Dolara En Yüksek Faiz Veren Bankalar 2024: ING Bank, CepteTEB, Halk Bankası, Enpara Dolar Faizleri

Türk Lirasının aşırı kırılgan olması, Amerikan Dolarına karşı büyük değer kayıpları yaşaması insanlarımızı döviz mevduatına yatırım yapma noktasına sevk ediyor. Geçtiğimiz Ağustos aylarında TL’nin USD karşısında korkunç değer kayıpları yaşadığını biliyorsunuz. Bu nedenle döviz mevduatı hesabı açarak mevduat faizi elde etmek istiyorsanız bu konumuzdan büyük fayda göreceğinize emin olabilirsiniz. Dolara en yüksek faiz veren banka 2019 başlıklı yazımızda Amerikan Dolarına bu yıl en yüksek faiz oranını veren bankaları listeliyoruz.

Oluşturduğumuz bu liste 32 günlük vade ve 10.000 USD mevduata sahip olduğunuz varsayılarak oluşturulmuştur. Listemiz en yüksek dolar faizi veren bankadan en az veren bankaya doğru gitmektedir. İşte o bankalar;

Not: Liste 19 Şubat 2019 tarihinde oluşturulmuştur. Bu tarihteki USD faiz oranları dikkate alınmıştır.

ICBC Bank Türkiye

Dolar mevduatına en yüksek faizi veren banka %3.55 faiz oranı ile ICBC Bank’tır. Pek fazla kişi tarafından bilinmeyen ICBC Bank aslında bankacılık dünyasının önemli aktörlerinden birisidir. Çinli ICBC Bank’ın ülkemizde Tekstilbank A.Ş.’yi satın aldıktan sonra ülkemizde faaliyet göstermeye başlamıştır. Dolara yüksek faiz veren bankalar arasından ICBC en iyi tercih olacaktır.

ING Bank

Listemizin ikinci sırasında ING Bank var. Dolar mevduatına %3.50 oranında faiz veren banka bu alanda 2.tercihiniz olabilir. 32 günlük vade ile 10.000 dolar için yaklaşık 25$ faiz getirisi elde edebileceksiniz. ING Bank’ın şubelerinin daha yaygın olması sizi bu banka ile çalışmaya sevk edebilir. Listemizin ilk sırasındaki ICBC Bank’ın her yerde şubesi olmadığı için bu kişiler ING Bank ile çalışabilir.

CepteTEB

Listemizin üçüncü sırasındaki TEB Bankasına ait olan CepteTEB dolar mevduatınıza %3.00 faiz veriyor. 10 bin USD için 32 günlük vadede vergiler düştükten sonra net olarak 22,24 USD faiz geliri elde ediyorsunuz. Bankacılık alanında liderlerden olan TEB bankasının kaliteli hizmeti olan CepteTEB’den yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Halk Bankası

Listenin dördüncü sırasında dolara %2.75 faiz veren Halk Bankası var. Diğer bankalara oranla daha popüler bir banka olan Halk Bankası USD mevduatı hesabı açmak için iyi bir tercih olacaktır. Ancak bu faiz oranı İnternet Şubesinden Vadeli Döviz Hesabı açan müşteriler için geçerlidir. Şubeye gidip vadeli dolar hesabı açarsanız biraz daha düşük bir faiz oranı ile karşılaşabilirsiniz.

Enpara

QNB Finansbank’a bağlı olarak hizmet veren Enpara.com USD mevduatınıza %2.50 faiz oranı veriyor. Piyasanın oldukça gerisinde bir oran veren Enpara listemizin son sırasında artık son tercih olarak yer alıyor. Çoğu hizmeti kaliteli olan Enpara malesef bu noktada geride kalmış gözüküyor…

Yazımızda en çoktan en aza doğru dolara en yüksek faiz veren bankalar hangileridir anlatmaya çalıştık. Burada listelediğimiz tüm bankalar alanlarında kalitesini ispatlamış ve müşteri hizmetleri gelişmiş olan bankalardır. İçlerinden herhangi birisini seçerek dolar mevduatınızı yatırabilir ve faiz kazancı elde etmeye başlayabilirsiniz.

Mesaj Bırakabilirsiniz