Halkbankası kart şifresi alma: Halkbankası Neo kart şifresi nasıl belirlenir? Halk bankası kart şifresi oluşturma

1933 yılında kurulan Halk Bankası küçük ve orta büyüklükteki esnafa ucuza kredi sağlamak için kurulmuştur. Geçmişten günümüze faaliyet alanını genişleten banka bugün milyonlarca öğrenci, memur ve esnafa hizmet veriyor. Halk Bankası ile yeni tanışanlara güvenlik gerekçesi nedeniyle kart şifresi zarf ile bildirilmiyor. Bu yazımızda Halk Bankası kart şifresi alma işlemleri hakkında bilgiler bulabilir ve kart şifrenizi kolaylıkla alabilirsiniz.

Aşağıda size anlatacağımız yollar ile Halk Bankası ATM kartınızın 4 haneli şifresini öğrenebilir ve kartınızı ATM’de kullanarak para çekimi, para gönderimi gibi işlemlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

Halk Bankası Kart Şifresi Alma

halk bankası kart şifresi öğrenme

Halkbank ile yeni çalışmaya başlayan kişilere ATM kartları gönderilirken zarfın içerisinde şifre bilgileri paylaşılmaz. Her müşteri bu şifreyi kendisi oluşturmak zorundadır. Bunun amacı şifrenin tehlikeli kişilerin eline geçmesini önlemek ve müşterinin güvenliğini sağlamaktır.

SMS ile Halk Bankası kart şifresi almak için yapmanız gereken aşağıdaki yönergelere uygun bir kısa mesaj göndermektir.

SIFRE yazıp aralarında birer boşluk bırakarak kartınızın son 6 hanesini ve kartınızın arka yüzünde bulunan güvenlik kodunun (CVV) ilk 2 karakterini 3404’e gönderin.

Yukarıdaki şablona uygun olarak mesajınızı gönderdikten sonra kısa zaman içerisinde telefonunuza kart şifreniz gönderilecektir. Kart şifresi telefonunuza ulaştıktan sonra artık kartınız aktifleşmiş demektir. Kartınızı kullanıma hazır hale getirdiğiniz için ATM’lerden işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Halk Bankası kart şifresi alma yollarından bir diğeri de telefon ile Halk Bankası Dialog hattını aramak ve kart şifresi talep etmektir.

Dialog hattından kart şifrenizi almak için 0850 222 0 400 numaralı hattı arayarak görüşme yapabilir ve kart şifrenizi talep edebilirsiniz.

Halk Bankası ATM Kartı Özellikleri

halk bankası kart özellikleri

– Kartınız ile tüm ATM’lerden işlem yapabilir, para çekme, para gönderme, borç ödeme, fatura ödeme gibi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
– Visa/Mastercard logosu olan üye işyerlerinden alışveriş yapabilirsiniz.
– Yaptığınız alışverişlerden ParafPara kazanabilirsiniz. ParafParalarınız ile üye işyerlerinde alışveriş yapabilir ve bu bonusları harcayabilirsiniz.
– Kredili mevduat hesabınız ile ihtiyacınız olduğunda nakit avans alabilir ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Mesaj Bırakabilirsiniz