Network marketing ile nasıl para kazanılır? Para kazanan var mı? Para kazanma yolları

Network Marketing ile Para Kazanma Yolları

Bu yazımızda sizlere network marketing sistemi zengin olabilir miyiz diye soran bir arkadaş için bu yazıyı yazma gereği duyduk arkadaşlar. Çünkü bu sistem hakkında hiçbir fikir sahibi olmayan kişilere verilen vaatler yüzünden oldukça yüksek meblağları çöpe atabiliyorlar. O yüzden network marketing sistemini araştırınız. Yoksa verdiğiniz zaman ve paraya yazık olur. Fazla sözü uzatmadan hemen konuya geçelim.

Network Marketing Nedir?

Network marketing hakkında söylenen genel tanımı hemen sizlerle paylaşayım. Bir ürün üreticiden tüketiciye gelene kadar birçok kişi ve firmanın elinden geçmektedir. Yani tüketicinin eline gelene kadar üretici, reklam şirketi, dağıtım firması, toptancı, kargo ve en son tüketici olarak işlemektedir. Tabi böyle olunca da ister istemez ürün fiyatı üreticiden çıktıktan sonra iki katına çıkmaktadır.
Network Marketing ile Para Kazanma Yolları sistemi 21. yüzyılın sistemi olduğunu söylemektedirler. Çünkü bu sisteme göre ürün üreticiden direk tüketiciye aktarılır. Böylelikle ürün hiçbir şekilde fiyat artımı olmadan üreticiden çıktığı fiyata tüketiciye ulaşmaktadır. İlk olarak söyledikleri ürünün normal iş yerlerinden aldığınız fiyatının çok çok altında olduğundan dolayı sizlere daha fazla kar kalmaktadır. İkinci olarak biz sizlere incik boncuk satmanızı değil direk olarak çok para kazanacağınız bir anda zengin olacağınız sistemi anlatmaktayız düşüncesi ile satış yapılmaktadır. Tabi bizlerde hemen zengin olma düşüncesine girdiğimiz için hemen böyle bir teklifi değerlendirmek istemekteyiz. Farkında olmadan kandırıldığımızın ise aylar hatta yıllar sonra farkına varmaktayız.

Piramit Sistemi (SAADET ZİNCİRİ)

Şirket çok güzel bir şekilde insanları kandırabilmektedir. Öncelikle bu piramit sistemi nedir? Bunun hakkında bilgi edinmek için alt kısımda bulunan resmi iyi inceleyin. Hemen altında sizlere bu resim hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

network marketing

Resmi şimdide hep beraber inceleyelim. Resimde bulunan kırmızı kişi cemaat lideri diye adlandırabiliriz. Bu kişi zincirin en başında bulunan kişidir. Kısacası tüm para bu kişiye gider. Bunun dışında para kazanan yok mu? Elbette var şimdi paranın büyük kısmını verdik kırmızı adama. Kalan paranın büyük bir bölümünü de mavi kişiler almaktadır. Bunlarda kırmızı adamın kolları olduğundan dolayı. Ama emin olun ki o kadar yüksek meblağlı bir iş değildir. Çünkü kırmızı paranın çoğunu aldı geri kalan parayı da mavilere dağıttı. Ben ne kazanacağım diyenlere ise hemen söylüyorum para kazanırsınız. Sizde bu mavi kişilerden birileri olursunuz.

Saadet Zincirinde Ben Nasıl Kazanırım?

Kendilerini network marketing diye tanıtan bu sistemden sizin para kazanmanız için öncelikle sizlerin yapması gereken ilk iş bu sisteme kayıt olmanızdır. Kayıt için ise sizlerden 2000-3000 TL civarında bir para istemektedirler. Rahat olun çok güzel bir şekilde sizlerden bu parayı tahsil ediyorlar. Sakın demeyin ben çok kurnazım kimse beni kandıramaz. Neyse aldıktan sonra size etkili ve güzel bir konuşma yapmanız için öncelik olarak eğitim vermektedirler. Tabi bu eğitimler lüks otellerde yapıldığı için size daha fazla cazip gelmeye başlayacaktır. Ardından sizlere artık hazırsınız işe başlayabilirsiniz. Yapmanız gereken bir ürünü pazarlamak değil bu zincirin devamı için altınıza başka kişileri ekleyin onlarda sattıkça bu sistemden daha çok para kazanın deniliyor. Tabi sizlerinde altında birileri olması için tanımadığınız birine gidip gel seninle böyle bir iş yapalım sende benim gibi zengin ol diyemezsiniz. Yapacağınız şey akrabalarınız, aileniz ve yakın çevrenizde bulunan arkadaşlarınız olacaktır. Çünkü bunların dışında hiç kimse size güvenmez ve böyle bir işe sizle beraber girmek istemez. Bunu sadece yakın çevrenizde ki insanlar kabul edecektir. Tabi çevrenizde ki insanlarda sizin alt kısmınıza gelecek onlarda başka kişiler bulacak ve sistem hep böyle devam edecek gidecek. Başka bir şekilde devam etmez.

Bu Sistem Neden Tutmaz

Sistemdeki insanlar 21.yüzyılın sistemi demektedirler. Evet 21. yüzyılın sistemi ama kimse demiyor ki bu yüzyılda teknoloji bu kadar gelişmişken nasıl oluyor da hiçbir yerde reklamı olmayan bu ürünleri birileri alıyor. Böyle bir şeye kim inanır. Günümüzde bir ürün alırken ne kadar inceleme yaptığımızı hemen anlatayım sizlere. Öncelik olarak televizyon da ürünün reklamını görüyoruz ve diyoruz ki bu firma reklam verdiğine göre ciddi bir firmadır. Ardından gazetelerde ve afişlerde ürünün reklamını görüyoruz sonra diyoruz tamam şimdi de bir internetten araştıralım bakalım ürün hakkında kullananların yorumları nasıl ne durumda. Örneğin iphone telefonu düşünelim. Bu firma ülke tarafından değil dünya tarafından tanınan güvenilir bir firma olmasına rağmen insanlar öncelik olarak telefonu almadan internette bir araştırma yapıyorlar ardından bakıyorlar yorumlar güzel sonra alıyorlar. Bir yerde iphone hata yapmış olsun tüm her yerde bu hatasını duyarsınız ve hemen almaktan vazgeçersiniz. Nasıl oluyor da böyle bir firma ürün satarken bu kadar çalışmasına rağmen zor bela satış yaparken sizler bir anda ürün satabileceksiniz ki buna inanıyorsanız buyrun yapın derim.

Ben Network Marketing İşine Girmek İstiyorum Diyenlere Tavsiyem

Bu sisteme ortak olmak istiyorum diyorsanız eğer öncelikle çevrenizdeki insanlara satış yapmadan yada onları sisteme almadan önce düşünün :

Hiç aramadığınız bir arkadaşınızı aradınız ve seninle önemli bir şey konuşacağım diyeceksiniz. Arkadaşınız da içinden zaten işin düşünce ara diyecek ve sana davranışları değişecek.

Çevrenizde ki insanları sisteme kaydettiniz. Ama uzun zaman geçti hala para kazanamadınız ve onlarda para kazanamadı. Hem onlardan yüksek meblağda para aldınız hemde aylar geçmesine rağmen onlar hiçbir şey kazanamadı. Böylelikle aranızda bir güven problemi olacak ve çok farklı şeylerin olmasına da sebep olacaksınız. Bence hiç gerek yok böyle bir şeye.

Ayrıca diğer sitelerden de (ekşi sözlük, şikayetimvar vb.) daha önce bu sisteme girip mağdur olan insanların yazdıklarını okumanızı tavsiye ediyorum.

Mesaj Bırakabilirsiniz