Kargo İle Evlere İş Veren Güvenilir Firmalar 2024

kargoileekis

Kargo ile eve teslim hizmeti veren firmalar arasında akla gelebilecek hemen her sektörden firmanın olduğunu biliyor muydunuz? Endişelenme, artık biliyorsun! Üstelik sadece bu bilgiyi bilmekle kalmayıp; Kargo ile istihdam sağlayan firmaların telefon numaralarını ve adreslerini ve bu yerlerden nasıl ek iş alabileceğinizi kısa sürede öğreneceksiniz. Tek yapmanız gereken bu yazıyı çok dikkatli bir şekilde okumak…

Başta İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirler olmak üzere Türkiye’nin tüm illerinde (Sakarya, Kocaeli, Edirne, Konya, Erzurum, Sivas, Trabzon, Isparta, Manisa gibi) geçerli olan kargo ile evlere iş veren yerler bulunmaktadır. , Bursa, Adana, Antalya. Siz de para kazanmak isteyenler bu yerlerle iletişime geçerek ayda 5.000 TL’den 6.000 TL’ye kadar kazanabilirsiniz! O nasıl çalışır?

Şimdi bu firmaların sizin için yapabilecekleri tüm ekstra işleri, paketleme işlerini, Eve Kargo ile iş imkanı sunan pozisyonlara başvuru sürecini ve İŞKUR ile nasıl bir bağları olduğunu anlatacağım! Hazırsanız başlayalım mı?

Evlere ek istihdam sağlayan yerler

Evde para kazanmanın yolları kargo ile eve iş getiren yerlerden geçiyor desem yanlış olmaz. Ev hanımlarının evde yapabileceği işler üzerinden bu işi tanıtmak istiyorum. Tabii ki evlere kargo ile iş veren firmalar bu işleri sadece ev hanımlarına vermiyor. Yani öğrenci ya da emekli olabilirsiniz…

Son yıllarda geçim kaynakları arttı. Türkiye’de Corona salgını nedeniyle birçok firma evde ek iş yükü atarak üretime odaklanmaya başladı. Bu, özellikle müteahhit olarak evden çalışmak isteyenler için bir tür yeni gelir kaynağı haline geldi.

Üretim ile ilgili çoğu firmanın paket sistem ile çalışmaya başladığını biliyorsunuzdur. neden diye soruyorsun Çünkü normal şartlarda firmalar bu iş için eleman kiralamak zorunda kalıyor.

İmalat firmaları ise iş modellerini değiştirerek konutlara istihdam katmaya başladı. Bu sayede işverenler de SGK Yemek Yol gibi işçilik ve personel maliyetlerini azaltmış oldular.

İyi haber şu ki, özellikle büyük şehirlerde bu şekilde çalışan birçok taşeron var. Büyük firmalar ise eve iş gönderme sorununu kargo firmaları ile çözmektedir. Dolayısıyla yerel ekonomiye katkıda bulunmak isteyen ve paraya ihtiyacı olan sizler de bu işlerle ek gelir elde ediyorsunuz.

Peki, nakliye ile eve iş sağlayan firmalar derken neyi ve hangi sektörü kastediyorum? Bir sonraki başlığımda öğreneceksin!

Eve kargo ile paketleme işi veren firmalar nelerdir?

ekissssssssssssss

Türkiye’de evlere yük taşımacılığı ile iş sağlayan yüzlerce şirket var. Elbette her şirketin sektörü farklıdır. Evde hangi ek işlerin yapılabileceğini mi düşünüyorsunuz? Hayal etmesi zor olsa da bu makaleyi okuyarak öğrenebilirsiniz: Eve Paketleme İşi… (İşte tüm işlerin detayları burada.)

Evet, konumuza geri dönelim. Evde davetiye katlayarak, evde dikiş dikerek, sabun sararak veya tesbih geçirerek para kazanabilirsiniz. Peki bu işleri hangi firmalardan alabilirsiniz? Evde kargo ile ek iş arayanlar aşağıdaki örnekleri kullanarak iş aramaya başlayabilir!

 • tekstil atölyeleri
 • plastik ve ambalaj fabrikaları
 • Boncuk yapım atölyeleri
 • kimya sanayi fabrikaları
 • yapı malzemesi fabrikaları
 • organizasyon şirketi
 • hediyelik eşya dükkanları
 • Düğün ve çeyiz evleri
  Birçok farklı sektördeki işlerle koordineli olarak evde ek iş alabilirsiniz. Bu yerlerin çoğu evden para kazanmak isteyen ev hanımları başta olmak üzere kargo ile evlere iş veren firmalar listesinde yer alıyor.

Daha detaylı bilgi almak isterseniz Google Maps’e girin ve “Ankara Kimya Sanayi Fabrikaları” yazın. Ya da yaşadığınız şehrin semtini değiştirin. Bu fabrikaları, iletişim adreslerini ve size olan mesafelerini böyle görüyorsunuz. Ayrıca bu firmaları arayıp navlunlu hanelere ek iş verip vermediklerini sorabilirsiniz.

Örneğin kurye ile eve götürebileceğiniz bir iş ve başvuru yöntemi: Evde plastik bardak paketleme işi başlıklı yazımı mutlaka okumalısınız.

Evlere iş yapılırken neden nakliye firmaları tercih edilir?

Firmalar genellikle kendi faaliyet alanlarındaki bazı firmalara işlerini yaptırırlar. Bazı konum bilgileri vermem gerekse bile; Genelde organize sanayi bölgelerindeki fabrikalar bu tür yöntemlere başvurmaktadır.

Öyle ki telden adrese işler şirketler için olduğu kadar seyahat masrafları için de pahalı hale geliyor. Ancak nakliye maliyeti, yol boyunca harcanacak maliyetten daha ucuzdur. Bu durumda bir işverenin navlun ile hane halkına iş sağlayan firmalar konumunda olması, firmayı bir anlamda iyi bir kâr bırakacağı açıktır.

Evde ek iş yapmak istiyorum diyenlere teşekkürler

Neredeyse hiç çaba harcamadan çalışmak ve para kazanmak hepimizin çalışmak istediği yöntemlerden bazılarıdır. Artık ev giydirme işi yapan firmalar tüm işlerini kargo ile adresinize göndererek iş sürecinizi başlatıyor.

Çalışacağınız ürünler evinize kadar gelir ve size kaçak olarak teslim edilir. Bu arada kargo şirketlerinin ürünleri adresinize çuvallar veya büyük paketler halinde getirdiğini unutmayın. Yani çalışacağınız firmaların da isteği bu.

neden diye soruyorsun Çünkü size üç beş iş vermek için ürünleri evinize kadar kargoyla göndermiyorlar. Anlamadın mı? Bir örnekle açıklayayım.

ÖRNEK: Örneğin, evde çubuk paketleme işi aldığınız bir paketleme fabrikasıyla anlaşmanız var. Firmanın size göndereceği minimum klip sayısı en az 2000 adet hatta belki daha fazla. Hatta çoğu iş, 15 günlük veya 1 aylık işler için navlunlu haneleri çalıştıran firmaların işini üstleniyor. Bar size paket başına 1 TL verirse ve haftada iki kez gönderirse kazancınız 4.000 TL’dir.

Diğer bir örnek ise; Evde sabun paketleme işi olabilir. Bu iş için anlaştığınız firma size paket başına 2 TL vereceklerini söyleyerek toplam 2.500 paket istedi. Bu durumda bir kere gönderirlerse 5.000 TL kazanırsınız. Çok hızlıysanız, tekrar göndermelerini isteyebilirsiniz! Böylece geliriniz artacaktır.

Kargo ile ek iş yaratan firmalar bulun!

mersin evde paketleme isi

Kargo ile eve iş veren firmalar en çok Instagram, Facebook gibi sosyal medya mecralarında reklam vermekte ve iş ilanları yayınlamaktadır. Bu sayfalarda yapılacak aramalar ile işverenin söz konusu taşeronlarına ulaşmak mümkündür.

Hatta işverenlerin sizinle paylaştığı bazı Facebook gruplarını da sizlerle paylaşmak isterim. Hemen evde paketleme elemanı arayan kişilere aşağıda vereceğim gruplara tıklayarak ulaşabilirsiniz!

 • Özel reklamlardan elde edilen gelir
 • Paketleme işi yok
 • Evde ek iş ilanları
 • Çevrimiçi para kazanın ve yardım edin

Bu tür şirketlere internetin yanı sıra telefonla da ulaşılabilir. Peki evden eve nakliyat ile iş yapan firmaların telefon numarası nasıl bulunur? Merak ediyorsun değil mi? Şimdi kısaca anlatacağım:

⇒ Yukarıda verdiğim işletme örneklerinden herhangi birini Google’a veya hangi arama motorunu kullanırsanız kullanın ve Haritalar sekmesinde arayın! Bölgenizdeki tüm ilgili şirketlerin adresleri ve iletişim bilgileri görüntülenir. Yukarıdaki başlıkta fabrikaları veya firmaları mutlaka aramanız gerektiğini söylemiştim. Şimdi bu detayı tekrar eklemek istiyorum. Çünkü tüm fabrikalar kargosu olan hanelere paketleme sağlayamıyor.

Benim örneğimi 81 il için de kullanabilirsiniz:

Örneğin alan kodu ile başlayan fabrika telefon numaralarını arayarak evler için ek iş alabilirsiniz, örn. B. 0224-0212-0216-0322-0232 tüm fabrikaların telefon numaraları solda.

Aşağıda örnek bir resim var ve merak edenler için buraya link bırakıyorum. Bence dene!

Kargo ile evlere iş veren firmalar iletişime geçsin

Özellikle yaşadığınız ildeki organize sanayi bölgesi telefonlarını arayarak bu tür istihdam sağlayan firmalar hakkında bilgi talep edebilirsiniz. Bu arada, işverenler, tüm kargoların, yerleşim adresi ile şirket arasındaki mesafeyle orantılı olarak farklı zamanlarda teslim edilmesini sağlar. Bu sayede alacağınız iş daha garantili ve güvenilir olacaktır.

İŞKUR evlere kargo ile iş veriyor!

Ayrıca kargo taşımacılığı konusunda ödev yapan firmalar için gerekli işlemleri İŞKUR üzerinden başlatabilirsiniz. Bazı büyük taşeronlar, Türk iş ve işçi bulma kurumuna danışarak evlere paketleme taşeronluğu yapmaktadır. En güvenilir şekilde evde ek iş arıyorsanız İŞKUR’u değerlendirebilirsiniz.

Bunun için İŞKUR E-Şube üzerinden giriş yaparak Ev Ambalaj iş ilanlarını görüntüleyebilir, İŞKUR Ev Ambalaj Başvuru Formu başlıklı yazımı okuyarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Yerli İşverenler Güvenilir mi?

Türkiye, kargo ile eve teslim hizmeti sunan firmalar açısından son derece zengin bir ülkedir. Bu firmalara ulaşmak çok kolay. Evlere iş sağlayan müteahhitlere sosyal medya, broşür, telefon, web gibi birçok kanaldan ulaşabilirsiniz.

Ancak bu firmaların güvenilirliği konusunda oldukça dikkatli olmalısınız. Evde ek iş için ortalama gelirin 4.000 TL ile 5.000 TL arasında olduğunu söyleyeyim. Bu rakamı 5-6 bine çıkarmak da mümkün ama bunun için fazladan çalışıp iş bulmanız gerekecek. Kısacası yaptığınız işin karşılığını alıyorsunuz.

Her neyse, bu numaraları kötü niyetle kullanamayacak kadar çok dolandırıcı var. Bu insanlara karşı gözünüzü ve kulağınızı açık tutmalısınız. İnternet reklamlarında bahsedilen herhangi bir şirket veya kişiden uzak durmak mantıklıdır, çünkü bunlar büyük meblağlar kazanırlar.

Örneğin evde kürdan paketleyerek ayda 10.000 TL kazanın, hemen arayın! Böyle bir iş ilanı görürseniz sakın aldanmayın! O kadar parayı kazanmak için sabah akşam çalışmak gerek…!

Bu tür reklamverenlerin dolandırıcı olma olasılığı daha yüksektir. Özellikle adres, telefon numarası, kredi kartı numarası, şifre gibi kişisel bilgilerinizi isteyen kişilerden ve reklamlardan kaçınınız.

Son olarak hiçbir ek işveren sizden peşinat ve depozito gibi ürün güvence bedelleri talep etmeyecektir. Size iş bulacağız bahanesiyle sizden ücret isteyen kişilere lütfen itibar etmeyin!

Eve kargo ile gönderilebilen işler
Firmalar bu işleri yapabilecek kişi ya da ev hanımı bulmakta zorluk çekmiyor. Çünkü ev hanımları bu yöntemi kendi evlerine ek gelir elde etmek için kullanırlar. İşletmeler eve teslim yerine kargo ile işlemlerini tamamlıyor. Kurye ile eve gönderilen işler:

 • Evde kapı süsleri yapın ve satın
 • Nikah şekeri dükkanı
 • kına sarma
 • davetiye katlama işi
 • katlama kutusu
 • Evde tespih çalışması
 • evde maske üretimi
 • evde maske yapımı
 • Evde maske dikerek para kazanın

Koruyucu yüz maskeleri şu anda en çok üretilen ürünlerden biridir. Bu ürünler evde hobi dikiş makinesi ile yapılıp orta ölçekli tekstil atölyelerine satılabilir; Kargo ile eve iş veren firmalar aracılığı ile ürünü kargolayan yerlere pazarlayabilirsiniz.
Kurye veya başka bir şekilde işinizi eve götürmek istiyorsanız, üç seçeneğiniz vardır:
Şirketler için çalışan aracılar, yani sözleşmeli tacirler
Firmalarla iş yapan tanıdıklar yani referanslarınız
Tekstil atölyelerine giderek bu işleri yapabileceğinizi söyleyerek evde iş istemek
Bu 3 kanal üzerinden iş yapabilirsiniz. Bu arada Penye Sözleşmeli İşverenler başlıklı yazımı da okumanızı öneririm. İletişim bilgilerini de sizler için paylaştım!

 

Mesaj Bırakabilirsiniz