Bilgisayardan yapılacak işler! Evde bilgisayar başında para kazandıran işler

Gün içerisinde çok fazla bilgisayar kullanan kişiler bu durumdan bir gelir elde edip edemeyeceklerini merak ederler. Evde ayaklarını masaya dayamış vaziyette “bilgisayar başında oturarak para kazansak ne güzel olur” diyen pek çok kişi vardır. Ev konforunda rahat koşulların olması bir çok kişiyi bilgisayardan para kazanmak noktasında teşvik eder. Biz de bu durumu bildiğimiz için sizlere bilgisayar başında para kazanmak için ne yapmak gerekir anlatmaya karar verdik. Yazımızda anlatacağımız pratik iş modelleri ile bilgisayardan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 Blog Açmak

blog açmak

Bilgisayardan para kazanmak için insanlara faydalı olacak bir şeyler anlatmanız iyi bir seçenek olacaktır. Bunu yapabilmek için bir blog sahibi olmalısınız. İlgi alanınız olan herhangi bir konuda blog açarak içerisine insanların bolca arayacağı makaleler eklemelisiniz. Zaman içerisinde blogunuza ziyaretçi gelmeye başlayacaktır ve artık bu ziyaretçiler üzerinden para kazanabilirsiniz. Para kazanmak için blogunuza Google Adsense reklamları almanız gerekir. Blogunuzu okuyan ziyaretçiler reklamlarınıza tıkladığı takdirde paranızı kazanırsınız.

BUNU DA OKUYUN: Blog Yazarak Para Kazanmak İsteyenlere Tavsiyeler

Yazılım Kodlama Yapın

yazılım kodlama yapın

Öğrenmeye hevesliyseniz kısa zaman içerisinde yazılım öğrenerek bu sektörden para kazanabilirsiniz. İnternet üzerinden freelance olarak alacağını yazılım işlerinde kod bilgilerinizi kullanarak ufak programlar yazabilir ve bunlar üzerinden para kazanabilirsiniz. Hatta günümüzün en popüler aletleri olan akıllı telefonlar için mobil uygulama yapabilir ve uygulamanızdan reklam geliri elde edebilirsiniz. Gerçekten yazılım işini hakkıyla öğrenebilirseniz hayatınız boyunca bilgisayar başından para kazanabilirsiniz.

Editörlük Yapmak

editörlük yapın

Akşamları evde ne yapsam da para kazansam diyorsanız editörlük yapmak sizin için iyi bir tercih olacaktır. Blog sayfası sahiplerine belli konu başlıklarında makaleler yazarak onlar için editörlük yapabilirsiniz. Yazdığınız her makale için blog sahibinden para alırsınız ve bilgisayar başında geçirdiğiniz bir kaç saati en karlı şekilde geçirmiş olursunuz

BUNU DA OKUYUN: Evde Makale Yazarak Para Kazanma [Öğrenciler İçin]

Grafik Tasarım Yapmak

grafik tasarım yapın

Photoshop bilginiz varsa çok şanslısınız. Grafik tasarım yeteneklerinizi kullanarak bilgisayar başında para kazanabilir ve kendinize ek gelir yaratabilirsiniz. Göze hoş gelen tasarımlar, logolar, bannerlar, reklam grafikleri ortaya çıkarttığınız takdirde bunların satışından iyi para kazanabilirsiniz. En basit logo için bile iyi para alabilirsiniz. Grafik tasarım işlerini bulabilmek için Sadeceon, Bionluk gibi ilan sitelerine göz atabilirsiniz.

Satış Ortaklığı Yapın

satış ortaklığı yapın

Dilinize ve pazarlama yeteneğinize güveniyorsanız satış ortaklığı sistemi ile bilgisayar başında oturarak para kazanabilirsiniz. Tabii otururken bazı şeyler yapmanız gerekiyor. Öncelikle satış ortaklığı olan bir ürün bulmanız ve bu ürünü sosyal medya, blog, sözlük vasıtasıyla insanlara tanıtmanız gerekiyor. Sizin tanıtmış olduğunuz ürün başkaları tarafından satın alınırsa anlaştığınız firma size komisyon veriyor. Bu yola ile ayda binlerce lira para kazanan pek çok kişi vardır.

Yandex Toloka Görevleri Yapma

yandex toloka

Yandex bir arama motorudur. Arama sonuçlarını daha iyi hale getirebilmek için algoritmasını sürekli güncellemek ve kullanıcılara doğru bilgiler vermek zorunda olan Yandex bazı noktalarda insan gücüne ihtiyaç duyar. Sistemine üye olan kişilere bazı görevler veren Toloka yaptığınız görev başına size belli bir miktar para veriyor. Evde bilgisayar başında otururken günlük yarım saat bakmanızın yeterli olacağı bir iş olan Yandex Toloka ile aylık 50$ kazanılabiliyor.

BUNU DA OKUYUN: Yandex Toloka İle Para Kazanmak

Çeviri Yapmak

çeviri yapın

Yabancı diliniz varsa bu dili kullanarak çeviri işleri alabilir ve çeviri yaparak oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz. Ülkemizde en çok lazım olan çeviri işleri elbette İngilizce’dir. Fakat iyi derecede Almanca, Fransızca biliyorsanız yine çeviri işleri ile iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken Sadeceon, Bionluk, Fiverr gibi freelancer sitelerine üye olmak ve oralardan çeviri işi bulmaktır.

Bilgisayar başında para kazanmak isteyenlere tavsiye edeceğimiz 7 pratik yol bunlardır. Buradaki yöntemleri uygulayarak gerçekten iyi paralar kazanabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey çalışmak…

Mesaj Bırakabilirsiniz