Kısa Yoldan Zengin Olmanın 4 Yolu! Hızlıca ve kolayca nasıl para kazanılır?

Geçim sıkıntısı ve ekonomik koşulların ağırlığı insanları büyük bir çöküşe doğru sürüklüyor. Asgari ücret ile geçinme savaşı veren insanlar büyük bir umutsuzlukla zengin olmanın yollarını arıyor. 2019’a yaklaştığımız şu günlerde milyonlarca insan zengin olma umuduyla Milli Piyango’nun düzenlediği yılbaşı piyangosu için onlarca bilet alıp talihli kişinin kendisi olmasını umuyor. Hepsi kendisinin milyoner olacağını düşünerek tatlı hayallere dalıyor, fakat gerçekler ummadıkları gibi oluyor. Halkın büyük bir kısmında kısa yoldan zengin olma hayali olduğu için biz de bu yazımızı yazmaya karar verdik. Bu yazımızda kısa yoldan zengin olmanın 4 yolu nedir, gerçekten de kısa yoldan zengin olunur mu bunları anlatmaya çalışacağız. Umarız bu yazımız sizler için faydalı ve yol gösterici olur…

Kısa Yoldan Zengin Olmanın 4 Yolu

kısa yoldan zengin olmanın 4 yolu

Yazımıza başlamadan önce sizlere kısa yoldan zengin olmanın emek harcamadan, çalışmadan zengin olma anlamına gelmediğini söylemek isteriz. Burada anlatacağımız yollar için kesinlikle düzenli, planlı bir şekilde çalışmalar yapılmalı ve disiplinden taviz vermeden bu adımlar kararlılıkla uygulanmalı. Özet olarak “gece yatayım sabah zengin olarak kalkayım” gibi bir durum yok arkadaşlar. Fakat bu yolları uygularsanız zengin olmanız elbette mümkün. Gelin şimdi o zengin olmanın 4 kısa yolunu anlatalım.

Borsada Yatırım Yapın

Zengin olmanın en iyi yöntemlerinden birisi düzenli olarak borsa yatırımı yapmaktır. Aylık maaşınızın bir miktarını her ay ayırıp 10 yıl boyunca borsada kaliteli şirketlerin hissesine yatırmayı planlayın. Bu şirketler Türkiye’nin en iyi şirketleri olan firmalar olsun. Bir kaç kişinin bir araya gelerek oluşturduğu ufak şirketlere değil, Türk Hava Yolları, BİM Mağazaları, Tüpraş, Tofaş, Aselsan, Ford Otosan gibi büyük şirketlere yatırım yapmayı düşünün. 10 yıl sonra milyoner olma ihtimaliniz, olmama ihtimalinizden daha fazla.Bitcoin Yatırımı Yapın

Bitcoin dijital para birimini sanırım duymayan kalmamıştır. Dijital bir para birimi olan bitcoin bir yatırım aracı görevini görüyor. Ayrıca dünyanın her hangi bir noktasındaki bir kişiye cüzi komisyon karşılığında para göndermenizi sağlıyor. Riskli bir yatırım aracı olan bitcoin yatırımcılığı sizi kısa sürede vezir de edebilir rezil de. Fakat aylık düzenli bitcoin alımları ile riskleri minimuma indirebilirsiniz. Eğer 3000 dolara alacağınız bitcoinler değerlenirse ve bitcoinin değeri akılalmaz boyutlara giderse milyonerler kulübüne girebilirsiniz.

Youtuber veya Twitch Yayıncısı Olun

youtube twitch

İnternet günümüzün dünyasında büyük bir iletişim aracı halinde dönüştü. Hal böyle olunca klasik medya dediğimiz profesyonel TV Kanalları insanlar tarafından daha az izlenmeye başladı. İnsanlar artık Youtube, Twitch gibi sosyal platformlardaki kanalları, yayıncıları izleyerek eğlenmeye çalışmakta. Eğer insanlara anlatacak bir şeylerinizin olduğunu düşünüyorsanız Youtuber olmak veya Twitch yayıncısı olup oyun oynarken para kazanıp zengin olmak sizin için çok zor olmayacaktır. Türkiye’nin ünlü Youtube ve Twitch yayıncıları bu iş ile çok iyi paralar kazandılar ve milyoner oldular. Bu konuda daha önce sitemizde yazı yazmış ve internetten nasıl para kazanılır anlatmıştık. O yazımızı okumak isterseniz yandaki linke tıklayabilirsiniz: İnternetten Para Kazanmanın 5 Kolay Yolu [Test Edildi Onaylandı]

E-Ticaret İle Satış Yapın

İnternetin büyük bir icad olduğunu daha önce de söylemiştik. İnternet ile birlikte insanlar gündelik yaşamda mağazalar üzerinden yapacakları alışverişlerini internet üzerinden bir kaç tık ile yapabiliyorlar. E-Ticaret sektörü ülkemizde büyük bir kar vaad ediyor. Satabileceğiniz ürünleri internetten pazarlayarak büyük satış rakamlarına ulaşabilirsiniz. Çünkü ürünlerinizi tüm Türkiye’ye gönderebileceğiniz için potansiyel 80 milyon müşteriye sahipsiniz demektir.

Yukarıda anlattığımız yöntemler ile zengin olmak sizin azminize bağlıdır. Herhangi bir yolu seçip düzenli olarak çalışırsanız hayatınızın büyük bir kısmını milyoner olarak geçirebilirsiniz.

“Zengin olmak istiyorum ama zengin olmak için gerekenleri yapmak istemiyorum. Çok çalışmak benim karakterimde yok, kolay yoldan yani yatarak zengin olmak istiyorum.” diyenlerden misiniz? O zaman tam buradasın. Sizin için zengin olmanın en kolay yollarını araştırdık.

Herkesin büyük para kazanmak ve zengin olmak istediğinden eminiz. Ama herkes zengin olamaz. Bildiğiniz gibi zengin olmak için çok çalışmak gerekiyor. Ancak bilinenin aksine kolayca para kazanmanın ve zengin olmanın yolları var. İşte anında zengin olmanın yolları:

Türkiye’de nasıl hızlı zengin olunur?

1- İnternetin sizin için çalışmasını sağlayın

Zengin olmanın 10 yolu-1

Kurucularını zengin yapan birçok web sitesi var. Yeterli becerilere sahipseniz, yenilikçi bir web sitesi sayesinde zenginliğin kapısını açabilirsiniz. Ayrıca, sadece 1 bilgisayara ve bir internet bağlantısına ihtiyacınız var.

İnternette zengin olmak için tıklayın.

Mutlaka Okuyun: Dünyanın En Zengin İnternet Girişimcileri

 

2- Bir milyonerin varisi olun

Miras

Miras, zengin olmanın en kolay yollarından biridir, ancak mirasçı olmak göründüğü kadar kolay değildir. Çünkü mirasçılar doğar, miras alınmaz. Daha önce hiç tanımadığınız amcanız son nefesinde size bir iyilik yapmak isteyip tüm servetiyle sizi baş başa bırakıp bir anda sizi zengin edebilir. Ama sen asla bilemezsin

Mutlaka Okuyun: Miraslarını Çocuklarına Bırakmayı Düşünmeyen 9 Zengin İnsan

 

3 – Nadir bir eşya satın alın ve bunun bir milyon dolarlık bir parça olmasını umut edin

Zengin olmanın 10 yolu-3

Hemen hemen hepimiz zaman zaman ikinci el ürün satan dükkanların önünden geçiyoruz. Hatta bazen durup güzel bir şey bulabilecek miyiz diye bakıyoruz. Tabii ki her şey mükemmel değil, ama bazen gözümüze çarpan parçalar buluyor ve başkası almadan önce almamız gerektiğini düşünüyoruz. Nadir ve antika eserler bulursanız, bu eserleri hemen alın ve antikacılara götürün. Bir milyon dolarlık parça yakalamış olabilirsiniz.

 

4 – Bir YouTube kanalı açın

Youtube para kazanmak

Bu şekilde zengin olan çok insan var. Bu kişiler kendi videolarını yaparak milyonlarca izlenme alıyorlar. Dünyanın geri kalanına göstermek için yaratıcı veya eğlenceli bir şeyiniz varsa, bu para kazanmanın harika bir yoludur. Hitler’in sayısı hakkında kesin bir şey söylenemez ama imkansız diye bir şey de yok.

Mutlaka Okuyun: Youtube’da Nasıl Para Kazanılır

5 – E-ticaret yapın

E-ticaret
E-ticaret şüphesiz son yılların en kazançlı işlerinden biridir. Bu şekilde çok para kazanabilir ve zengin olabilirsiniz. Öncelikle ne satmak istediğinize karar vermelisiniz. Satmak için doğru ürünü bulun ve kazanmaya başlayın.

Okuduğunuzdan emin olun: E-Ticaret Nasıl Çalışır?

 

6 – Borsaya yatırım yapın

Borsa Yatırımı

Belli bir miktar paranız varsa, borsa zengin olmanın tembel ve kolay bir yoludur. Borsada kolayca kazanabileceğiniz gibi kolayca da kaybedebileceğinizi belirtmekte fayda var.

Okuduğunuzdan emin olun: Borsada nasıl oynanır?

 

7 – Metal dedektörünü alın

Zengin olmanın 10 yolu-8

Yeterli zamanınız varsa ve açık alanlarda (özellikle plajlarda) olmayı seviyorsanız, bu para kazanmanın harika bir yoludur. Bir metal dedektörü alın ve araştırmaya başlayın. Bu zaman kaybı gibi görünebilir, ancak gerçek şu ki, çok çalışmak zorunda değilsiniz. En zor kısım, araştırmak için doğru yerleri bulmaktır. Bu şekilde altın ve mücevher gibi pahalı ve değerli şeyler bulabilirsiniz.

Mutlaka Okuyun: Hazine avcılığından zengin olmanın yolları

 

8 – Zengin bir adamla evlen

Zenginlik

Zengin biriyle evlenmek, zengin olmanın en kesin ve en kolay yollarından biridir. Zengin bir kadın veya zengin bir adam bulabilirsiniz. Ancak bu kişiler kendileriyle sadece parası için evlenmek isteyecek birini istemeyebilirler. Böyle bir evliliğe girseniz bile uzun vadede mutlu olamayabilirsiniz.

Zengin Koca Bulma hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Zengin kadın bulma hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.

 

9 – Şans oyunları oynayın

Zengin olmanın 10 yolu-10

Loto zengin olmanın en kolay yoludur. Tek sorun, yeterince şanslıysanız. Tek yapmanız gereken kumarhanelere gidip kumar oynamak. Oldukça stressiz. Bir gün şans senden yana olabilir ve zengin olabilirsin. Bol şans.

Mutlaka Okuyun: Milli Piyangoyu Kazanma Garantiniz Var mı?

 

İşinizi şansa bırakmadan nasıl zengin olunur?

Yukarıdaki yöntemler basit olsa da neredeyse tamamı şansa bağlıdır. Ne de olsa, piyango ikramiyesini vurmak ya da Mısır’daki amcamızdan sulu bir miras almak sık sık olmaz, değil mi? İşini şansa bırakmak istemeyenler için daha garantili yöntemler paylaşmak istiyoruz.

Çoğumuz belirli bir refah seviyesini korumaya çalışırız. Zengin olma, istediğimiz her şeyi satın alma ve kaliteli bir yaşam kalitesi elde etme arzusuyla yanıyoruz. Nihai hedefimiz açık olsa da, zengin olma yolculuğumuza nereden başlayacağımızı bulmakta zorlanıyoruz.

İşte tam da bu nedenle bu yolculukta size eşlik edecek yöntemlerden bahsetmek istiyoruz.

Bu yolculuğa çıkmadan önce, zengin olmanın zaman ve çaba gerektirdiğini kabul etmelisiniz. Çoğu durumda zengin olmak çok çaba, sabır ve zaman alacaktır. Zengin olmanın kanıtlanmış yolları var, ancak bu işin anahtarı sürekli ve tutarlı çalışma, finansal durumunuza yakından bakmak ve hedeflere odaklanmak.

 

1- Kendiniz için değer yaratın.

Çoğu zengin insanın ortak noktası, birçok yönden değerli olmalarıdır. Milyonerleri ve milyarderleri bu denklemin dışında tutsak da gerçek şu ki günümüzün zenginlerinin çoğu -doktorlar, mühendisler, film yapımcıları- önce kendileri, sonra da dünya için değer yaratarak zenginlik düzeyine ulaştılar. Örneğin zengin bir beyin cerrahının özel bir yeteneği olduğunu söyleyebiliriz değil mi? Söz konusu cerrah, tıbbi becerilerini ve yaşam kalitesini geliştirerek tüm dünyaya katma değer kazandırmıştır.

Kendinizi takdir etmek, zengin olma yolculuğunuza başlamak için iyi bir yer olabilir. Birinin size veya bakanlığınıza tonlarca para yatırmasını istiyorsanız, elde ettiğiniz şeye layık olduğunuzu gösteren bilgi veya beceriler geliştirin. İnsanları paranızın karşılığını veren bir hizmet sunduğunuz konusunda ikna etmeye ve bunun karşılığında hayatlarına değer katmaya odaklanın.

Mutlaka Okuyun: Kendinizi Geliştirmenin Yolları

2- Tasarruf edin.

Tasarruf etmek yeni bir kavram değildir. Ayrıca çok kötü bir şey istediğinizde “tasarrufunuzun her kuruşunu harcama” riski vardır. Ancak, servet oluşturma hedefinize ulaşmanın tek yolu para biriktirmeye odaklanmaktır.

Peki, geleneksel birikim yöntemlerini bir kenara bırakıp birikimlerinize farklı bir pencereden bakmaya ne dersiniz?

O nasıl çalışır?

Birikimlerinizi fatura ödemesi olarak kullanmaya ne dersiniz? Fatura ödemelerinde yatırdığınız tutarı geri almanız mümkün değildir. Tasarruflarınızı da aynı şekilde değerlendirebilirsiniz. Bir tasarruf hesabı açabilir veya birikimlerinizi, yatırdığınız fonlara erişmenize izin vermeyen ayrı bir hesaba aktarabilirsiniz. Birikimlerinizi geri alınamaz bir ödeme olarak görmeyi öğrenmelisiniz, en azından bir kerede çekilecek sağlam birikimleriniz olana kadar.

Mutlaka Okuyun: Bilimsel Olarak Kanıtlanmış Para Tasarrufu Önerileri

 

3- Bir plan yapın ve planınıza sadık kalın.

Aniden zengin olma şansı çok zayıf. Duyduğunuz başarı hikayelerinin çoğu şansa dayalı gibi görünse de bu aslında hiç de doğru bir tespit değil. Bir gecede zenginleşen insanların arkasında yılların emeği var. Şans elbette bir rol oynar, ancak çoğu zengin insan titiz bir planlama ve disiplinli çalışma yoluyla konumlarına ulaştı.

Tüm bu gerçekler, bütçeler ve zaman çizelgeleri vb. Bu, başarıya giden yolda adım adım eylemler için bir plana sahip olmanızı ve unsurlardan yararlanmanızı gerektirir. Kayıtsız olmaktan kaçınmanız ve çabalarınızı sürdürmek için elinizden gelenin en iyisini yapmanız da aynı derecede önemlidir. Yapmanız gereken ilk şey sağlam bir plan yapmak ve gereksiz yere zaman kaybetmekten kaçınmaktır. Bir bütçe oluşturmak ve o bütçeyi aşmadan yolda kalmaya çalışmak da sürecin bir parçasıdır.

 

4- Yatırım yapın.

Yatırımın temel prensibi, harcadığınızdan daha fazla para kazanmaktır. Ancak yatırımlarınızı akıllıca seçmek, yatırım yaklaşımınız kadar önemlidir. Paranızı yatırmak için birçok farklı alan bulabilirsiniz, ancak hangilerinden yararlanabileceğinizi belirlemek zordur.

Gayrimenkul genellikle iyi bir yatırım olarak görülür, ancak oldukça pahalıdır. Borsa yatırımları biraz daha küçük miktarlarda yapılabilse de riskli ve istikrarsız olabilir. Gördüğünüz gibi, yatırım yaparken göz önünde bulundurmanız gereken sayısız faktör var ve bu işe girişmeden önce her şeyi mantıklı bir şekilde analiz ettiğinizden emin olmanız gerekiyor. Bir karar vermeden önce, yatırım deneyimi olan uzmanlara veya arkadaşlara danışın.

Mutlaka Okuyun: Yatırım Nedir? nasıl yatırım yapılır

 

5- Yeni bir iş kurun.

Söylemesi kolay tabi, dediğinizi duyar gibiyiz. Ancak merak etmeyin, makalemizde ele alacağımız son dört adım da kendi işinizi kurmanız için gerekli zemini hazırlayacaktır. Becerileriniz varsa veya kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız, yeni bir iş kurmak para kazanmak için harika bir adım olabilir. Ne yazık ki, çoğu girişimcinin size söyleyeceği gibi, kendi işinizi kurmak, özellikle başlangıçta fahiş miktarlarda sermaye gerektirebilir. Ek olarak, küçük bir gelirle bile yetinmek zorunda kalabilirsiniz.

Yani bir girişimci olarak yıldırım hızında zengin olmuyorsunuz – bu aslında yaşam tarzınızı büyük ölçüde değiştiriyor. Bu asla hafife alınacak bir karar değildir. Başarılı olmak için kendinizi işinize adamanız, çaba sarf etmeniz ve biraz da şanslı olmanız gerekir. Kendi işinize sahip olmanın benzersiz deneyimleri ve ödülleri göz önüne alındığında, tüm çabanın buna değeceği açıktır. Üstelik zaman alıcı bir süreç olsa da sonunda kendi servetinizi yaratabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Adım adım başarılı bir girişimci olun

Mutlaka Okuyun: Milyar Dolarlık Büyük Bir Şirket Kurmak

6- Şükretmek.

Zengin olmak sadece dış etkenlerle ilgili bir mesele değildir. Başarılı olmanız için bazı kişisel faktörlerin yanı sıra dış faktörlerin de başlattığınız inisiyatifle uyumlu olması gerekir. Zenginlik ve başarı yolunda attığınız her adım ve attığınız her adım için alçakgönüllü ve minnettar bir tutum sergilemeniz son derece önemlidir.

İnsanlar paralarını, kazandıklarına şükretmeyen, başarı ve dolayısıyla para dolu insanlara emanet etmek istemezler. Belirli bir bakış açısını benimseyerek ve düşünceli, minnettar ve alçakgönüllü bir tutum sergileyerek refah yolunda ilerleyebilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Her Gün Daha Minnettar Olmanın 8 Yolu

 

7- Sabırlı olun.

Başarılı ve varlıklı bir insan için gerekli olan bir diğer önemli kişilik özelliği de sabırdır. Bir gecede harika bir iş çıkaramaz veya birkaç gün içinde Karun kadar zengin olamazsın. Zenginlik kazanmaya yönelik tüm çabalarınızın karşılığını almanız aylar hatta yıllar alabilir. İlk başta genellikle hayal kırıklığı yaratır, özellikle de her gün yeni bir servetin ortaya çıktığı haberini aldığınızı düşündüğünüzde, böyle bir son kaçınılmazdır. Ancak başarıya giden hızınızın diğerleriyle aynı olmayacağının farkında olmalısınız veya çok geç olmadan onlarla rekabet etmemelisiniz.

Uzun vadede hasta kazanacaktır. Bu, risk almak yerine durup beklemeniz gerektiği anlamına gelmez. Başarı zaman alabilir, bu nedenle aşırı hırs mevcut çabalarınızı da incitecektir.

 

8- Kendinizi geliştirin.

Her zaman yeni şeyler denemek ve öğrenmek için kendinizi zorlamanız önemlidir – sadece seçtiğiniz alandan değil, genel bir iyileştirme çabasından bahsediyoruz. Örneğin haberleri yakından takip ederseniz daha doğru yatırım kararları verebilirsiniz. Yaklaşan trendler hakkında da bu şekilde bilgi edinebilirsiniz. Tüm para kazanma çabalarının ana katilinin cehalet olduğunu unutmayın.

Bütün bunlar, sürekli gelişmeniz gerektiği anlamına gelir. Büyük olayları veya güncel trendleri kaçırmayın çünkü her olay sizin için özel bir fırsatı veya tehdidi temsil edebilir. Bu nedenle, her zaman tetikte olmalısınız. Çünkü konu zenginlik ve başarı olduğunda en önemli şey güncel olaylardan haberdar olmak ve eğitiminize devam etmektir.

Mutlaka Okuyun: Başarılı Yaşam Boyu Öğrenme

 

9- Hesaplanmış riskler alın.

Risk almadan para kazanamazsınız. İster yeni bir işe başlıyor olun, ister borsaya atlıyor ve hisse senetlerine yatırım yapıyor olun, para kazanmanın her zaman bir riski vardır. Öyle ki eski mobilyalarınızı satsanız bile alıcı bulmaz veya bulduğunuz alıcı size ödeme yapmaz vs. Risk almayı gerektirir. Bu, yeni bir ürüne milyonlarca dolar harcamaya karar vermekle karşılaştırıldığında nispeten küçük bir risk olsa da, “risk risktir”.

Para kazanmak istiyorsanız, meyve vereceğini umduğunuz bir işi veya fikri hayata geçirmeniz gerekir. Bu nedenle, bir yatırımın değerli olup olmadığına karar vermeden önce dikkatlice düşünmeli ve olası sonuçları iyice tartmalısınız. Hesaplanmamış riskler alırsanız, hızlı bir şekilde para kaybedersiniz. Kazanmak için risk almak gerekir, ancak bu riskler mutlaka hesaplanmalıdır.

Mutlaka Okuyun: Hesaplanmış riskler alarak iş başarısı elde edin

 

10- Sosyal faydalara odaklanın.

Ayrıca, gönüllü girişimler veya hayırsever faaliyetler gibi sosyal yararı olan faaliyetlerle ilgilenmeniz de önemlidir. Bu da bizi, kendimiz ve içinde yaşadığımız toplum için katma değer olan çıkış noktamıza geri getiriyor. Ardından, zenginlik yolculuğunuzu tamamladığınızı düşündüğünüzde, kazandığınız paranın bir kısmını inandığınız bir “dava” için harcamaktan çekinmeyin. Bu şekilde kendiniz ve toplum için faydalı bir birey olursunuz.

Hayırseverlik faaliyetlerinin bir başka faydası da, herkesi etkileyecek toplumsal yaralara dikkat çekmeniz ve çok daha iyi bir insan olarak algılanmanızdır. İnsanlar size verdikleri parayı boşa harcamadığınızı gördüklerinde size duydukları güven artacaktır. İşin aslı şu ki, hayır kurumlarına yapacağınız bağışların getirdiği vergi avantajları da sizi toplumsal amaçlara yönelmeye teşvik ediyor.

Zenginliğin tanımı herkes için farklıdır. Bazıları için servet, mütevazı bir ev ve gelirden oluşurken, diğerleri milyoner veya milyarder olmayı hayal eder. Konuya nasıl bakarsanız bakın, bu adımları izlerseniz istediğiniz zenginliğe kolayca ulaşabilirsiniz. Ancak, bu işe başlamadan önce, banka hesabınızın bu kadar büyük bir girişimin üstesinden gelebilecek kadar güçlü olduğundan emin olmalısınız. Maddi durumunuzla ilgili sorunları çözmeden büyük adımlar atmayın.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Bir gecede zengin olmak mümkün mü?

Kumar sizi bir gecede zengin edebilir. Ancak kumarın sizi zengin edeceğine inanıyorsanız, sokakta yıldırım çarpacağınıza da inanmalısınız. Çünkü ikisinin de olasılığı hemen hemen aynıdır. Bir gecede zengin olan tek kişi, sizi bu kadar kısa sürede zengin olacağına inandıran kişidir.
1 çay kaşığı ile nasıl zengin olunur?
Orduların bireysel askerlerden oluştuğu göz önüne alındığında, başlangıçta ne kadar paranız olduğu önemli değil. Sadece paranız kısıtlıyken zengin olmak biraz daha uzun sürebilir.

Mesaj Bırakabilirsiniz