Ucuz az maliyetli iş fikirleri! 5 karlı iş fikirleri

Mevcut maaşlı işinden sıkılan ve ticaret yapmak istiyorum diyen pek çok kişi var. Bu kişiler az bir sermayeye sahip olmaktan yakınıyor ve ticarete atılmaktan çekiniyor. Elbette herkesin para kazanma algısı farklıdır ve bu nedenle ticarete atılmak için büyük sermayeler gerektiği inancında olanlar olabilir. Ancak bu durum doğru değildir. Kimse sizden işinizi bırakıp petrokimya, petrol rafinerisi kurmanızı beklemiyor 🙂 Cebimde para yok ne iş yapayım diyenlere bu makalemizde 5 adet az maliyetli iş fikri önereceğiz. Gerçekten de çerez parasına yapabileceğiz işler olacak bunlar…

Çakmak, Cüzdan, Kemer Satmak

cüzdan kemer satışı

Şehrin işlek yollarına, çarşılarına çıktığımız zaman mutlaka bunları satanları görürüz. Seyyar satıcıların en çok kar elde ettiği ürünler çakmak, cüzdan, kemer gibi her erkeğin ihtiyaç duyduğu ve yenisini almak zorunda olduğu ürünlerdir. Az maliyetli iş fikri arayanlar için çok isabetli bir seçim olacaktır. Ürün tedarikini başlangıç sermayenize göre yaparsınız, bin lira ile dahi yapılabilecek bir iş.

Çorap Satabilirsiniz

çorap satışı

Soğuk kış günlerinde iki kat çorap giymeyen yoktur heralde. Hele Ankara gibi dondurucu kışların yaşandığı bir yerdeyseniz mutlaka iki kat çorap giyersiniz 🙂 Türkiye’nin iklim şartlarını göz önünde bulundurunca çorap her zaman kazandıracaktır diyebiliriz. Fabrikadan çıkış maliyeti 25 – 50 kuruş olan çorapları seyyar satıcılar 2 TL’den satışa koyarak güzel kar elde edebiliyorlar. Siz de bu işi yapabilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: Çorap Satarak Para Kazanmak

Zeytinyağı Satmayı Düşünün

zeytinyağı satışı

Sofralarımızın vazgeçilmez unsurlarından birisi de zeytinyağı. Türk mutfağı zeytinyağlı yiyecekleri ile meşhurdur. Bu nedenle evlerden kilo kilo zeytinyağları eksik olmaz. Siz de bu işi yapıp fabrikadan toplu alım yapıp perakende olarak satış yapabilirsiniz. Takribi olarak bin lira – iki bin lira kadar sermaye ile fabrikadan 100 – 150 litre kadar yağ alırsınız. Üzerine karınızı koyun ve satışa başlayın. Sonra elde ettiğiniz ciro ile tekrardan yağ alın, tekrar satın. Bu döngü böyle 10 bin lira sermaye elde edene kadar devam etsin 🙂 Daha sonra aşağıdaki konumuzdan yeni iş önerilerini alırsınız.

BUNU DA OKUYUN: 10.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapılır: 5 İş Fikri

Şemsiye Satın

şemsiye satabilirsiniz

Yağmurlu günlerde aniden ortaya çıkan seyyar şemsiye satıcılarını siz de fark etmişsinizdir. Bu kişiler havanın kapalı olduğu, yağmurun yağmak üzere olduğu anlarda ortaya çıkarlar ve şemsiye satışından parayı vurup kaçarlar 🙂 Az maliyetli iş fikri arayanlar için çok karlı bir iş olduğunu düşünüyoruz. Tabii tek sıkıntısı sadece kış aylarında ve belli günlerde yapılabilecek bir iş olmasıdır.

Ayakkabı Satmak

seyyar ayakkabı satın

Sokaklarda satılan “ABİDAS”, “PLMA” gibi çakma ayakkabı markalarını illaki görmüşsünüzdür 🙂 Seyyar olarak bu tarz taklit, imitasyon ayakkabıları satan satıcılar da oldukça güzel kazanç elde ediyorlar. Yapmanız gereken 2-3 bin lira kadar sermaye ile olabildiğince farklı modelde çakma ayakkabı almak ve satmak…

Mesaj Bırakabilirsiniz