Para kazandıran uygulamalar 2022! Euro, dolar kazandıran Türkiye’deki uygulamalar

7’den 70’e herkesin cebine giren akıllı telefonlar günlük hayatta bir çok işimizi kolaylaştırıyor. Telefon ile konuşuyoruz, mesajlaşıyoruz, resim çekiyoruz, internete giriyoruz. Tüm bunların yanında akıllı telefonlar ile para kazanmak da mümkün. Bu yazımızda sizlere para kazandıran mobil uygulamalar hangileridir açıkça anlatacağız.

Para Kazandıran Mobil Uygulamalar 2022

para kazandıran uygulamalar

Akıllı telefonlarınızdan boş vakitlerinizde para kazandıran uygulamalar ile ek gelir elde edebileceksiniz. Ufak rakamlar da olsa “az hiçden değerlidir” sözünden hareketle az da olsa para kazanmak istiyorsanız okumaya devam edin.

Yürüdükçe Para Kazandıran Uygulamalar Var Mı?

Yürürken para kazanılabilecek mobil uygulama bulunmaktadır. Sweatcoin uygulaması, kullanıcılarına tam olarak bunu vaat etmektedir. Hatta uygulamanın şu anda en hızlı büyüyen mobil uygulama unvanı taşıdığı bilinmektedir. Dünyanın en popüler uygulaması olan Whatsapp’ın önüne geçmiş bulunmaktadır.

Uygulamanın temel mantığı şu şekildedir: Uygulama GPS üzerinden sizi takip etmekte ve bu sırada adımlarınızı saymaktadır. Her 10 bin adımda 1 dolar kazandırmaktadır. Esasında uygulama paranızı “sweatcoin” şeklinde kazandırmaktadır. Daha sonra sizin paraya çevirmeniz gerekmektedir. Ancak bu işlemin oldukça kolay bir şekilde yapılabilmesi, kullanıcıların bu durumu olumsuzluk olarak görmesine engel olmaktadır.

Bu uygulama hakkında bilmeniz gereken bir diğer şey ise, maalesef uygulamanın henüz Türkiye üzerinden hizmet vermemesidir. Bununla birlikte Türkiye sahasında da kazandıran mobil uygulamalar konusunda oldukça geniş seçenekler bulunmaktadır.

Google Play’de En Çok Para Kazandıran Uygulamalar Neler?

Playstore’da en çok kazandıran mobil uygulamalar şu şekilde listelenebilmektedir:

  • Panel Place
  • Cash Pirate
  • App Karma
  • Field Agent
  • Check Points
  • Easy Shift
  • Iconzoomer
  • Gigwalk

App Karma Uygulaması

App Karma mobil uygulaması, hem Google Play Store’dan hem App Store’dan indirilebilecek uygulamalardan birisidir. Uygulamanın ilk olarak Google Play Store kullanıcıları için sunulduğu, daha sonra en popüler uygulamalardan biri haline geldiği bilinmektedir. 1 milyon üzerinden kullanıcısı bulunmaktadır. Uygulamada tarafınıza günlük görevler verilmektedir. Görevlerin tamamı akıllı cihazınız üzerinden tamamlayabileceğiniz niteliktedir. Bu görevleri tamamladıkça para kazandırmaktadır. Nakit olarak kazanç sağlayabileceğiniz gibi kazancınızı hediye kartı şeklinde kullanma imkanınız da bulunmaktadır.

PanelPlace Uygulaması

PanelPlace mobil uygulaması, anket doldurarak para kazanmanızı sağlayacak bir mobil uygulamadır. Hem App Store’da hem de Google Play Store’da bulunan bir uygulamadır. Anketler, diğer firmalar tarafından gönderilmektedir. Sizin tek yapmanız gereken bu anketleri kendinize uygun bir şekilde cevaplamak olacaktır. Diğer anket sitelerine kıyasla çok daha yüksek ödemeler yapıldığı bilinmektedir. Ancak ödemeler için alt limit belirlenmektedir. Bu alt limite ulaşılmadığı sürece de ödeme yapılmamaktadır.

Uygulamanın bir diğer olumsuz yönü ise üyelik oluşturma işleminin web sitesi üzerinden yapılması gerektiğidir. Bununla birlikte bu işlemi yalnızca bir kez yapmak gerekmektedir. Başka herhangi bir işlem için web sitesi ziyaretine gerek bulunmamaktadır.

Earn Money Uygulaması

Earn Money mobil uygulaması, para kazanabileceğiniz bir diğer seçenektir. En çok kazandıran mobil uygulamalar arasında bulunmaktadır. Uygulamanın temel mantığı şu şekildedir: Sistemde hesap oluşturmanız gerekmektedir. Hesabınızı oluşturulduktan sonra tarafınıza günlük olarak görevlendirmeler yapılmaktadır. Bu görevlendirmeler uygulama indirmek ya da sitelere üye olmak şeklindedir. Zaman zaman anket doldurmanız ya da bir ürün hakkında yorum yazmanız da talep edilebilmektedir. Uygulamada ücretlendirme görev başına yapılmaktadır. Bir diğer para kazanma yöntemi ise arkadaşlarınızı davet etmektir. Uygulamaya sizin davetinizle katılan her bir kişi için hesabınıza para yatırılmaktadır.

Google Ödüllü Anketler

Dünyanın en büyük şirketlerinden olan Google’ın para kazandıran mobil uygulaması da var. Google Ödüllü Anketler’i PlayStore’da aratarak hemen indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra sizi tanımak için kişiler sorular soracaklardır. Bu bilgileri doğru bir şekilde verdikten sonra artık haftada bir olmak üzere size uygun anketler gönderilecektir. Anket geldiği takdirde telefonunuza bildirim gelir ve haberdar edilmiş olursunuz. Dolduracağınız her başarılı anket başına 1,79 TL’ye kadar Google Play Store kredisi kazanabilirsiniz. Kazandığınız kredi ile Play Store’da ücretli uygulamaları satın alabilirsiniz.

CashPrite

Cashprite mobil uygulaması ile para kazanmak için yapmanız gereken uygulamayı mağazadan indirmek ve kayıt olmak. Kayıt olduktan sonra hesabınıza gelecek olan uygulama indirme, ücretsiz oyun denemek, anket doldurmak ve video izlemek gibi görevleri yerine getirerek para kazanabilirsiniz. Kazanacağınız paraları PayPal, hediye çeki veya AppStore veya PlayStore bakiyesi olarak alabiliyorsunuz. Paypal Türkiye’de yasaklı olduğu için o ödeme yöntemini baştan unutun ancak hediye çeki veya mağazada kullanmak üzere bakiye olarak ödemelerinizi alabilirsiniz.

Cash for Apps

Cash for Apps uygulamasında da para kazanamk için size verilen görevleri yerine getirmeniz gerekiyor. Bu görevler bir uygulama indirmek, uygulamaya yorum yapmak, video izlemek, anket doldurmak olabilir. Size hangi görevler gelirse onları yapıyorsunuz ve puan topluyorsunuz. 300 puan topladığınızda kazanacağınız gerçek para 1$ olacaktır. Daha fazla para kazanmak için verilen tüm görevleri yerine getirmelisiniz ve en fazla puanı toplamalısınız. Hesabınızda biriken parayı hediye çeki olarak alabiliyorsunuz ve bu çek Playstore, Amazon, Ebay, iTunes gibi platformlarda harcanabiliyor.

Tapporo

Tapporo’da Google Play Store’dan indirerek size verilen görevleri yerine getirip para kazanmaya başlayabilirsiniz. Para kazandıran mobil uygulamalar arasında neye benzediği pek belli olmayan bir uygulama Tapporo. İndirilme sayılarının da düşük olması pek güvenilir olmadığını gösteriyor. Uygulama izlediğiniz videolar ve doldurduğunuz anketler başına puan verdiğini vaad ediyor ve ödemeyi size çekle yaptığını belirtiyor. Ben pek güvenemedim ama boş vaktiniz varsa indirin bunu da deneyin. Pek bir şey kaybetmezsiniz.

Tap Make Money: Cash Rewards

Para kazandıran bir diğer uygulama Tap Makey Money’de yapmanız gereken hesabınıza gelen uygulama indirme görevleri, video izleme ve yorum yapma gibi görevleri yapmalısınız. Yapacağınız her görev başına belli bir miktar para kazanacaksınız. Referans sistemi de olan uygulamada arkadaşlarınızı bu uygulamaya davet ederek de para kazanabiliyorsunuz. Ödemeyi çekebilmek içinse PayPal hesabınızın olması gerekiyor. Türkiye’de Paypal yasaklı olduğu için Türkiye’ye ödeme alamazsınız, yurtdışında yaşayan kişiler kullanabilir.

MOBROG Mobil Anketler

Köklü bir Alman araştırma firmasının mobil uygulaması olan MOBROG’da uygulamayı indirip kayıt olduktan sonra size gönderilen anketleri doldurarak para kazanıyorsunuz. Firma başarılı olarak doldurulmuş anket başına 1 ila 7 TL arası bir ödeme yaptığını belirtiyor. Ödemeleri alabilmek için Skrill hesabı açmalısınız veya banka havalesi ile Türkiye’deki TL hesabınıza para çekebiliyorsunuz.

Marketagent

Mobrog ile benzer bir anket uygulaması olan MarketAgent’de köklü bir Alman firması. Bu uygulamadan para kazanabilmek için mağazadan uygulamayı indirdikten sonra kayıt olup hesabınıza gelen anketleri doldurmak gerekiyor. Dolduracağınız anket başına 100 puan civarı kazanacaksınız. 100 puanı da 1 Euro olarak düşünebilirsiniz. Hesabınızdaki paraları çekebilmek için 800 puana ulaşmanız gerekiyor. Yeterli rakamı kazandıktan sonra hesabınızdaki bakiyeyi Türkiye’deki TL hesabınıza banka havalesi olarak çekebiliyorsunuz.

iPoll

Anket firması olan iPoll’u Android ve iOS cihazlarınızda kullanabiliyorsunuz. Uygulamayı indirdikten sonra sizi tanımak için basit bir formda bazı kişisel bilgilerinizi firmaya gönderiyorsunuz ve bu bilgiler doğrultusunda firma size bazı anketler sunuyor. Doldurduğunuz anketler üzerinden para kazanabiliyorsunuz. Ödemelerinizi alabilmek için hesabınızda 10$ bakiye olması gerkeiyor. Yeterli bakiyeye ulaştıktan sonra PayPal ile veya Banka Havalesi yoluyla ödemenizi alabilirsiniz.

Money App – Cash for Free Apps

Boş zamanlarınızda kullanabileceğiniz para kazandıran mobil uygulamalardan olan Money App’de size verilen görevleri yerine getirerek para kazanıyorsunuz. Nedir bu görevler diyecek olursanız; uygulamaları indirmek, uygulamalara yorum yapmak, yıldız vermek, anket doldurmak ve video seyretmek gibi görevlerdir. Her gün uygulamaya bir kez göz atarak size uygun görev olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Kazandığınız paraları PayPal ödeme yöntemi ile çekebiliyorsunuz. Firma ödeme taleplerini 2 veya 3 iş günü içerisinde onayladığını ve gönderdiğini belirtiyor.

Toluna

Bir diğer araştırma firması olan Toluna’da da diğerlerinde olduğu gibi doldurduğunuz anket başına para kazanabiliyorsunuz. Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra sizi tanımak için bir kaç soru soracaklardır. Bunları cevapladıktan sonra artık yapmanız gereken beklemektir. Size uygun olan anketler gönderilecektir ve bunları cevaplamanız gerekmektedir. Hesabınızda çekilebilecek kadar tutar biriktikten sonra ödemenizi Paypal ile alabilirsiniz. Türkiye’deki kişiler de Banka havalesi ile ödeme alabiliyor.

Netice itibarile görüldüğü gibi para kazandıran mobil uygulamalar ile para kazanmak için sizlere verilen anket doldurma, video izleme, uygulama indirme vs. gibi görevleri yaparak para kazanabiliyorsunuz. Biz sizlere 10 adet uygulama tanıtımı yaptık. Sizler de benzer uygulamaları PlayStore ve AppStore üzerinden aratarak bulabilirsiniz. Hepinize kolay gelsin.

Para kazanmak için kullanılabilecek mobil uygulamalar, son yıllarda yeni bir iş fikri olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak bu uygulamaların pek çoğundan elde edebileceğiniz gelirin yalnızca ek gelir düzeyinde kaldığını bilmeniz gerekmektedir. Yani kazandıran mobil uygulamalar üzerinden asgari ücretin üzerinde bir gelir elde etmek istiyorsanız pek mümkün değildir. Bununla birlikte standart bir işe nazaran çok daha az emek gerektirdiği için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Uygulamalarda ücret karşılığı sizden talep edilen hizmetler oldukça kolaydır. Çoğu uygulamada yalnızca 30 saniyenizi alacak bir anketi doldurmanız veya reklam izlemeniz talep edilmektedir.

 

Mesaj Bırakabilirsiniz