Dışarıya Fason Penye İş Veren Firmalar (Evde Fason İşi 2023)

El becerisi kuvvetli olanlar için harika içeriklerle karşınızdayım. Türkiye’ye penye fason hizmet veren firmalar hakkında ne biliyorsunuz?

Evde ek iş yaparak para kazanmak isteyenler için ev ödevi için geçici çalışma sunan yerler hakkında detaylı bir yazı hazırladım!

Özellikle; İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Antalya, Gaziantep, Denizli gibi şehirlerde yaşayan ve ek gelir elde etmek isteyenlerin bu işi rahatlıkla yapabileceğini vurgulamak isterim.

Pamuk sözleşmeli iş ne anlama geliyor? Hiç duydun mu? Bu aslında tekstil üretimi yapan firmaları ve atölyeleri temsil eden bir iş koludur. Yani aslında bir tekstil atölyesinde çalıştığınızı hayal edin.

Hangi işleri yapabileceğinizi, bu firmalara nasıl başvuracağınızı ve evde pamuk dikim işi yaptırarak ne kadar para kazanabileceğinizi tüm detaylarıyla aşağıda paylaştım. “Ücretli dikiş işi alacağız” diyen firmalara nasıl ulaşacağınızı öğreneceksiniz.

Ayrıca penye fason olarak evlere kargo ile hizmet veren firmaların 2022 yılı adres ve telefon numaraları hakkında merak ettiklerinizi öğrenmek için bu yazımızı dikkatlice okuyunuz.

Fason İşler Hakkında Küçük Bir Açıklama!!

Penye fason işi yapan firmaların bilgilerini paylaşmadan önce fason iş nedir onu anlatmak isterim. Özel işçilik, tek seferlik ürünler üreten bir sektördür. Çoğu zaman küçük işletmelerden ve tekstil atölyelerinden alınan siparişler nedense satıcıya ulaşamıyor. Bu gibi durumlarda sözleşmeli ürünler oluşturulur.

Türkiye’de gerçekleştirilen sipariş işlerinin yaklaşık %99’u tekstil ürünleri ile ilgilidir. Yani pantolon, penye, gömlek, iç giyim, elbise ve eteklere sözleşmeli mal denir.

Şirketler genellikle evden çalışmak isteyen kişilere dış kaynaklı işler verir. Bu sayede evde para kazandıran işler tabiri caizse ayağınıza geliyor. Özellikle ev hanımları, öğrenciler ve emekliler sipariş üzerine çalışarak yöre ekonomisine katkıda bulunabilirler.

Penye için fason dikiş firmaları

penyefasonisveren

Penye müteahhitleri genellikle sizden dikmenizi ve düzeltmenizi isteyecektir. Becerikli ve pratik kişiler bu işi evde rahatlıkla yapabilirler. Penye müteahhitleri, günde sadece 5-6 saatinizi ayırarak ek gelir elde edebileceğiniz evden para kazanmanızı sağlar.

Müteahhitler artık hem işçilik maliyetlerini azaltmak hem de evde iş yaratmak için pek çok işi evlere veriyor. Bu eserler şu şekilde sıralanabilir:

 • Penye için ücretli çalışma
 • çanta dikmek
 • gece elbisesi dikmek
 • keten dikmek
 • tişört dikmek
 • pantolon dikmek
 • dikiş iç çamaşırı
 • Perde dikim işleri

Senin için bazı şeyleri düzeltebilirim. Ayrıca geçici iş veren firmalar konusu ile ilgileniyorsanız, telefon numaralarının da yer aldığı Eve Dikiş İşi Veren Firmalar başlıklı yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Evlere verilen  işlerde dikkat edilmesi gerekenler

 • Her işte olduğu gibi penye sözleşmesi yapan firmalar sizden belirli kriterleri ve koşulları sağlamanızı isteyecektir. Çünkü bu işi evden yapıyor olsanız da; Ürünlerin tamamı tekstil ürünü olduğu için öncelikle temizlik ve hijyene dikkat etmelisiniz.
 • Ayrıca kargo firmaları tarafından tarafınıza gönderilen tüm mal ve malzemeler size emanet olarak teslim edilir ve sayılır. Bu nedenle iş bitiminde firma yetkililerine vereceğiniz siparişlerin eksik olmamasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde firma ile olan işlerinizde süreklilik olmaz.
  Bunun dışında; Evlere ek iş veren müteahhitlerle işinizin devamlılığını sağlamak için ürünlerin teslim tarihini iyi belirlemelisiniz.
  Bu ürünlerin tamamı giysi olduğu için iş sonunda tüm ürünleri uygun şekilde katlayıp poşetleyip teslim etmelisiniz.

Evde Penye Dikimi Yaparak  Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Penye evleri taşeronlaştıran firmalar evde çalışanlarına ortalama bir ücret ödüyor. Yani daha az çalışıp çok para kazanamazsınız. Ancak, kolayca çalışabilir ve iyi para kazanabilirsiniz.

Evde yaptırdığım işleri yaparak ne kadar para kazanabilirim diye merak ediyorsanız şöyle anlatabilirim… Peki bu işlerin tamamı tekstil ürünleri içeriyor ve yapabilecekleriniz şu şekilde:

 • Bitki,
 • kesmek,
 • boncuk ekle,
 • düğmeleri dikmek,
 • iplik temizleme,
 • ütüleme ve katlama

Penye işi yaptıran yerlerin size verebileceği işler yukarıdaki gibidir. Bu işlerden ne kadar para kazandığınız da bu işleri günde kaç saat yaptığınıza bağlıdır.

Örnek: Günde 5 saat çalışan ev hanımı ile 10 saat çalışan hanıma eşit ücret ödenmez.

Şirketler, görüşmelerde günde kaç saat çalışabileceğinizi ve kaç ürün tamamlayacağınızı bilmek istiyor.

Şöyle ifade edeyim: Günde 10 saat tekstil ürünlerine boncuk ve düğme diken bir kişi ayda ortalama 3.000 TL kazanıyor.

İstanbul’da Penye işleri veren İşverenler

İstanbul’daki ev paketleme firmaları ile penye fason işi yapan firmalar özellikle İstanbul’da yoğunlaşmıştır. Tekstil üretimine yönelik binlerce atölye ve fabrikanın bulunduğu mega şehir İstanbul’da ev hanımlarının ve evde ek iş arayanların müteahhitlik firmaları açısından oldukça mutlu olduğunu belirtmek isterim.

Özellikle Merter, Fatih, Bağcılar ve Sultanbeyli bölgelerinde ev dikişi için penye alabileceğiniz yüzlerce firma bulunmaktadır. Bu firmalarla iletişime geçtiğinizde tecrübeli ve temiz iş yapacaklarını ve ürünleri teslim edeceklerini söyleyebilirsiniz.

İstanbul’da fason pamuk penyesi sunan firmalar; Zara, Mango, Koton, Lc Waikiki, Defacto gibi büyük tekstil markalarının artık ürün ve malzemeleriyle çalışıyorlar. Yani bu atölyelerin size yolladığı ürünler bu markaların ürünleridir.

Penye işleri için İşçi arayan İzmir

Tekstil ürünleri imalatında öne çıkan bir diğer il ise İzmir’dir. Özellikle Kemeraltı, Gaziemir, Buca ve Çiğli bölgelerinde yaşayanlar fason ev dikim işi yapan firmalar ile rahatlıkla iletişime geçebilirler.

Genel; İzmir’de evde ek işler yaparak para kazanmak isteyen bayanlar için nevresim dikim, iplik kesme ve temizlik gibi kiralık işler bulabileceğiniz yüzlerce atölye ve atölye bulunmaktadır.

Penye yaptırılan iş veren firmaların adres ve telefon numaraları

Penyeyi evlere fason yaptıran firmalar adres ve telefon bilgileri ile kendilerini ikinci plana atmazlar. Aşağıda adım adım anlatacağımız yöntemleri denerseniz; Evinizde sipariş üzerine dikim, aranjman ve dekorasyon işleri yaptırabilirsiniz.

Bölgenizdeki tüm tekstil atölyelerine ve fabrikalara gidin ve yüz yüze görüşün.
İnternette yaşadığınız şehri girin ve yanına bir tekstil atölyesi yazın. Harita, bölgenizdeki tüm işletmelerin adlarını ve telefon numaralarını gösterir. Bunları bir yere yazın ve tek tek arayın.
Lütfen 0532-0543-0506 gibi cep telefonlarını aramayınız. Bunun yerine, örneğin alan koduyla başlayan taşeron telefon numaralarını çevirin. ör. 0216-0216-0322-0312.
Link için buraya tıklayabilirsiniz. (Bu rehber örneğin, lütfen memleketinize göre bir arama yapın!)

Penye Fason İşi Veren Firmalar Adres ve Telefon Numarası

İnternete İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Antalya, Kocaeli, Balıkesir gibi ibareleri yazıp ev ödevi ücretli işçilik sağlayan firmaların iş ilanlarına başvurunuz.
Bunun için sahibinden.com, tr.jooble.org, Indeed.com gibi güvenilir iş ilan sitelerini kullanabilirsiniz.

Evden ek işlerle Facebook gruplarına katılın ve şirketler ve evden ek iş alan kişiler tarafından evden para kazanın ve işletmelerle hızlı bir şekilde bağlantı kurun.
DİKKAT! Hiçbir işveren sizden depozito veya peşinat gibi ücretler istemez. Lütfen size ek iş vereceğim bahanesiyle ön ödeme isteyen kimseye itibar etmeyiniz.

Mesaj Bırakabilirsiniz