Enpara kart şifresi alma: Enpara kart şifresi nasıl belirlenir? Enpara kart şifresi oluşturma

QNB Finansbank’ın bünyesinde hizmet veren Enpara.com kısa sürede bankacılık sektörüne farklı bir yaklaşım getirmiştir. Banka müşterilerine sağladığı promosyonlar, indirim kampanyaları ve havale & eft işlemlerinden ücret almıyor olması Enpara’yı diğer bankalardan ayıran özellikleriydi. 2012 yılında faaliyete başlayan Enpara.com müşterilerine sunduğu hizmet ile bir çok yeni müşteri kazandı. Eğer Enpara ile yeni tanışmışsanız bankanın size gönderdiği ATM kartının şifresi oluşturulmamıştır demektir. Enpara ATM kartını kullanabilmek için kendinizi 4 haneli ATM şifresi belirlemelisiniz. Yazımızda Enpara kart şifresi alma yolları, Enpara kart şifresini öğrenmenin yolu anlatılacaktır. Size bahsedeceğimiz adımları uygulayarak kolaylıkla enpara kart şifrenizi alabilirsiniz.

Enpara Kart Şifresi Alma

enpara banka kart şifresi alma

Enpara’nın Encard ismini verdiği ATM kartını kullanabilmeniz için 4 haneli ATM şifresine sahip olmanız gerekir. Banka güvenlik prosedürleri gereği yeni müşterilerinin kart şifrelerini otomatik olarak oluşturmaz veya zarf ile göndermez. Her bireysel müşteri kendisi şifre oluşturmalı ve kullanmalıdır. Bu tüm bankalarda bu şekildedir ve amaç müşterilerin banka kart şifrelerinin güvenliklerini sağlamaktır.

Enpara kart şifresi alma işlemini yapabilmek için 0850 222 3663 nolu Enpara Müşteri Hizmetleri servisini aramak yeterlidir. Telefon bankacılığı konusunda oldukça başarılı olan Enpara kısa zamanda sizinle görüşme sağlayacak ve isteğinizi gerçekleştirecektir. Müşteri Hizmetleri hattına bağlandığınız zaman sizinle iletişim sağlayan Enpara yetkilisine “Encard şifremi almak istiyorum” demeniz yeterlidir.

Banka görevlisi bu talebiniz üzerine işlemlerinizi başlatacak ve güvenlik amaçlı olarak size bazı kişisel sorular soracaktır. Burada sizlere sorulacak sorular “Annenizin kızlık soyadının 2.harfi nedir” vb. sorular olacaktır. Veya TC Kimlik numaranızın seri numarası gibi sorular sorualacaktır.

Bu sorulara doğru olarak yanıt verip, gerçek kişi olduğunuzu kanıtladığınızda telefonunuza yeni kart şifreniz gönderilecek ve bu geçici şifre ile Enpara Encardınızı ATM’lerde kullanmaya başlayabileceksiniz. Encardınızı ATM’de ilk kez geçici şifre ile kullanırken yeni şifre oluşturabilir ve kart şifrenizi kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Enpara Encard Özellikleri

enpara encard özellikleri

  • Yurt içi ve yurt dışında tüm anlaşmalı ATM’lerde kullanılabilir.
  • İnternet alışverişi yapabilirsiniz. 3D secure sistemi ile Encardınız ile güvenle internet ödemelerini yapabilirsiniz.
  • Encard bir banka karttıdır. Alışverişlerinizde faiz ödemezsiniz. Yapmış olduğunuz alışverişlerin bedelleri Vadesiz TL hesabınızdan düşülür.
  • Tüm faturalarınızı ve kredi kartı ödemelerinizi Encard ile yapabilirsiniz.

Mesaj Sayısı(3)

  1. Mehmet
    • Derya

Mesaj Bırakabilirsiniz