Koçtaş Franchise Bedeli 2023 (Bayilik Şartları, Maliyeti)

Koçtaş bayiliği satın alarak belirli bir kazanç sağlamak isteyen bireyler aşağıdaki yazıdan yardım alabilir. Yazımızda bu konu ile ilgili detaylı bilgiler yer almaktadır. Koçtaş franchise bedelinden Koçtaş iletişim numarasına, markanın kaç bayisi olduğundan bir bayi açılışında nelerin gerektiğine kadar pek çok bilgi yazıdadır.

Koçtaş markası 1955 yılından bu yana büyük inşaat projelerinde hizmet vermeye devam etmektedir. 1996 yılında ilk defa bir Koçtaş mağazası hizmete açılmıştır. İzmir’in Bornova ilçesinde hizmete açılan mağaza, 1998 yılında hizmetlerini daha da sıklaştırmıştır. Antalya Topçular ve İzmir Balçova konumlarında da yeni mağazalar açılarak büyük bir ilerleme kaydedilmiştir.

Türkiye’de konumlanan Koçtaş ev ürünleri yakın tarihte mahalle aralarına da girmiştir. Girişimcilerin pek çoğu ilgili markanın bayiliğini almak için heveslense de böyle bir durum söz konusu değildir. Türkiye’nin hemen hemen her kısmında yer alan Koçtaş Fix mağazasının bir frenchise fırsatı yoktur. Koç Holding bünyesi altında çalışan bu marka, mağazalarını kurar iken dışardan insanlardan yararlanmak yerine kendi personellerini kullanmaktadır.

Koçtaş bayiliği Koçtaş markasının genel merkezinden yapılan atamalar ile gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle dışardan gelen üçüncü kişiler bayilik açamamaktadır.

Koçtaş Bayilik Şartları Nelerdir?

Koçtaş bayiliği şartları ve Koçtaş desteği almak isteyenlerin sağlaması gereken koşullar aşağıda yer almaktadır. Kendi mağazanızı Koçtaş bayisine kiralayarak gelir elde etmek ister iseniz aşağıdaki şartları sağlamanız gerekmektedir:

  • 250 m2 ile 500 m2 arasında bir mağaza boyutu,
  • Mağazanın cephesinin 10 metre ya da daha fazla olması,
  • Müşterilerin ya da firma araçlarının konulabileceği bir park alanı,
  • Mağazanın tercihen ana caddede, kesişen caddede ya da düz girişte olması,
  • Mağaza tavan yüksekliğinin 2,7 ya da üzerinde olması,
  • Dükkânda kamu kurum ve kuruluşların sorun yaratmıyor olması.

2022 Koçtaş Franchise Bedeli Ne Kadar?

Koçtaş için franchise bedelinin ne kadar olduğu ile ilgili bir değer verilememektedir. Bunun nedeni markanın üçüncü kişilere bayilik vermeden yeni bir şube açmasıdır. Koçtaş için kiralık yer önerisinde bulunmak isteyen kişiler yazının alt kısmında yer alan iletişim numaralarını kullanarak belirli bir kazanç elde edebilmektedir.

Koçtaş markasının bayilik açarak ilerleme stratejisinden daha çok mağaza açarak büyüme stratejisi bulunmaktadır. Bu konuda aynı markayı farklı mahalle aralarında görmek mümkündür. Farklı ürün çeşitleri sayesinde pek çok müşteriye ulaşma hedefinde olan Koçtaş, yeni şubelerinde mevcut personel ve yöneticilerinden yararlanmaktadır.

Koçtaş Bayiliği Nasıl Alınır?

Koçtaş bayiliği almak için yapılacak herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Bunun nedeni Koçtaş markasının franchise kapsamında bir bayilik vermemesidir. Hızla büyüyen ve sürekli olarak bünyesine yeni mağazalar katan firma, kendi mağazalarını kendisi kurmaktadır.

Günümüzde bayilik vermese de zaman içerisinde bayilik verebileceği düşünülen bu markanın güncel gelişmelerinin devamlı olarak takip edilmesi gerekmektedir. Bunun için firmanın kendi web sitesinden yararlanılabilmektedir.

Koçtaş’ın Kaç Tane Bayisi Var?

Koçtaş bayi sayısı Türkiye’de toplam 216 adettir. Bu şubeler farklı illere yayılmış olup toplam 40 ilde yaygın olarak bulunmaktadır. Çeşitli dijital kanalları ile kendini sürekli olarak geliştirmek isteyen marka, tek çatı altında birleşmektedir. Bu sayede ortaya yenilikçi çözümler çıkabilmektedir.

Koçtaş Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası Nedir?

Koçtaş müşteri hizmetleri telefon numarası 85 02 09 50 50 hanelerinden oluşmaktadır. Bu numara sayesinde ilgili markanın müşteri temsilcilerine kısa sürede başlanabilir ve bayilik hakkındaki tüm sorularınızı detaylı olarak belirtebilirsiniz. Markanın web sitesinden de konu ile ilgili detaylara kısa vadede ulaşabilirsiniz.

Mesaj Bırakabilirsiniz