Çocuk oyun alanı, parkı, evi açma maliyeti ve şartları! 2023’de oyun evi ne kadara mal olur?

Çocukların oyun oynayabileceği alanlar kalmayınca yeni iş fırsatları girişimciler için para kaynağına dönüştü. Son zamanların en karlı işlerinden olan çocuk oyun merkezi açmak bir çok girişimcinin hedefleri arasında. Yatırım maliyetinin düşük olması ve çocuklara yönelik çok kazançlı bir iş olması herkesin iştahını kabartmış durumdadır. Eğlence sektöründe çocukların oyun oynayacağı bir ortam kurmak istiyorsanız bu yazımızdan faydalanacağınızı düşünüyoruz.

Çocuk Oyun Merkezi Açmak

çocuk oyun merkezi açma

Çocukların oyun oynayabileceği, vakit geçirebileceği pek fazla alan kalmayınca yeni iş sektörlerinin doğmasına şahit oluyoruz. Son bir kaç yıldır gittikçe yaygınlaşan çocuk oyun merkezleri, girişimcilerin ilgisini çekmiş durumda. Sizde çocuk oyun merkezi açmak istiyorsanız öncelikli olarak bu sektöre ne kadarlık bir yatırım yapabileceğinizi hesap etmelisiniz.

Çocuk oyun merkezi açmak isteyenlerin en fazla dikkat etmesi gereken nokta işin kurulacağı alandır. Çocuk oyun merkezleri daha çok AVM’lerde iş yapmaktadır. Cumartesi-Pazar günleri ailecek AVM’lerde vakit öldüren anne ve babalar çocuklarının isteklerini kıramaz ve çocuk oyun merkezlerinde bol bol harcama yaparlar. Buradan hareketle oyun alanını bir AVM’de açmanız gerektiğini söyleyebilirsiniz.

Çevrenizde en işlek olan AVM’lerin listesini çıkartın ve kalabalık AVM’lerde uygun bir yer aramaya başlayın. Çocuk oyun merkezi içerisine pek çok oyuncak, oyun alanı ve atari kurulacağı için en az 150 – 200 m2 alanı olan bir yer kiralamanız gerekmektedir. Ne kadar geniş bir alanda çalışırsanız o kadar fazla çocukların ilgisini çekersiniz.

Çocuk Oyun Merkezi Açma Maliyeti

çocuk oyun merkezi açma maliyeti

Bu işin yapılacağı en işlek nokta AVM’ler olacağı için ciddi bir sermayenizin olması gerekmektedir. Büyük AVM’lerdeki çoğu yer döviz karşılığında kiralanmakta ve hayli maliyetli olmaktadır. Çocuk oyun merkezi açarak para kazanabilmek için en az 6 ay boyunca cepten harcama yapmayı göze almalısınız. Sermayenizin içerisinde 6 aylık AVM kira bedelini ayrı tutun ve o paraya dokunmayın. Oyun merkezinin içinde ise basketbol sahası, langırt makinesi, atari makineleri, kaydırak vb. çocukların eğleneceği araçlara ihtiyacınız olacak. Bunlar için de aşağı yukarı 100 bin TL’ye kadar masraf yapabilirsiniz. Özetle bu sektöre en az 100 bin lira yatırım yapabilecek bütçeniz olmalıdır.

Ne Kadar Kazanılır

ne kadar kazanılır

Çocuklara yönelik eğlence sektörü her zaman karlı olmuştur. Anne ve babalar çocuklarının isteklerini kıramadıkları için çocuklara yönelik işler hep büyük kazançlar sağlamıştır. Çocuk oyun merkezi açmak da sizlere avuç dolusu para olarak geri dönecektir. AVM’de bu işi yaparsanız oldukça iyi para kazanırsınız. Personel giderleri ve oyun merkezinin rutin masrafları çıkıldıktan sonra aylık net 30 bin TL – 50 bin TL arası kar elde etmek mümkündür.

Mesaj Bırakabilirsiniz