Bardakta haşlanmış mısır satmak! 1 kg mısırdan kaç bardak mısır çıkar?

Son yılların popüler iş fikirlerinden olan bardakta mısır satış işinden bu yazımızda bahsediyoruz. Düşük sermaye ile yapılabilecek işlerden birisi olan bardakta mısır satışı işi son 3-5 yıldır iyice popüler olmuş durumda. Bir çok şehirde bu işi yapan ve oldukça fazla kar eden olduğu için yeni bir iş kurmak isteyenler bardakta mısır işi yapmak istiyorlar. Bizler de bu durumda olan kişilere bir rehber hazırlamak istedik ve bu yazıyı yazmaya karar verdik. Yazımızın içeriğinde bardakta mısır işi yapmak için gereken sermaye miktarını ve bu iş ile ne kadar kazanılabileceğini öğreneceksiniz.

Bardakta Mısır İşi Yapmak 2022

bardakta mısır işi yapmak

Büyük şehirlerin tamamında bu işi yapan kişileri mutlaka görmüşsünüzdür. Küçük bir mısır tezgahı arabasında gelen müşterilere bardakta mısırı 2-3 TL gibi bir fiyattan satıyorsunuz ve kısa zaman içerisinde büyük paralar kazanabiliyorsunuz. Bu işi cezbedici yapan en önemli kısım ise işe başlangıç sermayesinin oldukça düşük olması.

Bardakta mısır satmak isteyen bir kişinin işin başında yapması gereken en büyük masrafı mısır arabası oluşturuyor. Bu arabanın fiyatları ikinci elde 750 TL ila 1500 TL arasında değişebiliyor. Sahibinden.com sitesinde çok temiz ikinci el mısır arabaları bulabilirsiniz. Oradan alacağınız mısır arabanızı ufak bir temizlik ve süsleme ile (mısır afişi yapıştırma, logo yapımı vs.) kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Bardakta Mısır İşinin Tüm Giderleri Neler?

bardakta mısır işinin giderleri

Yukarıda bardakta mısır işinin en büyük gider kalemini mısır arabasının oluşturduğunu yukarıda söylemiştik. Diğer giderler olan mısır, baharat, ketçap, mayonez, plastik bardak ve kaşık gibi kalemler çok fazla bütçenizi zorlamayacaktır. Aşağıda onlar için tahmini bir ortalama hesabı görebilirsiniz.

Mısır Arabası: 750 TL – 1500 TL
10 KG Mısır: 3 – 5 TL
Ketçap: 15 TL
Mayonez: 15 TL
Tüm baharatlar: 20-30 TL
Tereyağı: 20 TL
Tüp: 100 TL
100’lü plastik bardak: 2-3 TL
100’lü plastik kaşık: 3-4 TL

Bu malzemeler için 1200 – 1500 TL arası bir para yeterli olacaktır. Bu masrafa ek olarak bardakta mısır arabanızı koymak için herhangi bir dükkan veya büfe ile anlaşma yapmanız gerektiği için buna da bir miktar para gidecektir. Anlaşma yapacağınız büfeci veya herhangi bir esnaf sizden 500-1000 TL gibi bir kira bedeli talep edebilir. Taş çatlasın 2.500 TL gibi bir sermaye bardakta mısır işi yapmak için yeterli olacaktır.

Bardakta Mısır Arabası Nereye Koyulmalı?

bardakta mısır arabası nereye konulmalı

Satış arabanızı en çok satışı yapabileceğiniz bir noktaya koymanız gerekmektedir. Bunun için bulunduğunuz şehirde biraz gözlem yaparak en işlek noktaları tespit etmelisiniz. Öğrencilerin bol olduğu noktalarda satış sayınız artacağı için okul, üniversite, etüd merkezi gibi yerlerin yakınlarında satış yapmanız çok iyi olacaktır. Buralarda genellikle genç nüfus olacağı için satış miktarlarınız yüksek olacaktır, buna bağlı olarak da daha fazla para kazanabileceksiniz.

Bardakta Mısır İşi Ne Kadar Kazandırır?

bardakta mısır işi ne kadar kazandırır

Bardakta mısır işi oldukça karlı bir iş. Başlangıç sermayemiz 10kg mısırdan ortalama 150 bardak mısır çıkıyor diyebiliriz. Mısırın bardak fiyatını da 3 TL olarak baz alırsak toplamda 150×3 TL’den 450 TL ciro elde edebilirsiniz. Başlangıç sermayemizin neredeyse 1/5’ini bu satışlar sayesinde çıkartmış olacaksınız.

Artık yapmanız gereken stoktaki tane mısırınız ve diğer malzemeleriniz bittikçe yeni mal alımı yaparak işi devam ettirmektir. Çok karlı bir iş olan bardakta mısır işi yaparak güzel paralar kazanabilirsiniz. Şimdiden bu işe girecek olan kişilere başarılar dileriz. Bu iş hakkında bizlere sormak istediğiniz herhangi bir soru varsa aşağıdan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Hepinize bol kazançlar.

Mesaj Sayısı(2)

  1. dilek
  2. Serpil

Mesaj Bırakabilirsiniz