Tchibo Bayilik Alma Şartları: 2023 Franchise Bedeli Ne Kadar? Tchibo Bayiliği Nasıl Alınır?

Tchibo, 1955 senesinde Hamburg’da ilk mağazasının açılışı ile kurulmuştur. Dünyada 1.000 adetin üzerinde mağazası olan Tchibo, 1949 yılında Hamburglu tüccar Max Herz’in mutfak bezleri ve kahveyi posta ile pratik kavanozlarda evlere göndermesi ile doğmuştur. Tchibo bayiliği alınarak, firmanın kendi üretimi olan ev dekorasyonu, kahve, moda ve spor koleksiyonlarının satışı yapılabilirken, markanın yeni düzenlemeleri ardından bayilik verilmesi durdurulmuştur.

Türk Telekom Bayilik Şartları, Ücreti

Tchibo Bayilik Şartları Nelerdir?

Tchibo bayiliği şartları şu şekilde sıralanır:

  • Uygun görülecek bir bayilik dükkanının tesis ve beyan edilmesi,
  • Değişen konsepte göre bayiliğin dekorasyonunun sürekli güncellenmesinin kabul edilmesi,
  • Hizmeti kalite ve hijyen anlayışlarının ön planda tutulması,
  • İlk mağaza açılış konseptini markanın verdiği verilere göre oluşturmak,
  • Bayilik dükkanına ilişkin kira veya tapu sözleşmelerini iletmek,
  • Bayilik alım ücretini ödeme,

Bu şartlar kapsamında geçmiş dönemde bayilik veren Tchibo markası artık bayilik vermemektedir. Marka, bayilik verme işlemlerini yeniden başlatacağına dair bir açıklamada ise bulunmamıştır.

Franchise şartlarını sunmadığını açıklayan firma, yurtdışı ve yurtiçinde yer alan ve çalışmaya devam eden bayileri ile müşterilerine hizmet verir. Hizmet kapsamında müşterilerinin dileklerini ve sorularını ise çağrı merkezinden ve açık konumdaki şubelerinden cevaplar.

Ülker Bayilik Şartları, Ücreti

2022 Tchibo Franchise Bedeli Ne Kadar?

tchibo franchise sartlari

2020 Tchibo Franchise ücreti 0 TL olarak belirlenmiştir. Tchbo bayilik vermeyen ve bu konuda bir ücret açıklamayan kuruluştur. Firma hali hazırda faaliyet gösteren şubeleri ile iş yaşantısına devam ederken, yeni bayiliklerin açılması için her hangi bir başvuruyu kabul etmediğini açıklamıştır. Marka tarafından, ilerleyen dönemlerde bayilik verme işlemini yeniden aktifleştirmesi yönünde ise her hangi bir açıklama yapılmamıştır.

Vodafone Bayilik Şartları, Ücreti

Tchibo Bayiliği Nasıl Alınır?

Tchibo bayiliği almak için izlenecek her hangi bir yöntem bulunmaz. Firma, geçmişte uyguladığı bayilik verme faaliyetini artık uygulamadığını açıklamıştır. Diğer yandan her hangi bir öneri ve bilgi alımı için ‘’ 444 2 826 ‘’ numarası üzerinden destek verir. Bu numara üzerinden Tchibo Genel Merkezi ile 09:00 ila 19:00 saatleri arasında iletişim kurulur. Öneri, destek, şikayet ve bilgi alımı için ‘’ bilgi@tchibo.com.tr ‘’ adresine mail gönderilir.

Tchibo Genel Merkez adresi ise, Barbaros Mahallesi, Çiğdem Sokak, No:1, 34746 Ataşehir/İstanbul olarak belirlenmiştir. Markanın bayilik verme işlemlerini durdurması ardından bayilik alımı için gerekli her hangi bir evrak hakkında açıklama yapılmamıştır.

Aras Kargo Bayilik Şartları, Ücreti

Tchibo’nun Kaç Tane Bayisi Var?

tchibo bayi sayisi

Tchibo bayi sayısı, Türkiye’de 350’nin yurtdışı ülkelerinde ise 600’ün üzerinde olmak üzere toplamda 1.000 adettir. İstanbul’da 40 adet bayisi bulunan Tchibo’nun Ankara’da 32, Eskişehir’de 24, İzmir’de 29 adet şubesi bulunur. Geri kalan şubeler ise 11 ile dağılmış şekilde hizmet verirler.

1958 yılında Almanya’da şube sayısı 77 adet olan Tchibo, 1965 yılı ardından tüm yurtdışında 400 şubeye sahip olmuştur. Berlin, Polonya, Macar,sten, Rusya, Polonya, Türkiye, Almanya, Romanya, Londra, Amerika gibi bir çok yerde bulunan mağazalarının sayısı 400’e ulaşır.

Arçelik Bayilik Şartları, Ücreti

Tchibo Bayilerinin Çalışma Saatleri

Tchibo bayileri, haftanın 7 günü boyunca saat 10:00 ile 22:00 arası olarak belirlenmiştir. Cumartesi ve Pazar günleri açık olan Tchibo bayileri akşam 22:00’a kadar hizmet verirler. Öğler arası vermeden çalışmaya devam eden bayiler, alışveriş merkezleri içinde de aynı saat kriterleri üzerinden hizmet sunarlar.

Tchibo Müşteri Hizmetleri İletişim

Tchibo müşteri hizmetleri telefon numarası, ‘’ 444 28 26’’ olarak belirlenmiştir. Bu numara üzerinden Tchibo müşteri temsilcileri ile direk olarak iletişime geçilir. İstek, şikayet, talepler ve bilgiler bu numaradan alınırken, dileyenler mail adresi üzerinden de isteklerini iletme şansına sahiptirler. İstekler ve bilgi alımı için ‘’bilgi@tchibo.com.tr ‘’ adresine e-posta gönderilir. Mailler müşteri temsilcilerinde cevaplanır.

Tchibo şuan için hali hazırda yer alan bayilikleri ili hizmet vermeye ve kahve, moda, spor, ev dekorasyon ürünlerinin satışını yapmaya devam eder. Geçmiş tarihlerde bayilik verme faaliyetini izleyen marka, artık franchise faaliyetlerini gerçekleştirmediğini açıklamıştır. Bu kapsamda her hangi bir şart ve evrak hakkında bilgi sunmayan Tchibo, yurt içi ve dışı genelinde yer alan 1.000 adetin üzerinde bayisi ile hizmet sunmaya devam eder.

Tchibo’nun İstanbul/Ataşehir’de yer alan merkez birimi ile doğrudan iletişime geçmek için ise ‘’ 0216 575 44 11’’ numarası ile iletişeme geçilir. Sorular ve şikayetler bu numara üzerinden merkez birime direk iletilir.

Mesaj Bırakabilirsiniz