Kaz Çiftliği Kuran Girişimci İhracata Başlamış

Özel sektörde çalışan bir çok kişinin hayali işinden istifa edip kendi işini kurmaktır. Çevrenizden de şahit olmuşsunuzdur. İstifayı basıp köyde hayvancılık yapma arzusu olan pek çok kişi vardır. Bu kişiler genellikle hayvancılıktan, süt sağıp satmaktan bahseder. Ancak çok azı bu hedeflerini gerçekleştirir. Hatta çoğu gerçekleştiremez: )

Özel bir firmada bölge müdürlüğü yapan girişimci Tahsin Hacıbekiroğlu ise sözde kalmamış ve icraata geçmiş. İşinden istifa ederek Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde kaz çiftliği kurmuş. Şu an çiftliğinden 2000’den fazla kaz bulunan girişimci Tahsin bey kaz etlerini sadece ülke içinde değil, yurt dışına da satıyor.

Deneme İle Başladı 2000 Kaz İle Devam Ediyor

deneme ile başladı

Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olduktan sonra çalışma hayatına atılan Tahsin bey işinde başarılı bir insan. Zaman içerisinde çalıştığı firmanın bölge müdürü de olan Tahsin bey 4 sene önce deneme amaçlı kaz beslemeye başlamış.

Daha sonra işinden istifa edip kaz yetiştiriciliğine başlayan başarılı girişimci şu an 2000’den fazla kaza sahip. Tahsin bey kaz etini sadece ülkemizde değil, yabancı ülkelere de sattığını söylüyor;

“Başlangıçta sadece Türkiye içerisinde satış yaptıyordum. Daha sonra başta Birleşik Arap Emirlikleri, Katar ve Rusya olmak üzere diğer ülkelere de ihraç etmeye başladık. Geçen ay toplamda 500 adet kaz ihracatı yaptık” diyor.

Düşük Maliyet, Yüksek Kazanç Getiriyor

maliyeti düşük

Kaz üretimi işine düşük yatırım maliyetli bir iş olması nedeniyle girdiğini belirten girişimci Tahsin bey ekliyor “kaz üretmek çok masraflı değil, bununla birlikte getirisi yüksek bir iş. bu işe deneme yoluyla başladık, şu an 2000’den fazla kazımız mevcut. Kazların bakımları da kolay. Onları her gün gezintiye çıkarıyorum.” diyor.

Hedefinin 20 bin kapasiteli bir kaz çiftliği kurmak olduğunu belirten girişimci Hacıbekiroğlu kaz eti işinde iyi para olduğunu ve geleceğinin açık olduğunu belirtiyor.

Ofisteki beyaz yakasından kurtularak sahaya inen girişimci Tahsin Hacıbekiroğlu belki de ülkemizde kaz üretiminde lider isimlerden birisi olacak. Gerçekten de başarılı bir girişimcilik öyküsü…

Mesaj Bırakabilirsiniz