Akbank Neo kart şifresi alma: Akbank Neo kart şifresi nasıl belirlenir? Akbank kart şifresi oluşturma

1948 yılının Ocak ayında Adana’da Hacı Ömer Sabancı’nında aralarında bulunduğu bir grup iş adamı tarafından kurulan AKBank ülkemizin en büyük bankalarından bir tanesidir. Adana bölgesindeki pamuk üreticilerine finansman sağlamak amacıyla kurulan bankanın ismi kimisine göre buradaki pamuğun beyazlığından gelmekte ve bu nedenle “Akbank” ismi tercih edilmiştir. Bankanın ismi hakkındaki bir diğer iddia ise bankanın Adana ve Kayserili iş adamları tarafından kurulması nedeniyle bu şehirlerin baş harflerini alması sonucunda Akbank isminin ortaya çıktığıdır. Kurumsal kültürü ile ülkemizin en başarılı bankalarından birisi olan Akbank dünyadaki marka değeri en yüksek 500 banka arasına girmeyi de başarmıştır. Bu makalemizden Akbank Neo Kart şifresi alma işlemlerini öğrenebilirsiniz. Akbank’a yeni geçmiş olan müşteriler bu yazımızdaki adımları uygulayarak Neo Kart şifrelerini alabilirler.

Akbank Neo Kart Şifresi Alma

akbank kart şifresi alma

Bir çok bankada olduğu gibi Akbank’ta yeni müşterilerine zarf içerisinde kart gönderimi yaparken şifre göndermemektedir. Tüm diğer bankaların bu yöntemi uygulaması güvenlik amaçlıdır. Kart şifrenizin kötü emelli kişilerin eline geçmemesi için zarf içerisinde şifre gönderilmez. 4 haneli kart şifrenizi kendinizin oluşturması gerekiyor. Aşağıda sizlere SMS ile Akbank Neo Kart şifresi alma yolunu anlattık.

SMS ile şifre alma;

Cep telefonunuzun SMS kısmına BKSIFRE yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra Neo Kartınızın son 4 hanesini yazın ve bu mesajı 4425’e gönderin.

Örnek kullanım: BKSIFRE 1234 ——-> Gönder (Alıcı) 4425

SMS’inizi başarılı bir şekilde gönderdikten kısa bir süre sonra telefonuzuna mesaj ile Akbank Neo Kart şifreniz gönderilecektir. Kartınız artık aktifleşmiştir ve kullanıma hazırdır. Akbank Neo Kartınızı tüm ATM’lere takıp para çekebilir ve gönderebilirsiniz.

Unutulan Akbank Neo Kart şifresini yeniden alma;

Kart şifrenizi unuttuysanız yeni kart şifresi talep edebilirsiniz. Karşınıza çıkan sayfada size bazı kişisel sorular sorulacaktır. Bunları yanıtlayarak kart şifrenizi yeniden alabilir ve kartınızı kullanmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Akbank Neo Kart Özellikleri

akbank neo kart özellikleri

  • Akbank ATM’lerinden dilediğiniz bankacılık işlemlerini yapabilirsiniz.
  • Kartınız ile internetten güvenli alışveriş yaparsınız. 3D Secure sistemi ile kart bilgileriniz korunur.
  • Para harcadıkça chip-para kazanırsınız. 1 chip para 1 TL değerindedir. Chip paralarınız ile Axess üye işyerlerinden alışveriş yapabilirsiniz.
  • Telefon, su, elektrik, doğalgaz, internet faturalarınıza otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Böylece tüm faturalarınızı vaktinde ödersiniz.
  • Banka kartınız ile Maestro, Mastercard ve Visa amblemli tüm işyerlerinde ödeme yapabilirsiniz. Neo kart varken yanınızda nakit para taşımanıza gerek kalmaz.

Mesaj Bırakabilirsiniz