7/4 açık döviz bürosu var mı? 2023 Döviz bürosu çalışma saatleri

Elinizdeki döviz cinsindeki parayı Türk Lirasına çevirmek veya Türk Lirasını, dolara ve avroya çevirebilmek için döviz bürolarında işlem yapmanız gerekir. Ülkemizde daha çok turistler tarafından kullanılan döviz büroları paralar arasında güncel kur ile işlem yaparak, para çevirmede görevlidir. Özel teşebbüsler olan döviz büroları belli bir komisyon karşılığında müşterilerin döviz veya TL ihtiyaçlarını karşılayarak hizmet verir. Dövizi olan turistler bu bürolarda çevirme işlemi yaparak yerel para birimi sahibi olurlar ve TL ile ülkemizde harcama yaparlar. Bu nedenle döviz büroları çalışma saatleri ne zamandır bilmek gerekir. İstanbul, Kapalıçarşı döviz büroları çalışma saatleri ve detayları bu yazımızda sizlerle.

Döviz büroları genelde 09:00 – 18:00 saatleri arasında açık olur.

Fakat nüfusun kalabalık olduğu yerlerde 7/24 açık olan döviz büroları da bulunuyor. Örneğin İstanbul/Ortaköy’de ki birçok döviz bürosu 7/24 açık.

Döviz Büroları Çalışma Saatleri 2022

döviz bürosu çalışma saatleri 2019

Ülkemizde son yıllarda yaşanan döviz kurundaki şok yükselişler nedeniyle döviz bürolarına yönelik büyük bir ilgi bulunmakta. Hem turistler hem de ülke insanımız tarafından sıklıkla döviz alım – satım işlemleri yapıldığı için döviz bürolarının önünde uzun kuyruklar oluşabilmekte. Bu nedenle insanlar döviz bürolarının çalışma saatleri hakkında bilgi talep etmekteler. Yazımızın başında da dediğimiz gibi döviz büroları özel teşebbüs işletmelerdir. Dolayısıyla resmi bir kurum olmadıkları için her döviz bürosu aynı saatte açılmamakta. Fakat genel itibarıyla baktığımız zaman döviz büroları sabah 09:00’dan itibaren açık olmaktadır.

Sabah piyasaların açılması ile en net piyasa verilerinin ortaya çıkması nedeniyle döviz büroları bu saat aralığında açılmakta ve piyasadaki güncel kur üzerinden döviz alım – satım tarifesi belirlenmekte. Döviz bürolarının kapanış saatleri ise akşam 20:00’a kadar sürmektedir.

Döviz bürolarında 09:00 – 20:00 saatleri arasında işlem yapabilirsiniz. İstanbul Kapalıçarşı, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa gibi büyük metropollerimizde bu saatler aralığında döviz bürosuna giderek dövizinizi bozdurabilir veya döviz satın alabilirsiniz.

Döviz Büroları Bayramda Açık Mı?

döviz büroları bayramda açık mı

Döviz büroları çalışma saatleri haricinde merak edilen en büyük konuların başında bayramlarda döviz bürolarının açık olup olmadığıdır. Özel teşebbüs olan döviz büroları dini bayramlarda işletme sahibinin inisiyatifine bağlı olarak açık olabilir. Fakat dini bayramlar, ülkemizde ailecek toplu olarak geçirildiği için çoğu döviz bürosu bayramda hizmet vermemekte veya sadece bayramın son günlerinde hizmete başlamaktadır.

Eğer bayram arifesinde döviz bozdurmaya ihtiyacınız var ise o gün hemen bu işleminizi yapmanız mantıklı olacaktır. Arife günlerinde döviz büroları açık olur ve en yoğun işlemler o günlerde gerçekleşir.

Döviz Büroları Haftasonu Cumartesi-Pazar Açık Mı?

döviz büroları haftasonu açık mı

Döviz büroları banka statüsünde veya devlet dairesi olmadıkları için Cumartesi, Pazar günleri hizmet vermelerinde engel yoktur. Hafta sonunda hizmet vermeleri tamamen işletme sahibinin inisiyatifine bağlıdır. Cumartesi, Pazar günleri acil döviz bozdurmanız gerekirse açık döviz bürosu aramanız sizi hayli yoracaktır. Fakat çevrenizde açık olan bir döviz bürosu bulmanız gayette mümkündür.

7-24 Açık Olan Döviz Büroları

7-24 açık olan döviz büroları

Çok acil şekilde döviz bozdurmaya veya almaya ihtiyacınız varsa 7-24 hizmet alabileceğiniz noktalar da bulunmakta. Havalimanlarında kurulan döviz büroları 7/24 hizmet vermekte ve para çevirme işlemlerinizi her an gerçekleştirmektedir. Ankara Esenboğa Havalimanı’nda Travelex Döviz Bürosu 7/24 dolar, euro, sterlin bozma ve satın alma işlemlerinizi yapmaktadır. Aynı şekilde İstanbul Havalimanı’nda da Travelex döviz bürolarında, döviz işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Döviz büroları çalışma saatleri hakkında bilgilendirici bir yazı yazdığımızı düşünüyoruz. Döviz bürolarının çalışma saatleri ve açık olduğu zamanları öğrendiyseniz aşağıdaki konularımıza da bakabilirsiniz;

Mesaj Bırakabilirsiniz