Amazon Sipariş Takip (Kargo Sorgulama 2023)

Amazon sipariş takibinizi online olarak Amazon internet sitesi veya Amazon uygulaması üzerinden yapabilirsiniz. Amazon’dan yaptığınız alışverişlere ait sipariş teslimatınızın ne zaman gerçekleştirileceğini gönderi numaranızı kullanarak anında öğrenebilirsiniz. Amazon siparişinizin durumunu kargo şirketinin oluşturduğu gönderi numarası ile adım adım takip edebilirsiniz.

1 1

Amazon Sipariş Takip Nasıl Yapılır?

Amazon’dan verdiğiniz siparişin takibini yapmak için Amazon internet sitesini veya Amazon uygulamasını kullanabilirsiniz. Amazon sipariş takibi için iki farklı alternatif bulunmaktadır ve bu alternatifler şu şekilde uygulanmaktadır:

  • Uygulanabilecek birinci seçenek Amazon internet sitesine ve Amazon uygulamasına giriş yapmaktır. Giriş yaptıktan sonra anasayfa görülen “İadeler ve Siparişler” bölümüne tıklamalı ve verdiğiniz siparişleri görüntülemelisiniz. Ardından hangi siparişiniz için kargo takibi yapmak istiyorsanız bu siparişe tıklamalısınız, açılan sayfada “Kargo Takibi” butonuna tıklamalısınız. Daha sonra siparişinizin durumunu inceleyebilirsiniz.
  • İkinci alternatif ise siparişiz verdiğiniz Amazon satışçısının size bildirdiği kargo firmasına ait olan gönderi takip olanaklarını kullanmaktır. Eğer siparişinizi oluşturduğunuz satıcı size firma ismi bildirmediyse gönderiniz kargo firması tarafından teslim alındığında size gönderilen SMS veya e-mail üzerinden takibinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Amazon Siparişim Nerede?

Amazon sitesinden yaptığınız alışveriş sonucu verdiğiniz sipariş için sipariş takip sorgulaması yaparak siparişinizin nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Amazon firması siparişinizi en hızlı şekilde teslim edilmesi için satıcılar ile gereken anlaşmaları uygulamaktadır. Ancak bazı durumlarda sipariş verdiğiniz saat ve bulunduğunuz bölgeye göre teslimatınızda gecikmeler yaşanabilmektedir. Siparişinizin geciktiği durumlarda Amazon sipariş sorgulaması yaparak kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Amazon Sipariş Gönderi No Nasıl Sorgulanır?

Amazon sipariş gönderi numarası, sipariş takibinizi yapabilmek ve siparişinizle ilgili herhangi bir sorun yaşadığınız takdirde tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için bilmeniz gereken numaradır. Amazon gönderi sipariş numaranızı sipariş gönderi no sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz. Amazon sipariş gönderi no sorgulama için şu yöntemlerden birini kullanabilirsiniz:

  • Amazon internet sitesi veya Amazon uygulamasına giriş yaptığınız takdirde “Siparişlerim” bölümünden siparişinizin detaylarını görüntüleyebilirsiniz.
  • Amazon müşteri hizmetleri numarasını arayarak bazı şahsi bilgilerinizi müşteri temsilcisine verdiğiniz durumda sipariş gönderi numaranızı telefon ile öğrenebilirsiniz.

Amazon İletişim Numarası Nedir?

Amazon firmasını kullanarak yaptığınız alışveriş teslimatlarında herhangi bir sorun yaşamanız durumunda Amazon müşteri hizmetleri numarasını arayarak problemlerinizi müşteri temsilcisi aracılığıyla çözebilirsiniz. Amazon müşteri hizmetleri çağrı merkezi numarası 0 850 390 21 53 şeklindedir.

Amazon Sipariş Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Amazon firmasından verdiğiniz siparişlerinizin teslimatları siparişin hangi firma ile taşındığına göre değişiklik gösterebilmektedir.  Amazon firması çok sayıda kargo şirketiyle anlaşmalıdır. Amazon’dan vermek istediğiniz siparişleri ise 7/24 istediğiniz zaman oluşturabilirsiniz. Amazon sipariş saatleri şu şekildedir:

Amazon hafta içi açılış saati: 24 saat

Amazon hafta içi kapanış saati: 24 saat

Amazon hafta sonu açılış saati: 24 saat

Amazon hafta sonu kapanış saati: 24 saat

Amazon firmasından 7/24 siparişinizi oluşturabilirsiniz ancak siparişiniz teslimat günü gönderinizi taşıyan anlaşmalı kargo şirketine göre değişmektedir.

Mesaj Bırakabilirsiniz