İnternet Üzerinden Sermayesiz Satış Yapmak – Satış Ortaklığı

Çağımız internet çağı… Artık herhangi bir ürünü almak için evden çıkmak zorunda değiliz, her şey elimizin altında bir kaç tık ile satın alabiliyoruz. İnternetin her insanın cebine kadar girdiği bu dönemde ticaretin de yolları farklılaşmış oldu. Yepyeni bir alan olan e-ticaret sektörü bugün milyarlarca dolarlık bir hacme sahip. Ülkemiz Türkiye’de bu durumdan nasibini almıştır. E-Ticaret’in ülkemizdeki pazar büyüklüğü 42.2 Milyar TL’ye ulaşmış durumda. Bu pastadan pay almak istiyorsunuz ama sermayeniz mi yok ? Hiç üzülmeyin çünkü internet üzerinden sermayesiz satış yapmak mümkün. Hiç sermayeniz olmasa dahi e-ticaret ile ürün satıp para kazanabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Sermayesiz Satış Yapmak

internetten satış yapmak

Büyük markalar, üreticiler satmakta oldukları ürünleri daha geniş kitlelere iletebilmek için reklama ihtiyaç duyar. Türkiye’de internet kullanan kesimin büyüklüğü düşünülünce reklam hedefleri ile doğru kişilere ulaşmak oldukça zor olacaktır. Bu nedenle firmalar satış ortaklığı – affiliate marketing denilen sistem ile çalışarak en doğru kitleye en ucuz maliyetler ile ulaşmayı hedefliyor.

Satış ortaklığı sistemini ilk kez duyuyorsanız, bilginiz yoksa size kısa bir açıklama yapalım. Örneğin ben bir tişört ürettim ve bunu satmak istiyorum. Ancak satmak için müşteriler ile ilgilenecek vaktim yok. Bu nedenle en yakın arkadaşım Ahmet’e satış ortaklığı teklifi yapıyorum ve “bu tişörtün fiyatı 30 TL, git bunu sat ve kazancın %50’si senin olsun” diyorum. Böylece Ahmet sermayesiz, stoksuz, ürün depolamadan tişört sattı ve 15 TL komisyon kazandı. Ben ise elimdeki tişörtü reklam harcaması yapmadan satmış oldum.

Özetle satış ortaklığı (affiliate marketing) sistemi ile üreticiler ve satıcılar karlı bir iş ortaklığına gidiyor. Üretici daha az masrafla ürününü satıyor, satıcı ise sermayesi olmadan ürünleri satıp komisyon kazanıyor.

Satış Ortaklığı Veren Siteler

satış ortaklığı veren siteler

  • gelirortaklari.com

İnternet üzerinden sermayesiz satış yapmak isteyenler satış ortaklığı sistemini kullanan sitelere başvurmalıdır. Ülkemizde satış ortaklığı üzerine reklam kampanyalarının düzenlendiği gelirortaklari.com adlı website bizim sizlere tavsiye ettiğimiz ilk sitedir. Burası üzerinde komisyon karşılığında satış ortaklığı teklif eden pek çok firmanın olduğunu göreceksiniz. Trendyol, Markafoni gibi büyük firmalar dahi ara ara reklam kampanyası düzenleyerek satış ortaklığı sisteminden yararlanmayı hedefliyor.

  • reklamaction.com

Satış ortaklığı kampanyalarının listelendiği bir diğer site de reklamaction.com’dur. Çok uzun yıllardır affiliate marketing – satış ortaklığı üzerine çalışan ReklamAction yayıncılar ile reklamverenleri buluşturuyor. Site içerisinde onlarca farklı satış ortaklığı bulabilirsiniz.

Ünlü tesettür giyim markası Modanisa da satış ortaklığı sistemi ile çalışmaktadır. Tesettür giyim satışı üzerine çalışmak istiyorsanız yapacağınız en mantıklı seçim Modanisa Satış Ortaklığı sistemine kayıt olmaktır. Geniş ürün yelpazesi ile dikkat çeken Modanisa hem kendi üretimi hem de diğer markaların ürünlerini satıyor. Son zamanların popüler işlerinden birisi olan tesettür giyim üzerine satış ortaklığı ile güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: Tesettür Giyim Satışı Yaparak Para Kazanmak [Sermayesiz !]

Satış Ortaklığı İle Nasıl Para Kazanılır

satış ortaklığı ile nasıl para kazanılır

Günümüzde sosyal medya kullanımı insanlar arasında oldukça yaygınlaşmış durumda. Yapılan araştırmalara göre Türkiye sosyal medya kullanımı oranlarında dünya genelinde üst sıralarda yer alıyor. Böyle olunca da satış ortaklığı ile para kazanmak için sosyal medyayı etkili kullanmak gerekiyor. Gün içerisinde insanların büyük bir bölümü Twitter, Facebook ve Instagram’da vakit geçiriyor. Son 1-2 yılın en gözde sosyal medya aracı ise şüphesiz Instagram…

Siz de satış ortaklığı ile sermayesiz para kazanmak için bir Instagram sayfası açabilir ve ürünlerinizi burada satışa sunabilirsiniz. Instagram’da bu satış tekniğini kullanan pek çok sayfa var ve bu kişiler düzenli olarak bu işten gelir elde ediyorlar.

BUNU DA OKUYUN: İnstagram Butiği Nasıl Açılır – İnstagram’da Satış Yapmak

Bir diğer seçeneğiniz Facebook sayfası kurmaktır. Her ne kadar Facebook’un popülaritesi geçmiş dönemlere göre azalmış olsa da hala çok ciddi bir kitleyi barındırıyor. Özellikle 40+ yaş üstü bir ürünü satmak istiyorsanız Facebook’da reklam kampanyaları düzenlemek, takipçi, beğeni almaya çalışmak oldukça mantıklıdır.

NOT: Gençlere yönelik ürün satacaksanız Instagram, 40 – 60 yaş arasına ürün satacaksanız Facebook’u tercih edin

Ne Kadar Kazanılır

ne kadar kazanılır

İnternetten sermayesiz satış yapmak isteyenler bu yolla ne kadar kazanacaklarını merak ediyorlar. Satış ortaklığı sistemi ile kazanacağınız paranın miktarı pek çok değişkene bağlı olarak artacak veya azalacaktır. Sattığınız ürün ve satış performansı kazancınızı çok etkileyecektir.

Sadece şunu belirtmeliyiz; satış ortaklığı ile aylık 2000 – 5000 TL arası gelir elde etmek için çok fazla çalışmaya ihtiyacınız olacak. Sürekli yeni ürünleri, çok talep görecek ürünleri takip etmeli ve planlı çalışmalısınız.

Mesaj Bırakabilirsiniz