Ticket bozdurma ve nakite çevirme 2024! Yemek kartı nasıl çevrilir?

Beyaz yakalı çalışanların en çok kullandığı yemek kartlarından bir diğeri de Ticket Karttır. Edenred şirketi tarafından sunulan Ticket Kart iş verenler için de işçiler için de çok avantajlı bir kart. Kartın kullanım alanlarının geniş olması sayesinde Ticket Kart içerisindeki parayı sadece yemek için değil, pek çok alışveriş için de kullanabiliyorsunuz. Ayrıca Ticket Kartlar içerisindeki bakiyeyi bozdurarak nakit para olarak da harcayabiliyorsunuz. Ay sonuna yaklaşmışken cebinde nakit parası kalmayanlar Ticket Kartı paraya çeviren yerler nerelerdir, Ticket Kart bozdurma işlemi nasıl yapılır sık sık sormaya başladılar.

Onlar için bilgilerindirici bir yazı yazmaya karar verdik. Yazımızın içeriğinde Ticket Kartın içerisindeki bakiye komisyonsuz nasıl bozulur ve Ticket Kart kırdırma işlemi nasıl yapılır bulabileceksiniz.

Ticket Kartı Paraya Çeviren Yerler

Ticket Kartı paraya çevirme

Öncelikle Ticket Kartın sadece bir yemek kartı olmadığını bilmelisiniz. Tıpkı bir bankamatik kartı / kredi kartı gibi çalışan Ticket Kartlar ile ödeme kabul edilen her yerlerden alışveriş yapabilirsiniz. Ticket Kartı kullanan mavi yakalı veya beyaz yakalı işçiler genellikle bu kart ile gün içindeki yemek ihtiyaçlarını karşılıyorlar.

Ancak kartındaki bakiyeyi arttıran ve içerisindeki parayı nakit olarak almak isteyenler de yok değil. Onlar için Ticket Kartı paraya çeviren yerler hakkında şöyle bir bilgi verelim. Aşağıdaki bağlantıdan Ticket Kart ile ödeme kabul eden işletmeleri bulabilirsiniz.

https://www.edenred.com.tr/ticketimi-nerede-kullanabilirim

Edenred şirketinin ürettiği Ticket Kartın nerelerde geçerli olduğunu bu linkten görebilirsiniz. Karşınıza çıkan sayfada İL / İlçe seçimi yaparak Ticket Kartın geçtiği işletmeleri listeleyebilirsiniz.

Bu işletmeler ile görüşme yaparak Ticket Kartınızı bozdurmak istediğinizi söylediğinizde size yardımcı olan çıkacaktır. Ticket Kart içerisindeki parayı bi miktar komisyon karşılığında bozacak ve size elden nakit olarak takdim edeceklerdir.

Ticket Kart bozdurma işleminde alınan komisyon oranı ortalama olarak %20’dir. Örneğin 100 TL Ticket bakiyeniz varsa 20 TL komisyon öder, 80 TL’yi elden nakit alırsınız.

Komisyonsuz Ticket Kart Bozdurma 2024

Ticket Kart bozdurma

Ticket Kart kırdırma işleminde yüksek komisyonlar ödenmektedir. Bu nedenle biz sizlere şimdi anlatacağımız komisyonsuz Ticket kart bozdurma işlemini önermekteyiz. Bu yöntemle kartınızın içerisindeki parayı nakit olarak sıfır komisyonla alırsınız.

Öncelikle bu işlemi yapmak için market alışverişi yapmak isteyen bir arkadaşa ihtiyacınız var 🙂 Bu iş arkadaşınız veya mahalleden bir arkadaşınız olabilir. Örneğin bu arkadaşınız 200 TL’lik bir market alışverişi yapmak istiyor ve sizde de 200 TL değerinde Ticket Kart var.

Hemen aşağıdaki linke tıkladıktan sonra “Ticket Market” seçeneğini seçip bulunduğunuz İL / İlçe’deki Ticket Kart ile ödeme alan marketleri listeleyin.

Ticket Kabul Eden Marketler TIKLA: https://www.edenred.com.tr/ticketimi-nerede-kullanabilirim

Daha sonra arkadaşınızla birlikte herhangi bir markete gidip alışverişi yapın. O mutfak ihtiyaçlarını karşılasın, siz de alışverişin toplam tutarını kartınız ile ödeyin. Ödenen tutarı da arkadaşınızdan nakit olarak tahsil edin.

Böylece elinizdeki Ticket Kartın bakiyesini sıfır komisyonla bozmuş olun, nakit ihtiyacınızı giderin. Biraz zahmetli bir yoldur ama en sağlam, en avantajlı Ticket Kart bozdurma yolu budur.

Mesaj Bırakabilirsiniz