Evde Tespih Dizme İşi Veren Güvenilir Firmalar 2024

11 min

Evde tesbih çalışması ile ilgili merak edilenleri açıklıyoruz! Hem hediyelik hem de ibadetin simgesi olan tesbih, erkeklerin vazgeçilmez aksesuarlarından biridir. Bu kadar popüler olan bir şeyi üreterek para kazanmaya ne dersiniz? Bu düşük maliyetli, yüksek gelirli işi evinizden kolayca yapabilirsiniz.

Ayrıca günümüzde çoğu şirket ve atölye evlere tespih işi de sunmaktadır. Siz de firmalarla koordineli çalışarak tesbih kaplama işi yaptırabilirsiniz. Tesbih işinden elde edilen kazanç, borcunuzu kapatmaya, evinize katkıda bulunmaya veya birikim yapmaya yeterlidir.

Ağırlıklı olarak emekliler ve ev hanımlarının ek gelir olarak yaptığı evde tesbih işi ve başvuru yapabileceğiniz yerler hakkında tüm detayları yazımızda verdik.

Evde tespih dizme işi nasıl yapılır?

Erkeklerin vazgeçilmez aksesuarı olarak bilinen tesbihlerin modası hiç değişmiyor. Farklı tür ve renklerde boncuklardan yapılan tesbihler ve tasarım görseller her zaman dikkatleri üzerine çekmiştir. Evde çok pahalıya satılan bir şeyi alıp pazarlayabilir ya da firmalardan tesbih sarma siparişi alabilirsiniz.

Evde tesbih yapmak çok kolaydır. İhtiyacınız olan; Taneler, stop (damgalar), düğümler, imamlar ve tesbih ipleri. Bu malzemeleri edindikten sonra 15-20 dakika tesbihinizi düzenlemeniz için yeterlidir. Evet gördüğünüz gibi evde tesbih yapmak az malzeme ile kısa soluklu bir iş.

Tespih yaparken sırasını, desenini ve dizeceğiniz boncuk sayısını siz belirliyorsunuz. Elinizde bulunan malzemelerle güzel bir tesbih yapabilirsiniz. Bu arada Youtube’da evde tesbih çalışmaları ile ilgili bir çok video var. Bu videoları izleyerek örnek alabilir ve kafanızda birkaç farklı maket oluşturabilirsiniz.

tespih 6 min

En çok talep edilen tespihler

Tesbih yapımında kullanılan boncuk ve taş seçimi oldukça geniştir. Ancak her şeyde olduğu gibi tesbihin de bazı popüler seçenekleri bulunmaktadır. Bu işe başlarken hedef kitlenizin ihtiyaç ve tercihlerini de göz önünde bulundurmalısınız. Tesbih satıcılarının gözlemlerine göre en çok aranan tespihler arasında yer alırlar; Amber, Oltu taşı ve kozalaklar. Ayrıca kokulu tesbihler ve fosforlu tesbihler de çok moda. Bu doğrultuda siz de evde tesbih çalışması yapabilirsiniz.

NOT: Solak kehribar tesbihler en pahalı tesbihlerdir.

Boncuk tesbih yaparak ne kadar para kazanabilirim?

Evde tesbih düzenleyerek para kazanmak isteyenler için 2 farklı şey söyleyebiliriz:

  • Bu işi kendiniz yapıp pazarlayacak mısınız?
  • Şirketler aracılığıyla tesbih alıp paketleyecek misiniz?

Öncelikle yukarıdaki iki seçenekten hangisini kullanmak istediğinize karar vermelisiniz. Ancak sorunuza cevap verelim evde tesbih aranjmanı yaparak ne kadar para kazanabilirim?

  • Bu işi kendiniz yaparsanız; Kullandığınız malzemelerin kalitesi satış fiyatınızı belirleyecektir. Tespihinizde kaliteli ve nadide eşyalar varsa eserinizi pahalıya satabilirsiniz. Piyasada 10 TL’ye de 10.000 TL’ye de tesbih bulabilirsiniz. Bu tesbihlerin farkı kullanılan malzemelerin (gümüş, zirkon, inci, doğal taş, altın kaplama, renkli boncuklar vb.) yapısında yatmaktadır.
  • Ancak ortalama kalitede bir tesbih 15-20 TL’ye mal olabiliyor ve 50-70 TL’ye satılabiliyor. Çok kaliteli ürünler, doğal taşlar ve gümüş imamların kullanıldığı tasarımlarda tesbihlerinizi 200 TL ve üzeri fiyatlara satabilirsiniz.
  • Bunun yerine firmalar ve atölyelerle iş birliği yaparak evde de tesbih ipi örebilirsiniz. Firmalar size tesbih başına ortalama 2-3 TL veriyor. Yani günde 100 tesbih çekerseniz günde ortalama 250 TL kazanacaksınız. Ne kadar çok inci dizerseniz, kazancınız o kadar yüksek olur.

Evde tesbih yapan ve paketleyen firmalar

Evde tesbih hazırlayan ve paketleyen firmalar toplu olarak sipariş verecektir. Yani 15-20 tesbih diz çöküp paranı vereyim öyle işlerine de gerek yok. Evinizde en az 1000 Torbalı Tespih yapmaya yetecek kadar malzeme bırakıyorsunuz. Ardından işi bitirme zamanı geldiğinde yapmış olduğunuz tesbihler firmalar tarafından teslim alınacaktır. Firmalar yaptırdıkları tesbihlerin fiyatını size teslimat anında söyleyecektir. İşinizden memnunlarsa, daha fazla iş bulabilir ve gelirinizi sabitleyebilirsiniz.

Evde Tesbih işleri sunan şirketlerden başvuru ve iletişim bilgileri

Evde tesbih düzenleme ve sarma işlerinden para kazanmak istiyorsanız bu işi alabileceğiniz firmalara ve telefon numaralarına ihtiyacınız var. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Gaziantep, Adana, Samsun, Trabzon ve Türkiye’nin birçok ilinde tesbih işi yapan firmalar bulunmaktadır. Aslında piyasada bu alanda birçok firma ve atölye var; Ancak aralarından en güvenilir olanını seçmek son derece önemlidir. Evde tesbih işi yapan firmalar arasından güvenilir olanı tercih etmeyi düşünmelisiniz.

UYARI! İş yerinde güvenlik için sizden kefalet isteyen birine hiçbir koşulda güvenmemelisiniz.

Bunun dışında sahibinden.com ve ona bağlı Facebook grupları, Evde Ek İş İlanları ve Ana Sayfalardan Para Kazan gibi sitelere üye olarak size evde tespih işi önerebilecek firmalar bulabilirsiniz. Bu gruplar, sizin gibi Ev Ambalajı iş ilanları arayan kişilerle ve bu işleri yayınlayan şirketlerle iletişime geçmenizi sağlar. İşverene ulaştıktan sonra; Adınız ve soyadınız, e-posta adresiniz, telefon numaranız ve ev adresiniz gibi bilgileri vererek tesbih dizme işi yaptırabilirsiniz.

Mesaj Bırakabilirsiniz