En İyi Döviz Alım Satım Yapılacak Banka: 2023 Döviz alım satım için en iyi Banka

Döviz piyasalarında yaşanan sert kur hareketlerinden para kazanmak isteyen yatırımcılar en iyi döviz alım satım bankası2022yılında hangi bankadır merak ediyorlar. Döviz alıp satarak kar elde edebilmek için bankaların makas oranlarının düşük olması gerekiyor. Bununla birlikte bankanın cep bankacılık & internet şubesi hizmetinin sorunsuz olarak çalışması şarttır. Bu ikisi bir araya gelmezse döviz piyasasından para kazanmak imkansız hale gelir. Biz de bu durumu bildiğimiz için tecrübelerimize dayanarak döviz alım satımında en iyi olan bankaları anlatmak istiyoruz.

En İyi Döviz Alım Satım Bankası 2022

en iyi döviz alım bankası

Ülkemizde faaliyet gösteren pek çok yabancı sermayeli banka döviz alım satım hizmeti vermekte. Fakat çok az bir kısmı müşterilerine avantajlı kur fiyatları sunmaktadır. Bankaların büyük bir kısmı dövizde sert dalgalanmaların yaşandığı anlarda “yüksek makas aralığı” koymaktadır. Böyle olunca da döviz alıp-satarak kar etmek isteyen küçük yatırımcılar bu piyasadan beklediği karı elde edememektedir.

Bizim yapmış olduğumuz araştırmalar ve tecrübelerimiz neticesinde döviz alım satımında en iyi banka Türkiye Finans’dır. TFX Target adlı döviz alım satımı için tasarlanmış, hazırlanmış platformunda gayet avantajlı fiyatlarla döviz alım satımı yapabiliyorsunuz.

2015 yılında hizmete başlayan TFX Target servisi 0,0050 ila 0,0150 TL makas aralığı ile işlem yapmanıza olanak sağlıyor. Ayrıca Google Play Store ve Apple App Store’da bankanın mobil uygulaması bulunmakta. Mobil uygulamayı telefonunuza indirerek kolaylıkla istediğiniz yerden döviz alım satımı yapabiliyorsunuz.

Düşük makas ile en fazla karı Türkiye Finans TFX Target hesabı ile elde edebilirsiniz. TFX Hesabı açmak için hemen Türkiye Finans şubelerine giderek başvuru yapabilirsiniz. Bulunduğunuz yerde Türkiye Finans şubesi yoksa internetten online başvuru da yapabiliyorsunuz.

TFX’in Alternatifi ENPARA

tfx alternatifi enpara

Türkiye Finans haricinde çalışabileceğiniz diğer bir banka da QNB Finansbank Enpara’dır. Diğer bankalara nazaran daha düşük makas ile işlem yapabiliyorsunuz. TFX Target kadar avantajlı olmasa da mobil uygulamasının çok kullanışlı olması nedeniyle Enpara’ya şans verebilirsiniz.

Gözlemlerimize göre Enpara.com’da döviz makasları 0,0150 TL ila 0,0250 TL arasında değişiyor. Bazen dövizin aşırı yükseldiği günlerde makasları daha fazla açtıkları da oluyor. Bu nedenle TFX’den sonra ikinci seçenek olarak Enpara.com kullanılabilir.

Yüksek Kurdan Döviz Aldım Ne Yapmalıyım ?

yüksek kurdan döviz aldım ne yapmalıyım

Döviz alım-satım işlemi yapan çoğu kişinin başına bu durum mutlaka gelir. “Yüksek kurdan döviz aldım ne yapmalıyım” diyenlerin sayısında şu sıralar çok artış var. Geçtiğimiz 2018 yılında 7 TL’den döviz alımı yapan bir çok kişi oldu ve bu kişiler bizlerden tavsiye bekliyor. Aşağıda o kişilere göre bir kaç tavsiyemiz var.

  • Panik yapmayın. Döviz kurları ülkemizde daima zirve seviyesini tekrardan görmüştür. O süreye kadar elinizdeki dolar veya avroları vadeli mevduat hesabına atabilirsiniz. Bir miktar faiz geliri elde etmeniz size avantaj sağlayacaktır. Şu konularımızda vadeli hesap faiz oranlarını bulabilirsiniz. BKZ: Dolara En Yüksek Faiz Veren Banka | BKZ: Euroya En Yüksek Faiz Veren Banka
  • Yatırım forumlarında pek dolaşmamaya çalışın. Buralardaki yorumlardan etkilenerek kötü kararlar alabilirsiniz.
  • Uzun bir süre elinizdeki parayı unutmaya çalışın. Aklınıza getirmemeye çalışın. Böylece daha sabırlı olabilirsiniz.
  • Bekleme süresince elinizde başka bir birikim varsa tekrardan dövizdeki fırsat alımlarını takip edebilir, daha düşük seviyelerden döviz almayı deneyebilirsiniz.

Mesaj Bırakabilirsiniz