Acil Bugün Para Bulmam Lazım Diyenlere 4 Öneri

Her insanın çok acil paraya ihtiyaç duyduğu zamanlar olmuştur. Özellikle maaşlı bir işte çalışıyorsanız ve ay sonu gelmiş ise cebinizde hiç para kalmamış olması hiç şaşırtıcı değildir. Günümüz şartlarında insanların bir çoğu kredi ve kredi kartı borçlusu olduğu için maaşlarını yetirememekte ve bu durumdan şikayetçi olmaktadır. Çok acil paraya ihtiyacı olan kişiler de alternatif yollar ile para bularak nakit sıkıntısını gidermeye çalışmaktadır. Bugün para bulmam lazım diyenlerdenseniz bu yazımızda çok hızlı nakit para bulabileceğiniz 3 yolu sizler ile paylaşacağız.

Letgo İle Eski Eşyalarınızı Satın

eski eşyaları Letgo'da satın

Bugün para bulmam lazım diyorsanız size önereceğimiz ilk yol Letgo ikinci el alışveriş platformunda eski eşyalarınızı satmanızdır. Oldukça faydalı bir mobil uygulama olan Letgo’da ikinci el alıcıları ve satıcıları buluşuyor. Uygulama içerisinde aklınıza gelebilecek her türlü ürün satılmakta ve alıcısı da çıkmaktadır. Acil nakit para bulmak zorunda olanlar bu uygulamadan faydalanarak nakit para ihtiyaçlarını giderebilirler. Buradan para kazanabilmek için evinizdeki eski eşyalarının neler olduğunu tespit edin ve uygun fiyatlar ile satışa koyun. Letgo ile en çok satılan ürünler akıllı telefon, tablet, bilgisayar, PS4, Xbox One gibi teknolojik ürünlerdir. Eğer evde kullanmadığınız teknolojik cihazlar varsa Letgo ile bunları çok kısa sürelerde nakit paraya dönüştürebilirsiniz. Sattığınız ürünler çok fazla talep görüyorsa ve fiyatını da cebe uygun olarak belirlediyseniz 2-3 saat içerisinde satış yapmanız ve nakit sıkıntınızı gidermeniz hiç şaşırtıcı olmayacaktır.

Kredi Kartından Nakit Avans Çekebilirsiniz

kredi kartından nakit avans çekin

Acil nakit para bulmak isteyenler için bir diğer alternatif yol da kredi kartından taksitli nakit avans çekmektir. Elbette bunu yapabilmek için bir adet limiti dolu olmayan kredi kartınızın olması gerekmektedir. Eğer kredi kartınızın da limitlerini tüketmişseniz ve kredi kartından para çekmenizin imkanı yoksa bu yol işinize yaramayacaktır. Fakat birden fazla kredi kartı olan ve kullanılabilir limiti hala olan kişiler bu yöntemi uygulayıp nakit sıkıntılarını giderebilirler.

Bankalar taksitli nakit avans çekimlerinde aylık belli bir faiz oranı belirler ve bu faiz oranını aydan aya taksit halinde ödersiniz. İhtiyacınız olan nakit para 1 – 2 bin lira kadar ise kredi kartınızdan taksitli avans çekmek oldukça mantıklıdır. Ödeyeceğiniz faiz oranları sizleri çok fazla üzmeyecektir. Alacağınız 1-2 bin lira nakit sıkıntınızı gideriyorsa doğruca bankanızın ATM’sine koşun ve nakit avansınızı alın.

Faturaya Ek Telefon Alıp Satabilirsiniz

faturaya ek telefon al sat

Acil para bulmam lazım ne yapsam diye düşünenler faturalı hat kullanıyorlarsa çok hızlı bir şekilde para bulabilirler. Bunu yapabilmek için bir GSM operatöründe uzun süredir faturalı hat kullanıyor olmanız ve borçlarınızı düzenli olarak ödemiş olmanız gerekiyor. Eğer bu durumda iseniz doğruca bir GSM operatörünün satış merkezine giderek faturanıza ek olarak akıllı telefon alabilirsiniz. Aldığınız telefonun piyasada talebinin yüksek olması önemlidir. Apple ve Samsung’un çok fazla rağbet gören herhangi bir modelini satın alın ve telefonun kutusunu dahi açmadan bir telefoncu dükkanına satışını gerçekleştirin.

Telefoncu dükkanı işleten kişiler genellikle bu işi yapmaktadır. Faturasına ek olarak telefon satın alan kişilerin, kutulu ürünlerini ürünün gerçek değerinin 300 – 500 TL altında bir fiyatla nakit olarak almaktadırlar. Bu yol ile nakit para ihtiyacınızı çok hızlı bir şekilde giderebilirsiniz. Bu yolu uygulamak isteyenlere önerimiz, GSM operatöründen telefon almadan önce, satış yapacakları telefoncu dükkanı sahibi ile görüşmeleri ve hangi telefona ihtiyacı olduğunu öğrenmeleridir. Örneğin satış yapacağınız telefoncu dükkanına Iphone X model bir telefon lazımdır. Telefoncu dükkanı sahibi size bildirecektir “bana şu telefon modelinden lazım, GSM operatöründen bu telefonu al, nakit olarak karşılığını sana veririm” diyecektir. Bu yolu uygulamak daha garantili olacaktır. Aksi halde elinizdeki kutulu telefon kalır ve satacak insan bulamayabilirsiniz. En baştan işinizi sağlama bağlayın ve telefoncu dükkanı sahibi ile işi detaylandırın, telefonunuzu nakite başarıyla çevirin!

BUNU DA OKUYUN: Telefonu Nakite Çevirmenin Yolları – Faturaya Ek Telefonu Paraya Çevirme

Arkadaşlardan ve Patrondan Borç İstemek

arkadaşlardan borç para istemek

Acil para lazım ama bir türlü bulamadınız mı ? Son çare olarak arkadaşlardan ve patrondan borç para isteyebilirsiniz. Günümüzde bir çok insan artık bir birine borç vermek istemiyor. Hele bir de patrondan borç para istiyorsanız bu isteğinizin gerçekleşme ihtimali çok düşüktür. Bir çok akraba bile artık birbirine borç para vermiyor. Ancak yine de son şans olarak bu yolu da deneyebilirsiniz. Elinize cep telefonunuzu alın ve baştan sona doğru tüm eski dostlarınıza ve samimi arkadaşlarınıza telefon açın. Belki geçmişte faydanızın dokunduğu bir insandan borç para bulabilirsiniz.

Asla Bulaşılmaması Gereken Yollar

asla bulaşılmaması gereken yollar

Bugün para bulmam lazım nasıl bulursam bulayım önemi yok diyorsanız bu düşünceden çıkmanızı öneririz. Son yıllarda ortaya çıkan senetle ve tefeciden borç para alma yolları bir çok kişinin başına büyük belalar açmıştır. Zaten tefecilik bir suçtur ve tefeciden borç para alarak hem suç işlemiş olursunuz hem de astronomik faizler ödemek zorunda kalırsınız.

Ayrıca tefecilerden borç para alırsanız ve borcunuzu ödeyemezseniz tehdit edilme, şantaj, adam kaçırma, silahla veya bıçakla yaralanma gibi olayların başınıza gelme ihtimali çok yüksektir. Bu yol ile para bulmanızı asla tavsiye etmemekteyiz.

Bununla birlikte senet karşılığı da para almamanızı öneririz. Senet ile dolandırıcılık yapan pek çok çete vardır. Altına imza attığınız senedin üzerinde oynamalar yaparak sizi yüklü bir borcun altına sokabiliyorlar. Bir çete olarak çalışan bu kişiler, dolandırıcılık faaliyetleri yürütmektedir. Hatta işleri daha ileriye götürüp, tıpkı tefeci mafyalar gibi tehdit, şantaja başvurmaktadırlar.

Yazımızda anlattığımız 4 öneri ile nakit para sıkıntınızı çözmenizi önermekteyiz. Bu 4 yol haricinde kesinlikle tefeci ve senetle para bulma olaylarına bulaşmamanızı tavsiye ediyoruz.

Mesaj Bırakabilirsiniz