Telefonu Nakite Çevirmenin Yolları – Faturaya Ek Telefonu Paraya Çevirme

Her insanın çok acil paraya ihtiyaç duyduğu dönemler olmuştur. Bazen öyle şeyler olur ki her olumsuz durum üst üste gelir ve elimizdeki paramız ihtiyaçlarımızı karşılayamaz. Bu gibi durumlarda çoğu kişi para bulmak için öncelikli olarak akrabalardan yardım almayı deniyor. Ancak günümüzde akrabalar dahi birbirine borç vermekten kaçındığı için nakit para bulmanın farklı yolları aranmaya başlanıyor. Bu kişiler için kutulu cep telefonunu nakite çevirmek en mantıklı seçenek olacaktır. Bu yazımızda telefonu nakite çevirmenin yolları nelerdir, Faturaya ek olarak alınan akıllı telefon nasıl satılır anlatıyoruz.

Telefonu Nakite Çevirmenin Yolları

telefonu nakite çevirme

Faturaya ek olarak satın alınan akıllı telefonu nakit paraya çevirmek için uygulanabilecek en mantıklı yol bir telefoncuya giderek telefonu satmaktır. Ancak burada dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. İlk olarak telefoncu güvenilir olmalı ve size telefonun ücretini tam olarak ödeyeceğini taahhüt etmelidir. Çok iyi tanıdığınız bir telefoncu dükkanı sahibinin olması sizin için avantaj olacaktır.

Dikkat etmeniz gereken diğer nokta ise faturaya ek olarak telefon alırken, telefonu satacağınız telefoncudan fikir almalı ve ona hangi telefonun lazım olduğunu öğrenmelisiniz. Örnek vermek için söylüyorum; konuştuğunuz telefoncuya Iphone X modeli telefon lazım ise sizden faturanıza ek olarak Iphone X almanızı isteyecektir. Böylece sizde faturalı hattınızının olduğu operatörden telefoncunun istediği akıllı telefonu alarak satabilirsiniz. Bu sayede hem telefon dükkanı sahibi ihtiyacı olan telefon modelini ucuz fiyata satın almış olacak, hem de siz nakit para ihtiyacınızı karşılamış olacaksınız.

ÖNEMLİ: Operatör taksitli alıp satacağınız telefonun kutusunu asla açmamalısınız. Telefoncuya telefonu satarken kutulu bir şekilde açılmadan teslim etmelisiniz. Bu işlem için telefoncular genellikle elinizdeki telefonu değerinin 300 – 500 TL altından satın almaktadır. Bu oranlar kutulu olarak satılan telefonlar içindir. Bu nedenle operatörünüzden telefonu aldığınız gibi hemen telefoncuya giderek vakit kaybetmeden, ürün hasarlanmadan, kutusu zarar görmeden satışını yapmalısınız.

Faturaya ek telefonu bozdurup nakit para elde etmek için kullanabileceğiniz diğer yol da telefonu Sahibinden.com da satmaktır. Kutulu olarak cihazının resimlerini çekip bu ilan sitesine yükleyebilirsiniz. Yayınladığınız ilan telefonla ilgilenen kişiler tarafından incelenecek ve satın alınacaktır. Telefonunuzu Sahibinden platformunda piyasa değerinin 200-300 TL altında rahatlıkla satabilir, nakit para ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Mesaj Bırakabilirsiniz