Korku evi açmak için gerekli belgeler nelerdir? (2024 Maliyeti)

Vakit geçirmek ve eğlenmek için hobiler arayan öğrencilerin bir numaralı tercihleri korku evi oyunlarına gitmek. Bir grup insanın eski ve korkunç ögelerin bulunduğu evden kaçmaya çalışması üzerine olan bu iş modelinde kısa sürede para kazanmak mümkün. Korku evine oynamaya gelen öğrenci grupları genelde 5+ kişiden oluşacağı için tek bir grubun 1 saatlik oynamasından 150 – 200 TL arası para kazanabilirsiniz. Kısa sürede yatırım maliyetini çıkartıp kara geçirtecek olan bu iş modelini kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Yıllar içerisinde önümüze pek çok değişik iş fikiri çıkıyor. O zamanki nesilin ilgi duyduğu şeyler ile orantılı olarak bazen çok değişik iş fikirleri popüler olabiliyor ve bu işi yapanlar çok fazla para kazanabiliyor. Bugün o işlerden birisi olan korku evi oyunu açmak işinden bahsedeceğiz. Az sermaye ile yapılabilecek işlerden birisi olan korku evi oyunu açmak için ne gerekir, kaç para ile açılır bu yazımızda anlatacağız.

Yazımızın içeriğinde son yılların popüler işlerinden olan korku evi oyunu ile nasıl para kazanılır, bu oyunu en çok kimlere pazarlayabilirsiniz bunlardan bahsedeceğiz. Şimdiden bu iş fikirinden hareketle bu oyun evini açacak olan kişilere başarılar dileriz. Şimdi gelin yazımızın detaylarına geçelim…

Korku Evi Oyununu Kimler Oynar ?

korku evi oyununu kimler oynar

Popüler kültürün etkisi ile son zamanlarda popüler olan korku evi oyunu veya diğer adıyla evden kaçış oyunlarını en çok üniversite öğrencisi dediğimiz grup oynamaktadır. Okuldaki arkadaşları ile ortaklaşa yapabileceği bir etkinlik arayan üniversite öğrencileri korku evi oyunu oynamayı talep eden en önemli kesimdir. Eğer bulunduğunuz şehirde bir üniversite, meslek yüksek okulu, 2 yıllık meslek okulları bulunuyorsa hiç vakit kaybetmeden bu işe eğilin ve bir korku evi oyunu açmayı düşünün. Hele bir de sizden başka rakibiniz yoksa şehirdeki tek korku evi oyunu işletmesi olarak parayı götürebilirsiniz.

Korku Evi Oyunu Açmak İçin Ne Gerekir ?

korku evi açmak için neler gerekir

Korku evi oyunu açabilmeniz için öncelikle köhne ve yıkık dökük bir eve ihtiyacınız var. Evin mülkiyetini almanıza gerek yok, kiralamak yeterli olacaktır. Yıkık, dökük ama biraz büyükçe bir eve ihtiyacınız var. Dubleks ve içten merdivenli, çatı katı olan müstakil bir ev olursa çok daha iyi olacaktır. Bu işlemi hallettikten sonra evin içerise kamera sistemleri kurmalısınız. Bu iş için profesyonel destek almanız gerekecektir. Evin içerisine gizli bölmeler, bilmeceler, şifreler ve at kafası, iskelet, vampir vb. gibi korku unsuru olabilecek objeler yerleştirmelisiniz. Hoparlörler ile arada sırada korkunç sesler çıkartmalısınız. Yani kısaca içeriye giren kişiler korkuyu iliklerine kadar hissetmeli ve 1 saat içerisinde odadan kaçabilmek için çabalamalı. Tabii hemen odadan çıkamamaları için evin kapısına kilit sistemi gibi şeyler kurmanız gerekecektir. Tüm bu detaylara dikkat etmelisiniz. Ben bu kadar ayrıntı ile uğraşamam diyorsanız korku evi oyunu franchise veren firmalara başvurabilirsiniz. 20 bin TL maliyet ile franchise veren firmalar var. Onlardan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Aşağıdaki videodan da ekstra bilgiler alabilirsiniz;

Kazançlar Nasıl ?

korku evi oyunu kazançları ne kadar

Bulunduğunuz şehire göre kazanacağınız miktar değişiklik gösterecektir. Ancak şehirde üniversite öğrencileri bol miktarda varsa, 3 büyük il dışında olduğunuzu varsayalım. 1 kişi için 30 TL fiyat tarifesinden 5 kişilik bir gruptan 1 saatte 150 TL kazanç elde edersiniz. Günde 2 kez beş kişilik grup bir saat korku evi oyunu oynadığı takdirde günde 300 TL kazanç elde edebileceksiniz. Oldukça karlı bir iş olan korku evi oyununda başlangıçta 20-30 bin TL harcadığınızı düşünürsek işletme maliyetinizi 3-4 ay içerisinde çıkartmanız mümkün. Bu süreden sonra ise artık sadece kar ederek para kazanmanın keyfini çıkartırsınız.

One Response

Mesaj Bırakabilirsiniz