Playstation cafe açmak! PS dükkanı salonu açma maliyeti ne kadar? Ne kadar kazandırır?

Karlı bir iş kurup para kazanmak isteyenlere sunduğumuz iş fikirleri sitemizde bugün de çok kazandıran 25-30 bin TL sermaye ile yapılabilecek bir işten bahsedeceğiz; Playstation cafe açmak.

Eğlenmek için çoğu insan bilgisayarda oyun oynasa da PlayStation oyunlarına ilgi duyan ve bir kafede arkadaşları ile beraber oyun oynamak isteyen pek çok kişi var. Ayrıca üniversite öğrencilerinin bol olduğu bir noktada Playstation cafe açmak size çok kısa zamanda çok para kazandıracak nadir işlerden birisidir. Bu nedenle cebimde 25 bin lira var playstation cafe açmak istiyorum diyorsanız yazımızın devamını okuyun.

PlayStation Cafe Açmak

playstation cafe açmak

Playstation cafe açmayı düşünüyorsanız öncelikle kendinize uygun boş bir dükkan bulmanız gerekmektedir. Bulacağınız dükkanın belediyeden ruhsat izni alabilecek yapıda olmasına dikkat etmelisiniz. Playstation kafeleri ruhsatı almak için bazı şartlar var. Bu şartları belediyenizden öğrenebilirsiniz. Dükkanın kirası bulunduğunuz yere ve metrekareye göre değişecektir ancak 2500 TL bandını geçmemeye çalışın.

Kiralamak istediğiniz dükkanın geniş ve ferah olması önem gösteriniz. İçeriye çok fazla güneş ışığı giren bir Playstation kafeye ben girmem. Bir çok playstation oyuncusu da girmez. İçerisi biraz karanlık olmalı ve dekor, süs lambaları ile aydınlatılmalıdır.

Dekoru yaparken Playstation’a özel süslemeler yapmanız oyuncuların dikkatini çekecektir. Duvarlarda bu tarz posterler, afişler, oyun replikleri gibi şeylerin olması dekorasyonunuza renk katacaktır.

Oyuncuların oturacakları koltuklar rahat ve geniş olmalıdır. Bazı PS masaları için kanepe tipi 3’lü koltuklar koyabilirsiniz. Ancak tek kişilik armut koltuklardan da koymayı ihmal etmeyin. Çoğu PS oyuncusu armut koltuklarda daha rahat etmektedir.

Televizyonlar yeterince büyük olmalıdır. Hiç kimse küçücük ekranlarda oyun oynamak istemez. Bu nedenle TV’lere yapacağınız masraflardan kısmayın. Sıfır veya ikinci el TV alabilirsiniz. Ancak kaliteli markalar olmasına önem gösteriniz. TV’leri duvarlara montajlanmış bir şekilde kullanabilir ve tv kenarlarına süs ampülleri ile süsleme yaparak hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

Kaç Adet Playstation Alınmalı ?

kaç adet playstation olmalı

Oyunları oynatabilmek için ihtiyacınız olan Playstation 4 cihazlarını dükkanınızın kapasitesine göre almalısınız. Örneğin büyük bir dükkanınız varsa, 3-5 tane makine koyup dükkanın yarısını boş bırakmak hoş bir görüntü olmayacaktır. Bizim tavsiyemiz küçük bir dükkan ile 5 – 10 arası bir makine yerleşim düzeni kurarak işe başlamanızdır.

5 adet PS4 alacağınızı ve bunların ikinci el olacağını varsayarsak, 1 makine için ortalama 1300 – 1500 TL harcarsınız. Yok ben tüm cihazları sıfır olarak alacağım derseniz 500 GB PS4 Slim fiyatları 1900 TL civarlarında. İlla sıfır cihaz olsun diye ısrar etmeye gerek yok, ikinci el cihazlar da gayet işinizi görecektir.

Alacağınız PS4 cihazlarının hepsinde mutlaka iki kol olmasına dikkat etmelisiniz. Çoğu kişi futbol oyunları oynayacağı için iki kol olmak zorundadır.

Makinelerde Hangi Oyunlar Yüklü Olmalı ?

makinelerde hangi oyunlar olmalı

Playstation cafelere giden kişiler genellikle futbol oyunları oynamaktadır. O yüzden PES, FİFA gibi oyunları mutlaka makinelerinizde yüklü bulundurun. Öğrenci tayfasından “pes atma, fifa atma” sözlerini mutlaka duymuşsunuzdur. Toplu olarak playstation kafelere gelen bu öğrenciler en çok PES-FİFA oyunlarını oynamaktalar. Ancak bunlar yeterli değil.

Playstation cihazlarına özel olarak üretilen oyunlara mutlaka yer verin. Bu oyunlara sahip olmanız, şehirdeki diğer PS4 kafelerde bu oyunlar yok ise sizi onlardan öne geçirecektir. Nedir bu oyunlar derseniz; Uncharted, The Last of Us, Killzone, God of War gibi oyunlardır. Bu oyunlar sadece Playstation’a çıktığı için özel oyunlardır ve evinde bilgisayarı olan ama Playstation’a sahip olmayan kişiler bu oyunları oynamak için kafelere gitmektedir. Ayrıca araba yarışı oyunları ve GTA 5 oyununu da mutlaka bulundurun.

Toplam Giderler Ne Kadar ?

toplam giderler ne kadar

  • Ortalama bir şehir için dükkan kirasını 1750 TL olarak aldığımızda 6 aylık kira ile birlikte cebinizden çıkacak para = 10.500 TL
  • 5 Adet 102 ekran TV aldığınızı varsayarsak ve 1 adet TV için 1200 TL ödediğinizi düşünürsek cebinizden çıkan para = 6.000 TL
  • 5 Adet iki oyun koluna sahip ikinci el PS4 cihazı aldığınızı varsayarsak cebinizden çıkacak para = 7.000 TL
  • Oyunlar için ikinci el alım yolunu tercih ettiğinizi varsayarsak ortalama cebinizden çıkacak para = 3.000-4.000 TL civarı
  • Dekorasyon ve diğer giderler = 5.000 – 7.000 TL civarı

Görüldüğü üzere 5 adet cihaz ile 30.000 TL’yi geçmeyecek bir rakam ile Playstation cafe açmak gayet mümkün. Açacağınız Playstation kafede dükkanın içerisini temiz ve düzenli tutarak, oyun oynamaya gelenler ile yakında ilgilenerek kısa zamanda şehirinizdeki sayılı Playstation kafelerden olabilirsiniz.

Şimdiden bu işe girecek olan herkese başarılar dileriz. Playstation cafe açmak işinde aklınıza takılan bir konu varsa, sormak istediklerinizi bize aşağıdaki yorum kısmından iletebilirsiniz. Kolay gelsin…

Mesaj Sayısı(3)

  1. Vadi
    • Ceren Yıldırım
  2. sezer

Mesaj Bırakabilirsiniz