adından da anlaşılabildiği gibi yalnızca reklam izlemeniz gerekecektir. Reklam izleyerek para kazanmak işini tek başınıza gerçekleştirmeniz neredeyse imkansızdır. Reklam üzerinden bireysel bir şekilde para kazanabilmek için daha çok reklam yapmanız gerekmektedir. Örneğin pek çok kişi Google Play Store mobil uygulamalarına olumlu yorumlar yaparak para kazanmaktadır. Ancak istediğiniz reklam izleyerek para kazanmak ise bu durumda, bu konuda hizmet veren sitelere üye olmanız gerekmektedir. Bu sitelere üye olurken ödeme seçeneklerine mutlaka dikkat etmelisiniz. Paypal’ın kapanması bu konuda mağduriyetleri arttırmıştır.

İzleyebileceğim Reklamları Nasıl Bulabilirim?

İzlenilecek reklamları bulma işlemi, kullanıcısı olduğunuz site veya mobil uygulama tarafından yapılmaktadır. Yani reklam izleyerek para kazanmak için sizin ekstra bir çaba sarf etmenize gerek bulunmamaktadır. Siteye üye olduktan sonra izlemeniz gereken reklamlar tarafınıza yönlendirilmektedir. Bu konuda hizmet veren pek çok site yalnızca reklam değil, farklı görevlendirmeler de yönlendirmektedir. Bu görevler anket doldurmak, sitelere üye olmak gibi küçük görevlerdir. Tamamı ücretli bir şekilde yapmanız gereken görevlerdir.
video reklam izleemek

Reklam İzledikçe Para Kazandıran 10 Site

Reklam videosu izleyerek para kazanılabilecek platformlar genellikle web sitesi olarak hizmet vermektedir. Bu şekilde para kazandıran platformlarda PayPal’ın kapanmasıyla birlikte bitcoin gibi sanal paralar üzerinden ödeme yapmak yaygınlaşmıştır. Reklam izledikçe para kazanılabilecek bazı siteler şu şekilde listelenebilmektedir:

 • Neobux
 • SuperPay
 • IndoxDollar
 • CashCrate
 • CashFiesta
 • ZenSurvey
 • YourSurvey

Reklam İzledikçe Para Kazandıran Firmalar Neler?

Reklam izleyerek para kazandırma şirketleri, bu hizmeti genellikle yukarıda saydığımız siteler gibi bu alanda hizmet veren web siteleriyle anlaşarak gerçekleştirmektedir. Bu sebeple doğrudan firmalarla irtibat kurmak yerine web sitelerine üye olmanız para kazanma ihtimalinizi arttıracaktır. Bu sitelerin tamamı bu amaca yönelik olarak hizmet vermektedir. Örneğin CashCrate uygulamasının genel özellikleri şu şekildedir:

 • Yaklaşık 6 milyon kullanıcısı bulunmaktadır.
 • En popüler çevrimiçi para kazanma sitesi olduğu bilinmektedir.
 • Reklam izlemek, sistemde yapmanız talep edilen görevlerden birisidir. Google’da arama yapma, anket doldurma gibi farklı görevler de sunulmaktadır.
 • Görev başına ortalama 1 dolar civarında bir ödeme yapılmaktadır.
 • Paypal’ın kapanmasıyla sitede farklı ödeme yöntemleri geliştirilmiştir. Bu sayede mağduriyetlerin azaltılması amaçlanmıştır.

reklam izleyerek nasıl para kazanılır

Reklam İzledikçe Para Kazandıran Uygulamalar Var Mı?

Reklam izleyerek para kazanılabilecek mobil uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamaların neredeyse tamamı reklam izleme görevinin yanında farklı görevler de sunmaktadır. Reklam izleme göreviyle aynı mantıkta görevlere sahip bazı uygulamalar şu şekildedir:

 • App Trailers: En popüler mobil uygulamalardan birisidir. Reklam, oyun ve film fragmanı gibi videolar izlemeniz talep edilmektedir. Karşılığında tarafınıza puan verilmektedir. Bu puanları paraya çevirme imkanınız bulunmaktadır.
 • Money App: Uygulamada oyun oynama, tanıtım videoları izleme, deneme sürümlerini test etme gibi görevler bulunmaktadır. Bu görevleri tamamlamanız halinde ücrete hak kazanmaktasınız. Hem App Store’dan hem de Google Play Store’dan indirilebilecek bir uygulamadır.

Neobux Reklam İzleyerek Para Kazanma

Neobux internet sitesi, 2008 yılında beri hizmet vermektedir. Reklam izleyerek para kazanma seçenekleri arasında en popüler olanlardan birisidir. Diğer seçeneklerin aksine yalnızca reklam izleme görevi bulunmaktadır. Sitede bulunan reklam uzunlukları değişiklik göstermektedir. Minimum reklam süresi 30 saniye olarak belirlenmiştir. İzlediğiniz reklam adedi başına tarafınıza ödeme yapılmaktadır. Paypal’ın kapanmasıyla sisteme farklı ödeme yolları getirilmiştir. Bu sayede mağduriyetlerin en aza indirilmesi amaçlanmıştır.

Mesaj Bırakabilirsiniz