Letgo’da en çok satılan ürünler! Ne satabilirim?

Kullanmadığınız bir ürün, tam olarak başka birinin aradığı şey olabilir. Bu mantıkla ikinci el ürün pazarı büyümeye devam ediyor. Sektörde ticaret kapasitesi ve ürün çeşitliliği de artıyor.Letgo’da en çok satılan ürünler, ikinci el satış yapmak isteyenlerin de en çok rağbet ettiği ürünler arasında yer alıyor.

Letgo’da en çok satan ürünler

Letgo, 2015 yılında ikinci el ürün satışına başlamıştır. Letgo satış sistemi diğer online satış sitelerinden farklıdır. Sistem içerisinde online ödeme seçeneği bulunmamaktadır. Temel amaç, birbirine yakın olan kişilerin ürün alıp satmasıdır. Bu nokta Letgo’nun satış taktikleri açısından oldukça önemlidir.

Site bu şekilde kurulurken, asıl amaç yakınlardaki insanların ticaret yapmasına izin vermekti. Bu, alıcının satın almadan önce ürünün gerçek durumunu öğrenmesini sağlar. Öte yandan, kullanıcıların birbirlerine mesaj gönderebilmeleri de kargo ticaretini yaygınlaştırıyor. Sitede satış yapmak isteyenler için Letgo’da en çok satan ürünler listesine yakından bakalım.

Letgo’da en çok satan ürünler

Letgo, tartışmasız ikinci el en çok satanlar arayan ilk yerlerden biridir. Aşağıda alıcılar ve satıcılar için sitenin avantajları bulunmaktadır.

 • Kullanıcı dostu site
 • Hızlı kayıt seçeneği
 • Mobil uygulama seçeneği
 • Çevrimiçi mesajlaşma özelliği
 • Ürünleri inceleme ve satın alma imkanı
 • Ücretsiz üyelik ve ücretli ürün vurgulama seçeneği

Yukarıda sayılan tüm özellikleri ile site ikinci el eşya satış merkezi haline gelmiştir. Ayrıca sitede hiç kullanılmamış, ucuza alınıp pahalıya satılan ürünler bulmak da mümkün.

İkinci el ürünler deyince aklımıza sadece araba gelirken, günümüzde evde kullanılabilecek her şey bu pazarın potansiyel bir parçası. Yani başlangıçta atmak istediğiniz bir çerçeve aslında Letgo’da en çok satan ürünlerden biri olabilir.

Bilgisayar

Elektronik ürünler Letgo ürünleri arasında en çok satan ürünlerdir. Elektronik kategorisinde en çok aranan ve en çok satılan bilgisayar türleridir. Özellikle kullanılmış dizüstü bilgisayarlar yüksek talep görmektedir. Bilgisayarınızı değiştirmek isterseniz eski bilgisayarınızı Letgo üzerinden hızlıca satabilirsiniz.

Mobil

Cep telefonları çok sık değiştirilen öğeler arasındadır. İnsanlar cep telefonlarından kolayca sıkılabilirler. Yeni modeller çıktığında kullanıcılar eskileri satıp para kazanmak istiyor. Bu sebeplerden dolayı ikinci el cep telefonu satışları yoğundur.

Cep Telefonu Aksesuarları

Piyasada çok çeşitli cep telefonu aksesuarları bulunmaktadır. Bu ürünler arasında telefon kılıfları, telefon askıları ve montaj aparatları bulunmaktadır. Bu ürünler ucuza alınıp daha pahalıya satılan ürünler arasındadır. Letgo’da en çok satan ürünler arasındadır.

Spor ekipmanları

Özellikle evde çalıştırılabilen spor malzemeleri uzun süre dayanır. Emekli olmak veya ekipmanını yenilemek isteyenlerin çoğu eski ürünlerini Letgo üzerinden satmayı tercih ediyor. Ağırlıklar, koşu bantları, Pilates topları en popüler spor malzemeleri arasındadır.

Mobilya

Mobilyanızı değiştirmek istiyorsanız, ikinci el olarak satmak, atmaktan daha iyidir. Eski modeller modaya döndükçe bu ürünlere olan talep de artıyor. Koltuk takımları, çocuk odası takımları, masa ve sandalyeler en çok satan ürünler arasındadır.

Bebek ürünleri

Çocuklar çok çabuk büyürler. Onlar için satın alınan hemen hemen tüm ürünler, eskimeden önce küçük görünür. Neyse ki, ikinci el talebi, yenilerini almak için bu ürünleri satmanıza izin veriyor.

Otomobil

İkinci el arabalar hala en çok aranan ürünler arasında yer alıyor. Letgo, autoplus markasının lansmanı ile ikinci el araç satışına verdiği önemi gösteriyor. En popüler otomobiller Honda Civic, Toyota Corolla, Fiat Egea, Ford Focus ve Opel Astra’dır.

Dekorasyon malzemeleri

Sizi sıkan çerçeveleri, vazoları, dekoratif mumları evde hızlıca satabilirsiniz. Dekoratif ürünler de ucuza alınıp pahalıya satılan ürünler arasındadır. Ayrıca letgo’da el yapımı ürünler bulmak da mümkün.

Aksesuar

Moda ve trend ürünlere baktığımızda aksesuarlar ilk sırada gelmektedir. Yepyeni ürünlere yüzlerce lira harcamak istemeyenler aynı parayla daha fazla mücevher satın alabilirler. Kullanmaktan sıkılırsa Letgo’da da satabilir.

Ayakkabı

Özellikle markalı ayakkabılar Letgo’da en çok satan ürünler arasında yer alıyor. Yılda birkaç kez giyilebilen ayakkabılar, düğünlerde ve düğünlerde oldukça popülerdir.

Elbise

Özel ikinci el giyim marketleri açılmış olsa da Letgo hala çok popüler. Sitenin kullanım kolaylığının yanında ürünü fiziksel olarak görebilmesi de bu tercihin ana nedeni olarak sayılabilir.

Çanta

Çanta severler, koleksiyonlarını tamamlamak için ikinci el ürünleri tercih ediyor. Markalı çantaların ikinci el kullanımı özellikle popülerdir. Bu ürünleri satın alanlar birkaç kullanımdan sonra aynı platformda satıyorlar. Bu sayede koleksiyon her zaman güncel tutulabilir.

Antikalar ve koleksiyonlar

Antikalar ve koleksiyon ürünleri Letgo’da çok popüler. Koleksiyonerler öncelikle ikinci el satış noktalarını kontrol eder. Bu ürünlerin değeri yüksek olduğu için doğru satış fiyatını belirlerken dikkatli olmanızı hatırlatmak isteriz.

Okuyun: İnternetten para kazanma yollarıyla ilgili makalemizde, Letgo’da en çok satan ürünlerin yanı sıra gelir elde etmenin farklı yollarını bulacaksınız.

Letgo’da ne satabilirsiniz?

Evde ve ofiste kullandığınız birçok ürün Letgo’da satılabilir. Ana kriter, ürünlerin kullanılabilir olmasıdır. Ayrıca sitede satışı yasak olan ürünler de bulunmaktadır. Yasakların başlıca nedenleri güvenlik, hijyen ve yasal kısıtlamalardır.

 • Letgo’da yasaklanmış ürünlerden bazıları aşağıdaki listede bulunabilir.
 • Her türlü silah ve aksesuar, patlayıcı
 • Hayvanlar
 • Son kullanma tarihi olan ürünler
 • Kamera, gizli kayıt cihazları
 • Reçeteli veya Yasaklı İlaçlar
 • lensler, düzeltici gözlükler
 • tıbbi malzemeler
 • işitme cihazları
 • İç giyim, mayo vb. Hijyen riski olan ürünler
 • pornografik ve erotik ürünler
 • İkinci el kozmetik
 • promosyon eşyalar

Letgo satış taktikleri

Letgo’nun benzersiz yapısı, farklı bir dağıtım stratejisinin geliştirilmesini de gerektirmektedir. Letgo’nun satış taktikleri, diğer platformlar için kullanılan yöntemlerden farklıdır.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi sitenin temel mantığı alıcı ve satıcıyı fiziksel olarak eşleştirmektir. Bu açıdan güvenlik tamamen sizin elinizde. Bir satıcı olarak karşınızdaki kişiye güven aşılamalısınız.

Letgo, kişilerin hesaplarını doğrulasa ve gerçek kişilerden üyelik kabul etse de, profilinizin karşınızdaki kişiye güven vermesi önemlidir. Anonim hesaplardan kaçının. Potansiyel müşterinin sizin gerçek bir kişi olduğunuza inanması için gerekli bilgileri net bir şekilde yazın. Bu arada, kendi güvenliğinizi de dikkate almayı unutmayın.

Sattığınız ürünlerin Letgo’da en çok satan ürünler arasında olduğundan emin olun. Potansiyel müşterilerin sormadığı ürünleri satmak tam bir kayıptır.

Ürünlerinizi fotoğraflamadan önce iyice temizleyin. Fotoğraflarınızı doğru ışığa koyun. Her açıdan fotoğraf olduğundan emin olun. Daha profesyonel çalışmak istiyorsanız, fotoğrafçılık için özel destek alırsınız.

Ürünün özelliklerini ayrıntılı olarak açıklayın. Çelişkili veya belirsiz ifadelerden kaçının. Yanlış bilgi vermeyin.

Ürünlerinizin daha fazla kişiye ulaşması için sitenin sunduğu hizmetlerden bazılarını ücretli olarak kullanabilirsiniz. Bu şekilde ürününüzü öne çıkarabilirsiniz. Ürününüz ana sayfada yayınlanacak ve siteyi açanlar tarafından fark edilecektir.

Ayrıca Letgo bağlantınızı kendi sosyal medya hesaplarınızda paylaşın. Sitede lokasyon bazlı satışlar yoğun olduğu için arkadaşlarınız da ürünlerinize ilgi duyacaktır. Ürününüz Letgo’da en çok satan ürünlerden biriyse düşük bütçelerle bile bu platformlarda reklam verebilirsiniz.

Mesaj Bırakabilirsiniz