Seyyar Pilav Satarak Para Kazanmak – Maliyet ve Karlılık [Analiz]

Gün içerisinde karnımız acıkırsa atıştıracak bir şeyler ararız. Dışarıda isek yenilebilecek en basit, en kolay bulunabilen ürünlere yöneliriz. Seyyar arabalarda pilav satan pilavcılar bunlara en iyi örnektir. Bir el arabası içerisinde nohutlu pilavını dolduran, tabak ve ayranı ile de servisi tamamlayan seyyar pilavcılar gerçekten de iyi para kazanıyorlar. Hatta aralarında meşhur olup önlerinde metrelerce kuyruk yapanları da var. İşinizi iyi yaptıktan sonra pilav satarak çok iyi kazançlar elde edersiniz. Yeterki pilavın kıvamını tutturun ve malzemeden çalmayın !

Seyyar Pilav Satarak Para Kazanmak

pilav normal

Yukarıdaki gazete küpüründeki gibi kaliteli bir seyyar satıcı olmak istiyorsanız yemek konusunda becerikli olmak zorundasınız. Seyyar pilav satarak para kazanmak için her şeyden önce pilavınızın kıvamını ve tadını iyi ayarlamanız gerekiyor. Nohutlu pilav ve tavuklu pilav olarak 2 çeşit pilavı aracınızda bulundurmalısınız. Eğer yemek konusunda iyi değilseniz bu işi bilen birine bırakın ve pilavları ona pişirttirin. Siz sadece satışa çıkın.

Seyyar arabanızı ikinci el olarak Sahibinden.com’dan satın alabilirsiniz. Biraz bakım ile seyyar arabanızı güzel bir görünüme kavuşturun. Ardından plastik tabak, plastik kaşık, kutulu ayran gibi ihtiyacınız olacak ürünleri satın alın. Bunları alırken maliyetleri oldukça düşük tutun. Kutulu ayranları fabrikadan çıkış fiyatına alabilirsiniz. (tahmini olarak bardağı 35 kuruş ila 75 kuruş arası)

Tüm ihtiyacınız olan sermaye maksimum 5 bin liradır. Bunun içerisinde seyyar araba fiyatı ve diğer giderler dahildir. (pirinç, tüp, ayran, tabak ve kaşık, peçete vs) En fazla masraf yapacağınız ürün seyyar pilav arabası olacaktır. Sahibinden.com’da 2 bin liraya kadar çok kaliteli pilav arabası bulabilirsiniz.

Seyyar araba ile yüksek satış oranlarını yakalamak için elbette şehrin işlek noktalarını gezmelisiniz. Seyyar aracınız ile gün içerisinde farklı alanlarda durarak satış peşine düşebilirsiniz. Örneğin o gün bir futbol karşılaşması vardır. Siz de hemen seyyar arabanızı hemen stadın önüne çekersiniz ve orada satış yapmaya çalışırsınız. Maç günlerinde stad çevresinde ucuza yiyecek arayan pek çok insan bulabilirsiniz. Özellikle yoğun olur o günler ve çok fazla para kazanırsınız.

Pilav Satarak Ne Kadar Kazanılır

seyyar pilav satarak ne kadar kazanılır

Seyyar pilav işi oldukça karlı bir iştir. Gıda sektöründe her işte olduğu gibi kar oranları da yüksektir ve sıcak para, nakit alışverişin olduğu bir alandır. Bir seyyar pilav arabasında günde yapacağınız 100 tabak satış ile giderler düşüldükten sonra 250 TL net gelir elde edilebilir.

Satış miktarlarınızın artması ile birlikte kar oranınız da artacaktır. Önemli olan daimi bir müşteri kitlesi edinebilmekte ve sürekli aynı mekanlarda satış yaparak insanlar tarafından tanınmakta.

Bunu başardıktan sonra ister istemez kazancınız katlanarak artacaktır…

Mesaj Bırakabilirsiniz