Madame Coco bayilik franchise bedeli 2023 (Şartları, maliyeti ve ücreti)

2011 yılında kurulan ve giderek globalleşen Madam Coco; dekorasyon, ev tekstili, ev ve yaşam ürünleri gibi ürünler sunmaktadır. Kurucusunun İlhan Tanacı olduğu Madam Coco markası önceliğini ev tekstil ürünlerine vermekte ve bu ev tekstili ürünlerini Avrupai tasarımlarla birleştirmekte, klasik tasarımları daha modern ve özgün bir yapıya kavuşturmaktadır. Madam Coco markasının müşterilerine sunduğu ürün kategorileri aşağıdaki gibi listelenebilir:

 • Cam ve kristal,
 • Mutfak ürünleri
 • Sofra ürünleri,
 • Plastik ürünler,
 • Ev giyim ürünleri,
 • Kişisel bakım ürünleri,
 • Kozmetik ürünler,
 • Ev dekorasyonu ürünleri,
 • Ev tekstili ürünleri,
 • Ev / yaşam ürünleri.

Türkiye’deki bütün mağazaları kendi çatısı altında toplayan ve Türkiye’de oluşturdukları temel yapının bozulmasını istemeyen Madam Coco bayilik seçeneğini Türkiye için sunmamaktadır. Fakat yurt dışında faaliyet yürütmek için Madam Coco markasının yurt dışı bayiliğini almak mümkündür.

Popeyes Bayilik Şartları, Ücreti

Madam Coco Bayilik Şartları

Madam Coco, vereceği bayilikler konusunda oldukça titiz davranmaktadır. Yapılan bayilik başvuruları da detaylı bir incelemeye tabi tutulmaktadır. Bu araştırmanın akabinde başvuru sahiplerinin belirlenen şartları karşıladıklarının saptanması durumunda bayilik verilmektedir. Ayrıca Türkiye için Madam Coco bayiliği almak gibi bir durumun söz konusu olmadığı unutulmamalıdır. Yurt dışı bayilikleri için Madam Coco bayiliği şartları aşağıdaki gibidir:

 • Bayilik için başvuran kişilerin Madam Coco bayisi yapacağı mekânın en az 400 metrekare büyüklüğünde olması gerekmektedir.
 • Ayrıca bayi olarak açılacak mağazanın depo boyutunun da en az 40 metrekare olması şartı aranmaktadır.
 • Başvuruda bulunacak kişilerin marka kullanım bedellerini ödemeleri zorunludur. Bayilik bedelleri ise bayiliğin açılacağı bölgeye göre belirlenmektedir. Bu sebeple başvuruda bulunacak kişilerin bayilik bedelini Madam Coco ile iletişime geçerek öğrenmesi gerekmektedir.
 • Başvuru sahibi kişilerin perakende satış alanında deneyimli olması da aranan şartların başında gelmektedir.

Tchibo Bayilik Şartları, Ücreti

Madam Coco Franchise Bedeli Ne Kadar?

madam coco franchise sartlari

Madam Coco bayilik bedelleri mağazanın açılacağı bölge hususunda değişmektedir. Marka bedelinin karşılığını piyasanın koşulları da etkilemektedir. Ayrıca mağaza dekorasyonunun tutarını da başvuru sahibinin karşılaması gerektiği unutulmamalıdır. Mağaza dekorasyonu da bayilik bedeline dâhil edilmektedir. Dolayısıyla Madam Coco franchise bedeli için kesin bir tutardan söz etmek mümkün değildir. Madam Coco bayilik bedelini etkileyen etmenler aşağıdaki gibi listelenebilir:

 • Mağazanın açılacağı ülke, şehir ve bölge,
 • Piyasa koşulları,
 • Bölge potansiyeli,
 • Satış potansiyeli,
 • Mağaza dekorasyonu,
 • Mağaza boyutu,
 • Depo boyutu.

Madam Coco bayilik bedeli hakkında net bir bilgi almak için kişilerin Madam Coco ile iletişim kurmaları gerekmektedir.

Türk Telekom Bayilik Şartları, Ücreti

Madam Coco Bayiliği Nasıl Alınır?

Madam Coco bayiliği almak isteyen kişiler öncelikle Türkiye sınırları içerisinde bayilik açamayacağını bilmelidir. Yurt dışından Madam Coco bayiliği almak için kişilerin öncelikle başvurması ve belirli bir miktar teminat göstermesi gerekmektedir. Bu teminat bedelleri ise çeşitli parametrelerle hesaplanmaktadır. Ardından başvuruda bulunan kişilerin bilgileri incelenir. Bu incelemelerin olumlu değerlendirilmesi durumunda başvuru sahibiyle ön görüşmeler yapılır. Bu görüşmeler de olumlu sonuçlanırsa başvuru sahibiyle bir görüşme ayarlanır.

Madam Coco markasının ülkelere göre belirlenen isim hakkı üzerine konuşulur ve karara varıldıktan sonra başvuru sahibine ülke satış hakları verilir. Başvuru aşamasında ve başvurunun sonuçlanması sürecinde kişilerin perakende satış deneyimlerinin önemli olduğu unutulmamalıdır.

Zira Madam Coco tarafından en önemli kriterlerin başında başvuru sahibi kişilerin perakende satış konusunda tecrübeli olması gerektiği gelmektedir. Buna istinaden bayilik almak isteyen kişilerin hazırda bir perakende ekibine sahip olması, böyle bir ekibin bulunmaması durumunda da kendi ekibini kurması beklenir.

Ülker Bayilik Şartları, Ücreti

Madam Coco’nun Kaç Tane Bayisi Var?

madam coco bayi sayisi

Madam Coco firmasının Türkiye dışında 16 ülkede hizmet veren Madam Coco’nun Türkiye de dâhil olmak üzere toplamda 92 şehirde mağazası bulunmaktadır. Bu şehirlerde ise toplamda 300 mağaza ile müşterilerine hizmet vermektedir.

Vodafone Bayilik Şartları, Ücreti

Madam Coco Bayilerinin Çalışma Saatleri

Madam Coco bayilerinin çalışma saatleri arasında değişiklikler gözlenmektedir. Caddelerde yer alan bayiler genellikle 09.00 – 21.00 arasında hizmet vermekteyken, alışveriş merkezlerinde hizmet veren Madam Coco bayileri ise genellikle 10.00 – 22.00 arasında çalışmaktadır. Bazı cadde bayilerinin 10.00 – 22.00 arasında hizmet verdiği de görülmektedir.

Madam Coco Müşteri Hizmetleri İletişim

Hafta içleri 09.00 – 18.00 saatleri arasında aktif olan Madam Coco müşteri hizmetleri telefon numarası 0850 532 33 00’dır. Bu numarayı mesai saatleri içerisinde arayarak öneri, şikâyet ve bilgi alma işlemlerinizi sağlayabilirsiniz. Ayrıca resmî tatillerde müşteri hizmetlerinin çalışmadığı da unutulmamalıdır.

Mesaj Bırakabilirsiniz