Evde Yufka Açarak Para Kazanmak (NERELERE SATABİLİRİM?)

Evde Yufka Açarak Para Kazanmak (NERELERE SATABİLİRİM?)

İşsizlerin özellikle ev hanımlarının evden çalışarak ek gelir elde ettiğini biliyoruz. Evde hamur pişirerek para kazanmak 2022’de bunlardan biri. Ucuz yufka hamuru yapmak, el becerisi olan kişilerin kolayca maddi olarak kazanabileceği bir yan iştir.

Yufka, özellikle Anadolu’da; Türk kültürünün vazgeçilmez ekmek/hamur çeşitlerinden biridir. Dolayısıyla yoğun olarak tüketilen bu hamurun pazarlama süreci de kolay olacaktır. Evde para kazanmak isteyenler için harika bir fırsat!

Peki evde Phyllo ve ilgili ürünleri yapıp satarak ne kadar para kazanabilirsiniz? Yufka hamurunu kimler evde yapabilir? Rulo yufkanızı nasıl satabilirsiniz? Gelin birlikte keşfedelim!

2022 Evde hamur yap ve sat

Evde yufka yapip satmak min

El işi becerilerinize güveniyorsanız, hamur açmak ve satmak için bir hamur dükkanı açmak zorunda değilsiniz.
Uygun bir yelpazeye sahip olduğunuz sürece evde hamur yaparak para kazanma fikrini gerçeğe dönüştürebilirsiniz.
Boş zamanınızı evde hamur açıp satarak geçirirken, aile bütçenize ek gelir getirmiş olursunuz.
İşiniz gıda sektörü olduğundan; İş yerinizin hijyeni son derece önemlidir.
Müşterilerinizin yufka hamurundan memnun kalması işinizin devamlılığını sağlar.
Ayrıca evde yufka yaparak para kazanmayı düşünüyorsanız; Siz de komşularınız ya da akrabalarınızla küçük bir ekip oluşturarak bu işi devam ettirebilirsiniz.
Örneğin: Ev hanımı olduğunuzu varsayarsak, oturduğunuz binada aşina olduğunuz birkaç ev hanımı arkadaşınızla evinizde düzenli olarak hamur açıp satabilirsiniz.

Hamuru nasıl yuvarlarsınız?

Evde hamur yaparak para kazanmak için öncelikle hamur açma işini detaylı olarak bilmelisiniz. Bu başlığı okuyorsanız, ortalama olarak %70’inizin hamur açmayı bildiğini biliyoruz. ,

Ancak bilmeyenler için hamur nasıl açılır sorusuna basit bir şekilde cevap vermek isterim.

Hamuru açmak zor gibi görünse de birkaç denemeden sonra alışacaksınız. 🙂

Yufka hamuru yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler;

 • Un
 • kabartma tozu
 • Süt
 • Yumurta
 • Su
 • Tuz
 • sıvı yağ

Gördüğünüz gibi her evde bulunan ürünlerle yufka yapabilirsiniz. Hamurun hamurunda kullandığınız ürünlerin boyutu açmak istediğiniz hamur sayısına göre değişir.

Unu bir kaseye eleyin.
Ayrı bir kapta yumurta, süt, sıvı yağ, yoğurt ve kabartma tozunu birlikte çırpın.
Unun ortasını leğen gibi açın.
Süt karışımını ekleyin ve pürüzsüz bir hamur elde edinceye kadar yoğurun.
Hazırlanan hamurun üzerini nemli bir bezle örtüp ılık ortamda 20 dakika mayalandırın.
Beze ayırın.
Hamur bezelerini tezgaha alın.
İnce tabakalar halinde açın.
Daha fazlasını öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz:

EVİNİZDE FARK YARATARAK PARA KAZANIN

→ Phyllo’yu evde yapıp satmanın yanı sıra, yapacak çok şey var! Evde para kazandıran işler ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Evde hamur yapıp satarak ne kadar kazanabilirim?

Gelelim en çok merak edilen başlığa… Evde hamur açıp satarak ne kadar para kazanabilirim diye merak ediyorsanız anlatayım.

Evde yufka yaparak para kazanmak için yufkayı pazarlayacağınız yerleri önceden belirlemeniz gerekiyor. Ayrıca ev yapımı hamur işinde ilk etapta çok para kazanmakta çok zorlanacaksınız; Ancak müşterilerinizle iyi bir iletişim kurarak siparişlerinizin devamlılığını sağlayabilirsiniz.

Organik ürünlerle açılmış yufka sayısını ortalama 5 TL’ye satabilirsiniz. Yufka hamurunuzda ortalama kalitede pazarlanabilir ürünler kullanırsanız 1 yufkayı 3 TL’ye satabilirsiniz.

 • Para kazanmak
 • Organik malzemelerle günde 30-50 yufka yufka açıyorsanız; Aylık gelirleri ortalama 5.000 TL’dir.
 • Rulo hamurun maliyeti
 • Evde hamur yaparak para kazanmak isteyenler için yukarıda sürekli ve sürekli bu işi yapan kişilerin aylık ortalama gelirlerini verdim. Peki, hamur açmanın maliyeti nedir?
 • Belirtildiği gibi hamurunuzda kullandığınız ürünlerin kalitesi bir hamurun size ne kadara mal olacağını belirleyecektir. Ancak 5 TL’ye sattığınız yufkanızın ortalama maliyetinin 1 ile 2 TL arasında olacağını söyleyebiliriz. 1 kg yufka için ortalama 10 TL harcadınız.
 • Satış yaptığınız sürece giderlerinizi anında düşebilirsiniz.

Evde yaptığım hamurları nerede pazarlayabilirim?

Ticarette pazarlamanın önemi yadsınamaz. Evde yufka hamuru yaparak para kazanmak için bu unvan çok önemlidir. Eğer sen de; Evde açtığım yufkaları nerede pazarlayacağım diye düşünüyorsanız şimdi soracağımız soruların cevabını belirlemeniz gerekiyor:

Yufka hamurunu bir arkadaşınıza mı yoksa bir şirkete mi satıyorsunuz?

Hamurda kullandığınız ürünler organik mi yoksa marketlerden aldığınız klasik yumurta ve süt ürünleri mi?
Müşteri tabanınız geniş mi yoksa masraflarınızı karşılayacak kadar satış yapıyor musunuz?
Evde hamur işleyerek para kazanmak isteyenlere şunu söyleyelim: Bu işte en önemli adım pazarlama kısmıdır. Yufka bir gıda maddesi olduğu için fazla beklemez. Bu nedenle, zaten müşterileriniz olmalıdır.

Müşteri potansiyelinizi artırmak için otel, kahvaltıcı, restoran, pastane ve kafelerde ev yapımı yufkanızdan sepet hazırlayarak reklam verebilir, küçük sunumlar yapabilirsiniz. Bunun dışında; Hazır gıda marketleri ile belli bir komisyona anlaşarak ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz.

 • → İlgili pastanenin açılması
 • Evde hamur yapıp para kazanmak isteyenlere tüyolar
 • Her ticaret şirketinin ve her sektörün pazarlama sürecinde belirli kurallar ve kriterler vardır. Strateji, şirket karları için son derece önemlidir. Evde hamur yaparak başarılı bir şekilde para kazanmak istiyorsanız; Kayıt olmamanızı öneririz.
 • İşinizi hafife almamalı ve alanınıza uygun bir iş planı oluşturmalısınız.
 • Pazar payınızı artırmak için ürünlerinizi çeşitlendirebilirsiniz.
 • Ürün çeşitliliği sizler için her zaman bir artıdır.
 • Ayrıca yufka ile sıcak servis edilen gözleme ve katmer gibi çayların yanında sıklıkla kullanılmaktadır.
  Tükettiğiniz ürünleri üretip satabilirsiniz.
 • Sıcak ürünler yaparken sipariş üzerine çalışabilirsiniz. Müşterilerinizden sipariş alıp ürünleri sıcak teslim ederek müşteri memnuniyetini artırabilirsiniz.

Firmalarla çalışmayı düşünebilirsiniz!
Phyllo’yu evde yapıp satmanın yanı sıra firmalarla da çalışabilirsiniz. Örneğin, fırınlar, pastaneler veya el yapımı yiyeceklerin ticaretini yapabilirsiniz.

Bu lokasyonlarla konuşarak Phyllo ihtiyaçlarını giderebilirsiniz. Size haftalık belli bir miktar yufka sipariş ediyorlar ve siz de yufkanızı zamanında yapıp teslim ediyorsunuz. Böylece satış konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Her ürünün belirli bir alıcısı olduğunu unutmayın. Hedefiniz aynı zamanda alıcı sayısını artırmak olmalıdır. Bu reklam ve müşteri memnuniyeti ile elde edilir.

 

Mesaj Bırakabilirsiniz