Atasun optik bayilik franchise bedeli 2023 (Maliyeti ve bayilik şartları)

Atasun Optik 2007 yılında toplamda 44 ülkede hizmet vermeye başlamıştır. 37.000’den fazla çalışanı vardır. Firmanın aynı zamanda e-ticaret yapısı ve mobil uygulaması ile 53 ilde 264 Atasun bayiliği aracılığı ile satışları yapmaktadır. “Google Play” veya “Apple Store” uygulamalarında mağazanın internet alışverişi için uygulama cep telefonlarına ücretsiz bir şekilde indirilebilir.

Alınan ürünlerde 7 gün içerisinde iade ve 30 gün içerisinde değiştirme imkanı ortaya koyulur. Aynı zamanda ürünlerin toplamda 2 yıl garantisi de vardır. “Atasun Optik’te Çocukların Yeri Ayrı” sloganı ile Çocuk Kulübü’nde çocuklar için özel tasarımlar yapılmıştır.

Atasun markası, dünyada ve Türkiye’de bağımsız araştırma şirketi olan IPSOS tarafından yapılan verilere göre “Optik perakendede akla gelen ilk marka” olarak adını duyurmayı başarmıştır.                                                                             

Atasun Plus müşteri programı sayesinde müşteriler hakkında daha detaylı bilgiler elde edilir ve onların zevklerine veya ihtiyaçlarına göre özel tasarımlar hazırlanarak ürünler ortaya çıkarılmaktadır.

Caribou Cafe Bayilik Şartları, Ücreti

Atasun Bayilik Şartları Nelerdir?

Atasun bayiliği şartları şu şekilde verilmektedir:

 • Öncelikle seçilecek mekanın çok detaylı bir şekilde raporunun hazırlanması gerekir.
 • Seçilen yerde daha önceden bir üretimin olup olmadığı kontrol edilmelidir.
 • Yapılacak sektör hakkında ayrıntıların verilmesi gerekir.
 • Başvuru esnasında istenilen belgelerin ve prosedürlerin hazır olması gerekir.
 • Franchise bedelinin ödenebilecek gelirde yatırımın olması talep edilir.
 • Mekanın hazırlanması ve dekorasyon işlemleri için ekstradan ücretler ödenmek zorundadır. Bu işlemler için maliyeti ödeyebilecek durumda olmak gerekir.
 • Yapılacak dekorasyonda ana hatları ile iç ve dış ortamlar hazırlanmalıdır.

Çiçek Sepeti Bayilik Şartları, Ücreti

Atasun Franchise Bedeli Ne Kadar?

atasun franchise bedeli

2020 yılında Atasun Optik toplamda 40 tane mağaza açmak için çalışmalarına devam etmektedir. Yeni bayilik almak için talep edilen fiyat 15 Milyon TL’dir. Toplamda 5 tane 2020 yılında Franchise mağazası açma planlarını yapmaya hazırlanmaktadır.

English Home Bayilik Şartları, Ücreti

Atasun Bayiliği Nasıl Alınır?

Atasun bayiliği almak için şu adımlar takip edilmelidir:

 • Öncelikle seçtiğiniz mekan hakkında rapor hazırlamanız gerekir.
 • Daha sonra firmanın talep ettiği belgeler, hazırlanan rapor ve başvuru formu ile bayilik almak için ana merkeze gitmelisiniz.
 • Hazırlanan raporda seçilen mekanın diğer Atasun mağazaları ile aynı dekorasyona sahip olmasına dikkat etmek gerekir.
 • Bayilik alma esnasında talep edilen ödemelerin de yapılması sonucunda kira işlemlerine başlanır.

Gratis Bayilik Şartları, Ücreti

Atasun’un Kaç Tane Bayisi Var?

atasun bayi sayisi

Atasun bayi sayısı Türkiye’de toplamda 53 şehirde 264 olarak hesaplanmıştır. Aynı zamanda 44 ülkede 7000’den fazla satış noktası ile dünyanın her yerine hizmet vermeye devam etmektedir. Bununla birlikte 37.000’den fazla çalışanı ile hızlı bir şekilde ürünlerin satışlarını alıcılara ulaştırmaktadır.

Madam Coco Bayilik Şartları, Ücreti

Atasun Bayilerinin Çalışma Saatleri

Atasun bayilerinin çalışma saatleri hakkında detayları şu şekilde verebiliriz:

 • Atasun firması alışveriş merkezlerinin içerisinde yer aldığında hafta içi sabahları saat 10:00’da mesai saatlerine başlamaktadır. Kapanış saatleri ise 22:00’dır. Hafta sonu da Cumartesi ve Pazar günleri aynı saatte aktif bir şekilde faaliyet içerisindedirler.
 • AVM dışında hizmet veren Atasun bayilikleri ise hafta içi saat 09:00’da hizmete başlarken, 19:00’da mesai saatlerini doldururlar. Cumartesi ve Pazar günleri de saat 09:00 ile 19:00 arasında çalışmalarını sürdürürler. Öğle molası verilmeden mağazada çalışılmaktadır.
 • Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlar da ya da 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos, 15 Temmuz gibi resmi bayramlarda Atasun bayilikleri faaliyet göstermemektedir.

Atasun Müşteri Hizmetleri İletişim

Atasun müşteri hizmetleri telefon numarası olan 444 67 85 çağrı merkezine bağlanarak müşteri temsilcisinin yardımı ile sipariş verdiğiniz ürünler hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Bayilik almak isteyenler ve bayilik ile ilgili tüm bilgilere ulaşacaklar ise “bayim@atasunoptik.com.tr” adresine sorularını ve taleplerini yazarak elektronik ortamda mesajlarını hızlı bir şekilde ulaştırabilir.

Dileyenler Atasun mağazasının merkez ofisine de bizzat giderek bayilik ile ilgili başvuru işlemlerini halledebilir. Atasun merkez ofis İstanbul ilinde Şişli semtinde yer almaktadır.

Bunun dışında Atasun firmasının resmi internet adresine giriş yapılarak “İletişim” sekmesi üzerinden iletişim formunu doldurup taleplerinizi gönderebilirsiniz. İletişim formunda ad, soyad, e-mail adresi, cep telefon numarası, sipariş numaranızı ve mesaj kısmında mesajınızı eksiksiz bir şekilde yazarak göndermeniz gerekir. Bu sayede direkt olarak firmaya online bir şekilde mesajınızı iletmiş olursunuz.

Mesaj Sayısı(2)

 1. Veysel
 2. Sezer

Mesaj Bırakabilirsiniz