Öğrencilerin Fazla Para Kazanabileceği Pratik İşler Neler? 2023 İş Rehberi

Öğrencilere para kazandıracak işler, özellikle dönemsel işlerdir. Firmalar dönemsel yoğunluklarında istihdam ihtiyacını karşılamak için öğrencileri tercih etmektedir. Öğrencilerin para kazanabileceği işler genellikle satış elemanlığı gibi işlerdir. Bununla birlikte bu işlerin pratik işler olduğunu söylemek mümkün değildir. İnternet platformunun yaygınlaşması daha pratik iş seçeneklerini ortaya çıkarmıştır. İnternet üzerinden yapılabilecek iş seçeneklerini değerlendirerek çok daha pratik bir şekilde para kazanabilmeniz mümkündür.

Öğrenciye Hafta Sonu İş Veren Firmalar

Öğrencilere tatillerde iş veren firmalar, bu iş imkanlarını kariyer siteleri üzerinden yayınlamaktadır. Pek çok firmanın part time iş seçenekleri haftanın en az 3 ya da 4 gün çalışmayı gerektirmektedir. Bununla birlikte bazı firmalar özellikle hafta sonları yoğunluğunu karşılayabilmek için hafta sonu iş imkanları sunmaktadır. Hafta sonu çalışmak için başvuru yapabileceğiniz bazı sektörler şu şekildedir:

 • Garsonluk
 • Marketlerde satış elemanlığı
 • Makale yazarlığı
 • Ürün tanıtımı elemanlığı

Makale yazarlığı işi için çalışma saati sınırlaması bulunmamaktadır. Bu sebeple yalnızca hafta sonu için değil, haftanın her günü değerlendirebileceğiniz bir iş seçeneğidir.

 

Öğrenciye Part Time İş Veren Firmalar ve Telefon Numaraları

Öğrencilere part time iş fırsatı sunan firmaların irtibat numaraları, firmalar tarafından paylaşılmamaktadır. Firmaların hemen hepsi başvuruları internet üzerinden almaktadır. CV incelemesi sonucunda yalnızca iş fırsatına uygun görülen kişiler ile irtibat kurulmaktadır. Bu sebeple iletişim bilgileri gizli tutulmaktadır. Başvurularınızı kariyer sitelerinin part time iş kısımlarından yapabilirsiniz. Firmalar tarafınıza dönüş yapacaktır.

Öğrencilerin Yapabileceği 5 Basit İş

öğrencinin yapabileceği ticaret

Öğrencilerin yapabileceği pratik iş seçeneklerinden bazıları şu şekildedir:

 • Özel ders vermek
 • Makale yazmak
 • İnternetten satış yapmak
 • Not satmak
 • Oyun arkadaşı olmak

Öğrencilerin para kazanabileceği işler arasında en popüler seçenekler bu şekildedir. Bununla birlikte elbette bu işler için de bazı şartların yerine getirilmesi ve emek verilmesi gerekmektedir. Bununla birlikte bu işlerin belirli çalışma saatlerinin olmaması ve pek çoğunun evden yapılabilecek işler olması sebebiyle makul seçenekler olarak gösterilmektedir.

Öğrencilere Makale Yazma İşi

İçerik üreticiliği işi, düzenli gelir elde etmek isteyen öğrenciler için en makul seçeneklerden birisidir. İnternet kullanımının yaygınlaşması, internet içeriği üreten kişilere olan ihtiyacı arttırmıştır. Bu nedenle oldukça kolay bulunabilen bir iştir. Bu işi yapabilmek için sağlamanız gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Dil bilgisi kurallarına hakim olmanız gerekmektedir.
 • Düzenli içerik üretebilmeniz gerekmektedir.
 • Araştırmalarınızı özgün bir şekilde yazıya dökebilmeniz gerekmektedir.

Firmalara makale yazma işi için başvuruda bulunduğunuzda tarafınızdan örnek makale istenecektir. Makalenizin aranılan kriterleri taşıması halinde iş sözleşmeniz yapılmaktadır. Makale işinden aylık 3000 TL’ye kadar ücret kazanılabilmektedir. Firmalar ücretlendirmeleri kelime sayısı üzerinden yapmaktadır. Günlük ortalama 3 saat vererek aylık 1000 TL kazanabilmeniz mümkündür. universite ogrencilerine yonelik cok para kazandiracak 4 is fikiri

Öğrencilere Özel Ders Verme İşi

Öğrenciler için özel ders vermek en makul iş seçeneklerinden birisidir. Ülkemizde pek çok kişi özel dersleri üniversite öğrencilerinden almayı tercih etmektedir. Özel ders işi öğrencilerin para kazanabileceği işler arasında da en çok kazandıran seçeneklerden birisidir. Bunun en temel sebebi, eğitimini tamamlamış kişilerin daha kısıtlı saatlerinin olması ve uzman olarak tanımlandıkları için daha yüksek ücretler talep etmeleridir. Üniversite öğrencilerinin saati 70 TL üzerinden ders verdiği bilinmektedir. Özel ders vermek için öncelikle müşteri çevresi bulmanız gerekmektedir. Bu noktada özel ders platformu sitelerde ilan verebilirsiniz. Freelancer ilanı verilen siteler de bu noktada size yardımcı olacaktır.

Öğrencilere Çok Para Kazandıracak 3 İş Fikiri

öğrencilere çok para kazandıracak 3 iş fikiri

Üniversite eğitimi gören öğrenciler her ne kadar dersten başlarını kaldıramasalar da çoğu zaman boş vakitlerini gereksiz işlerle uğraşarak geçiriyor. Bu duruma son vermek ve ek gelir elde etmek isteyen öğrenciler için aşağıda vereceğimiz tavsiyeler ile para kazanmak çocuk oyuncağı olacaktır.

Evde Makale Yazarak Para Kazanın

Öğrencilerin çoğu için basit bir iş olan evde makale yazma işi ile yüksek gelir elde edebilirsiniz. Sizden istenen şey belli bir konu hakkında 300 ile 1000 kelime arası makaleler yazmanızdır. Evde oturduğunuz yerden yazacağınız makaleler ile aylık 1000 TL gelir elde etmeniz mümkündür. Bu işi yapabilmek için ihtiyacınız olan şeyler bir bilgisayar ve internet bağlantısıdır. Sitemizde daha önce bu konu hakkında bir yazı yazmıştık. İsterseniz bu yazıyı okuyabilirsiniz : Evde Makale Yazarak Para Kazanma [Öğrenciler İçin]

Kuryelik Yapın

Öğrencilere çok uygun bir iş olan moto-kuryelik işinde çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Bugün pek çok restoran, lokanta gibi yerler moto-kurye arıyorlar. Eğer motorsiklet ehliyetiniz var ise ve kendinize güveniyorsanız moto-kurye olmayı düşünmelisiniz. Hem çalışacağınız yerden alacağınız haftalık hem de müşterilerden elde edeceğiniz bahşişler ile aylık 2000 TL kazanabilirsiniz.

Yandex Toloka Görevleri Yapın

Öğrenciler için en uygun işlerden birisi de Yandex Toloka servisidir. Rus arama motoru Yandex’in para kazandıran anket doldurma sitesinde yapacağınız görevler ile aylık 30-50$ kazanabilirsiniz. Sizden istenen görevler arasında bazı videoların çalışıp çalışmadığını denetleme, firmaların işyerlerinin fotoğraflarını çekme gibi vb. görevler yer almaktadır. Buradan kazandığınız paraları banka hesabınıza veya Papara hesabınıza çekerek alabilirsiniz.

Üniversite Öğrencileri Part Time Olarak Ne İş Yapabilir ?

YÖK kayıtlarına göre ülkemizde 7 milyondan fazla üniversite öğrencisi bulunmakta. Son yıllarda açılan yeni üniversiteler ile ülkemizdeki üniversite sayısının 200’ü geçmesi bu duruma en büyük neden oldu. Artık üniversite okumayan kalmadı desek yeridir. O nedenle bu devirde üniversite okumak şart olunca ailelerde çocuklarını başka bir şehire okumaya göndermeye başladı.

Ailesinden gelen bir miktar para ile geçinmeye çalışan, ekstra olarak KYK kredisi ile biraz karnını doyurmaya çalışan öğrenciler part time iş bularak çalışmak istiyorlar. Okuldan arta kalan vakitlerde part time iş yapmak isteyenler için bizde bu yazımızı yazmaya karar verdik. Üniversite öğrencileri part time olarak ne iş yapabilir bu yazımızda bulabilirsiniz. Part time çalışmak isteyen öğrenciler mutlaka bu yazımızı okusunlar.

Kahve Zincirlerinde Çalışmak

kahve zincirlerinde çalışın

Üniversite öğrencilerine part time iş imkanı olak kahve zincirlerinde barista olarak çalışmak bir numaralı tavsiyemiz olacaktır. Baristalık ne demektir kısaca anlatacak olursak kahve zincirlerindeki müşterilerin arzusuna göre istediği kahveyi yapan, servis eden kişiye barista deniliyor. Popüler kahve zincirlerinde barista olarak genelde üniversite öğrencileri istihdam edilmekte. Bulunduğunuz şehirde bu tip kahve zincirleri var ise hemen başvurarak işe girmenizi tavsiye ederiz. Bir üniversite öğrencisinin bulabileceği en iyi part time işlerden birisidir.

Garsonluk Yapmak

garsonluk yapmak

Üniversite öğrencilerinin yapabileceği işlerden bir diğeri de lüks bir restorantta garsonluk, komilik gibi işlerdir. Bu işle ile kazanacağınız bahşişler ile de alacağınız haftalığın üstüne ek gelirler elde edersiniz. Lüks restorantta çalışırsanız bol bol bahşiş veren müşteri çıkacaktır. O nedenle önceliğiniz ufak yerlerde çalışmak yerine lüks yerlere girmekte olsun. Part time garsonluk işi yaparak kazanacağınız paralar ile ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, hobileriniz ile ilgilenebilirsiniz.

Büfede Çalışmak

büfede çalışmak

Günün 24 saati çalışan büfeler dönüşümlü olarak çalışmaktadır. Bu nedenle bazı büfeler part time çalışacak kişilere ihtiyaç duyarlar. Büfede çalışabilirim diyorsanız çevrenizdeki büfelere part time iş başvurusuna başlayabilirsiniz. Genellikle öğrenci kesimden part time işçi çalıştıran bu büfelerde günlük 30-40 TL arası bir gelir elde edebilirsiniz.

Evde Makale Yazarak Öğrenciler Nasıl Para Kazanabilir?

Enflasyon canavarı tekrardan hortladı ve ülkemizde alım gücü oldukça düşmüş durumda. Çalışan insanlar asgari ücret ile öğrenciler ise Kyk kredileri ile yarı aç – yarı tok yaşam mücadelesi veriyorlar. Bu nedenle insanlar evde ek iş yapmanın yollarını arıyorlar. Paraya ulaşmak için ek iş yapmak isteyenler için bugün güzel bir iş modeli ile karşınızdayız. Bu yazımızda makale yazarak nasıl para kazanılır, ayda kaç para kazanılır, evde makale yazarak para kazanma ve bu işin diğer püf noktalarını anlatmaya çalışacağız. Yazımız daha çok öğrenci arkadaşlarımıza yöneliktir. Öğrenci arkadaşlarımız bu yolu uygulamaya müsaittir. Çünkü yıllardan beri ders çalışıp, yazılar yazdıkları için makale yazma konusunda çok sıkıntı yaşamayacaklardır. O yüzden bu yazımızı öğrenci arkadaşlar çok iyi okusunlar ve ek iş yaparak gelir sağlasınlar.

Öğrenciler için Evde Makale Yazarak Para Kazanma

evde makale yazarak para kazanma

Evde makale yazarak para kazanmak bir çok öğrencinin kolaylıkla yapabileceği bir iş. Zaten eğitim hayatları boyunca hep bir şeyler yazdıkları için bir konu hakkında makale yazma noktasında sıkıntı yaşamayacaklardır. Kendilerine verilen makale yazma görevlerini kolaylıkla halledip iş bitiminde ücretlerini alabilirler.

Peki makale yazma işi veren firma var mıdır ? Sorusunu sorduğunuzu biliyorum. Evde makale yazarak para kazanmanın en kolay yolu bir kaç webmaster forumunda blog sahibi kişilerin bloglarına makale üretmektir. Bu blog sahipleri sizlerden belli bir konuda 300 veya 500 kelimelik bir yazı yazmanızı talep eder. Örnek olarak işveren sizden “Öksürüğe İyi Gelen 10 Bitki Çayı” başlıklı bir makale ister ve sizden bu konu hakkında 500 kelimelik bir yazı yazmanızı talep eder. Siz de bu yazınızı uygun bir şekilde yazdıktan sonra işveren kişiye teslim eder ve banka aracılığıyla anlaştığınız ücreti alırsınız. İş alabilmek için uzmankirala, iyimakale, r10, wmaraci gibi birçok içerik firmalarından iş bulabilirsiniz.

Öğrencinin Yapabileceği Ticaret İşler

Öğrencinin Yapabileceği Ticaret İşleri Nelerdir? 3 İş Fikri

Mesaj Bırakabilirsiniz