Türk Lirasına En Yüksek Faiz Veren Bankalar 2024: ING Bank, Fibabank, Burgan Bank, ICBC Bank, CepteTEB Türk Lirası Faizleri

TL birikimlerinizi en iyi şekilde korumak için Türk Lirasına en yüksek faiz veren banka 2019 yılında hangileridir iyi bilmeniz gerekiyor. Bankalar arasında TL Mevduat faizleri çok değişiklik gösteriyor. Geçtiğimiz aylarda döviz kurunda yaşanan şok artış (7.20 TL USD Rekoru) sonrasında çoğu bankada TL’ye verilen faiz oranlarında artışa gidildi. Bir süre sonra faizler yavaş yavaş düşse de Türk Lirasına hala bir çok banka iyi faiz getirisi sağlıyor. Biz de bu nedenle Türk Lirasına en yüksek faiz veren banka 2019’da hangi bankalardır araştırmaya koyulduk ve sizler için en avantajlı TL Mevduat faizini hangi banka veriyor tespit ettik. TL birikimlerinizin erimemesini istiyorsanız yazımızı okumalısınız.

Türk Lirasına En Yüksek Faiz Veren Banka 2019

türk lirasına en yüksek faiz veren banka

Yaptığımız araştırmalar 19 Mart 2019 tarihinde yapılmış ve bu tarihte Türk Lirasına en yüksek faiz veren bankalar karşılaştırılmıştır. Karşılaştırmamızda 10.000 TL mevduata 32 Gün vade ile en çok faizi veren bankaları dikkate aldık. Listemizi elimizden geldiğince güncel tutmaya çalışacağız ve sizlere daima yüksek faiz getirisi sağlayan bankaları önermeye çalışacağız. İşte yaptığımız araştırmalar sonucunda ulaştığımız en fazla faiz getirisi sağlayan bankalar.

ING Bank %22 İle TL Faiz Şampiyonu

Türk Lirası birikimi olanlar için en yüksek faizi veren banka ING Bank’tır. e-Turuncu Hesapta 10.000 TL mevduatınıza 32 gün için tam %22.00 faiz getirisi sağlayan ING Bank faiz konusunda açık ara önde. Bankadan %22 faiz alabilmek için elbette bazı şartlar var. ING Bank’da yeni müşteriyseniz hoşgeldin faizi kapsamında %20 faiz alabiliyorsunuz. Ekstra %2 faiz getirisi daha sağlamak için ING’nin banka kartı ile ayda minimum 750 TL alışveriş veya fatura ödemesi yapmanız gerekiyor. Bu şart çok zor yerine getirilecek bir şart değil. Tüm faturalarınızı ING banka kartınız ile yapsanız zaten rahat 500 TL ödeme yaparsınız, gerisini de harcayarak doldurmanız çok zor değil. %22 toplam faiz oranı gerçekten de çok iyi bir oran. Aşağıdaki bağlantıdan ING’nin mevduat getirisi hesaplama sayfasına ulaşıp birikiminizden ne kadar faiz getirisi elde edebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

ING Bank e-Turuncu Faiz Getirisi Hesaplama

Fibabanka’dan 60 Gün %21 Hoşgeldin Faizi

Türk Lirasına en yüksek faiz veren banka 2019 da Fibabanka diyebiliriz. Her ne kadar 60 günlük hoşgeldin faizi ile sınırlı olsada Fibabanka %21.00 faiz veriyor. 60 gün sonrasında 10 bin TL için devam faiz oranı %16.00 olan Fibabanka bu aşamada avantajını kaybediyor diyebiliriz. Ancak yine de 60 gün kullanılabilir ve %21 şartsız, hoşgeldin faizinin avantajından yararlanılabilir.

Burgan Bank’dan Dijital Müşterilere %20.50 Faiz

Burgan Bank’da Hoşgeldi Faizi değil Hiç Gitme Faizi var. Banka Dijital Müşteri hesabı açanların Türk Lirası mevduatlarına koşulsuz şartsız %20.50 faiz veriyor. Şu sıralar en akılcı tercihlerden birisi olan Burgan Bank’da TL birikimlerinizi değerlendirerek iyi bir faiz kazancı elde edebilirsiniz. Burgan Bank’dan hemen Dijital Müşteri hesabı açmak veya mevduat getiri hesabı yapmak isterseniz aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Burgan Bank Dijital Müşteri – Başvur & Hesapla

ICBC Bank %19.70 Faiz Oranı Veriyor

İsmi pek bilinmese de ICBC Bank çok büyük Çinli bir banka grubunun ülkemizdeki iştirakidir. Oldukça güvenilir ve kaliteli bir banka olan ICBC Bank e-Mevduat hesabında Türk Lirası birikimlerinize %19.70 faiz veriyor. Koşulsuz şartsız bu faiz oranını veren banka şu sıralar tercih edilebilecek bankalardan birisi olarak göze çarpıyor. Sizler için hemen aşağıya ICBC Bank mevduat getiri hesaplama linkini de ekleyelim. Ne kazanacağınızı bilin…

ICBC Bank e-Mevduat Faiz Getirisi Hesaplama

CepteTEB’den %19.25 Faiz

Listemizin son sırasında 10.000 TL mevduata 32 gün vade ile %19.25 faiz oranı veren CepteTEB geliyor. Son tercih olarak CepteTEB’de de mevduat hesabı açılabilir. Diğer bankalara göre biraz daha geride kalan CepteTEB’den ne kazanacağınızı aşağıdaki bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

CepteTEB Mevduat Hesaplama

Türk Lirasına en yüksek faiz veren banka 2019 başlığımızda sizler için 5 bankayı analiz ettik. En çok faiz verenden en aza doğru gittiğimiz bu listede TL birkimlerinizi en iyi şekilde değerlendirebilmek için size banka önerileri verdik. Umarız yazımızdan faydalanmışsınızdır.

Mesaj Bırakabilirsiniz