Çok Para Kazanmak İçin Ne Yapmak Lazım

Her insan çok fazla para kazanmak ister ve kazandığı oran miktarınca hobilerine, zevklerine para harcamak ister. Günümüzde bir çok insan kazandığı maaş ile karnını ancak doyurabildiğinden çok para kazanmak için ne yapmak lazım diye bizlere soru soruyorlar. Ziyaretçilerimizden gelen bu isteğe biz Ek İş Ajandası olarak bir cevap vermek istedik ve sizler için çok para kazanmanın nasıl yapılabileceğini anlatan bir yazı yazmaya karar verdik.

Çok Para Kazanmak İçin Ne Yapmak Lazım

çok para kazanmak için ne yapmak gerekir

Çok para kazanmak için bir çok farklı yol vardır. Her insan bu yollardan kendisine uygun olanlarını uygulayarak daha fazla para kazanabilir ve hayatını güzelleştirebilir. Ancak çok para kazanabilmek için disiplinli ve sabırlı olmanız ana kuraldır. Sabırsız bir insansanız çok para kazanma ihtimaliniz oldukça düşük olacaktır. Aşağıda vereceğimiz tavsiyelere uyarak sizler de zaman içinde daha fazla para kazanabilirsiniz. İşte o tavsiyeler;

Ticarete Atılmak

ticarete atılın

Maaşlı bir çalışansanız ne kadar fazla çalışsanız, başarılı olsanız da kazanacağınız para patronunuzun size ödeyeceği miktar kadar olacaktır. Günümüzde bir çok insan özel sektör ve devlet memurluğunda emeklerinin karşılığını alamamaktan ve patronlar tarafından köle gibi kullanılmaktan şikayetçi durumda. Kısaca sadece maaş alarak çok para kazanamazsınız. Siz patronunuza 100.000’de kazandırsanız o size yine 3 bin 5 bin verecektir. Kimse “sen çok para kazandırdın bana, artık sana 10.000 vereceğiz” demeyecektir. Bu nedenle çok para kazanmak isteyen bir kişinin ticarete atılması çok isabetli bir karar olcaktır.

Ticaret oldukça geniş bir alan olduğu için ticaret ile para kazanmanın bir çok püf noktası var. Örneğin bugün hiç para kazandırmayan bir sektörde iş yapmaya başlayarak çok kısa zaman içinde para imparatorluğu kurabilirsiniz. Ya da günümüzde çok popüler olan bir iş kolunda iflas da edebilirsiniz. Bu nedenle ticaret oldukça riskli bir kavramdır.

Çok para kazanmak için ne yapmak lazım diyenlerin arasında ticarete atılmayı düşünen kişiler, iş yapacağı sektörü detaylı olarak analiz etmeli ve piyasada talebi olan, kendi bildikleri işi yapmalıdır.

” Çırağı olmadığın işin ustası olamazsın “

Ek İş Ajandası olarak sitemizde yeni iş kuracaklar, dükkan açarak KOBİ’liğe adım atacaklar için pek çok iş sektöründen bahsediyoruz. Bugüne kadar oldukça geniş bir alanda farklı farklı işlerin nasıl yapılacağı, nasıl kurulacağı ve ne kadar kazandırdıkları hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Ticarete atılmayı düşünen kişiler kesinlikle aşağıdaki bağlantıdan oradaki makalelerimizi okumalılar.

2019’da Para Kazandıran İş Fikirleri

Çok para kazanmak için ne yapmak lazım diyen okurlarımıza gıda sektöründe yapabilecekleri en pratik ve karlı işlerden bahsetmek isteriz. Önereceğimiz sektörlerde sabit bir müşteri kitlesine hitap edersiniz ve satış miktarınız sürekli olarak devam eder. Ucuz ve seri satışlar ile sürümden kazanmak denilen tabir bu sektörler için kullanılmaktadır.

Yaklaşık 20 – 30 bin TL sermaye ile açabileceğiniz gıda iş fikirlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz;

Yatırım Yapmak (Value Investing)

yatırım yapmak

7 yaşından beri okullara git-gel yapıyoruz ve uzun yıllar boyunca bizlere “para kazanmak için meslek sahibi olmalısınız” öğüdü veriliyor. Eğitim sistemimiz para kazanmak için meslek sahibi olmayı öğütlerken kazanılan paraların nasıl değerlendirileceğini, nasıl doğru yatırım yapılacağını asla öğretmiyor.

Bu nedenle bir çok kişi kazandığını son kuruşuna kadar harcadığı için asla zengin olamıyor ve zenginlere hizmet etmeye devam ediyor.

Maaşlı çalışarak zengin olabilmek için “Value Investing” Türkçesi ile “Değer Yatırımcılığı” yapmanız gerekmekte. Maaşınızdan yapacağınız tasarruflar ile uzun yıllarda oluşturacağınız hisse senedi portföyünüz ile finansal özgürlüğe kavuşabilir ve çok para kazanabilirsiniz.

Başını Benjamin Graham’in çektiği Value Investing stratejisi ile günümüzde pek çok insan zengin olmuştur. O kişilerden birisi olan Warren Buffett’ın kişisel serveti tam 100 milyar USD’dir!

Finans piyasalarının ünlü isimlerinden olan Warren Buffett’ın değer yatırımcılığı yapmak isteyenlere verdiği en önemli tavsiye;

” Harcadıktan sonra kalanı biriktirmeyin, birikimi kenara ayırdıktan sonra kalanı harcayın “

Buraki sözden hareketle siz de değer yatırımcılığına başlayarak çok para kazanmak istiyorsanız aşağıdaki yazılarımızı okuyarak hisse senedi yatırımı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz

Ayda 500 TL Borsa Yatırımı Yaparak Servet Sahibi Olmak

Aşağıdaki bağlantıdan da uzun vadeli değer yatırımcılığı ile temettü geliri elde ederek nasıl finansal özgürlüğe kavuşabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Borsada Uzun Vadeli Yatırım Stratejileri – Temettü Yatırımcılığı

ÖZET

özet

Özet ile çok para kazanmak için ya risk alıp ticarete atılacaksınız. Ya da maaşınızdan ayırdığınız para ile değer yatırımcılığı yaparak uzun vadede zengin olacaksınız. Tabii bu iki durumu da bir arada yapabilirsiniz. Hem ticarete atılın, hem de kazandığınız paralar ile uzun vadeli borsa yatırımı yapın, servetiniz katlanarak artsın.

Çok para kazanmak için ne yapmak lazım diye soranlar için umarız faydalı bir yazı yazabilmişizdir. Yazımıza eklemek istediğiniz şeyler varsa bizlere yorum kısmından değerli fikirlerinizi iletebilirsiniz. Herkese kolay gelsin.

Mesaj Bırakabilirsiniz