Kışın Yapılabilecek Para Kazandıran 3 İş Fikiri

Dört mevsimin yaşandığı cennet gibi Türkiye’mizde kış mevsimine geldik ve geçen senenin aksine 2019 yılında gayet soğuk bir mevsim yaşıyoruz. Ankara, İstanbul gibi kara hasret kalmış olan şehirlerimiz bu sene kar ile buluşarak beyaz örtüye büründü ve ülkecek tam kış havasına girdik. Havaların soğuması nedeniyle evlerine çekilen insanlarımız bu mevsimi avantaja çevirmek istiyor. Kışın hangi işler yapılarak para kazanılır diye merak edenler için kışın yapılabilecek para kazandıran 3 iş fikiri yayınlayacağız. Buradaki iş fikirlerimizi uygulayarak kış mevsiminde güzel paralar kazanabilirsiniz.

Kışın Yapılabilecek Para Kazandıran 3 İş Fikiri

Bu yazımızda anlatacağımız iş fikirleri için ufak da olsa sermaye gerekmektedir. Ancak bu miktarlar oldukça düşük olacaktır. Cebimde 1.000 lira var bu para ile ne yapabilirim ki ? demeyin. Para paradır. İnanın ve çalışmaya başlayın. Çevrenizde görmüş, duymuşsunuzdur cebinde 1 lira bile yok iken bir iş kuran ve zamanla işini büyütüp o sektörün önemli bir markası haline gelen insanları… Siz çalışmaya başlayın gerisi mutlaka gelir. Şimdi gelelim iş fikirlerimize;

Atkı, Patik, Eldiven, Şal Örün

atkı örme işi

Kışın soğuktan korunmak için atkı, eldiven, bere, patik vs gibi yün ürünler bol bol kullanılmakta. Sert soğukların yaşandığı Ankara, Erzurum, Kars vs gibi şehirlerimizde yün giyim ürünleri çok tercih edilmektedir. Bu işi yapmayı planlayan ev hanımları herhangi bir iş yerine başvurmadan evlerinde yün giyim ürünleri dikimine başlayabilir. Genellikle bu işlerde tecrübeli olan ev hanımları pratik ve hızlı oldukları için kısa zaman içerisinde bolca yün giyim ürünü üretebilir. Yaptığınız ürünleri satmak için Facebook grupları, Gittigidiyor, Letgo, gibi platformlarda satabilirsiniz. İnternet üzerinden yapacağınız satışlar ile ülkenin tüm noktasına satış yapmanız mümkün. Kışın bu iş ile para kazanmak için başlangıç sermayesi olarak 500 TL yeterli olacaktır. Zamanla satış yaptıktan sonra gelen paralar ile sermayenizi büyütür ve daha fazla iş yaparsınız.

Ufak Bir Lastikçi Dükkanı Açmak

lastikçi dükkanı açın

Kış aylarında arabaların masrafları oldukça artıyor. Bu masraflardan biriside lastik masraflarıdır. Eğer bu işi yapabileceğinizi düşünüyorsanız çok kısa süre içerisinde lastikçilik işi hakkında pratik kazanabilirsiniz. Bilindiği üzere kışın buzlu, karlı yollarda kış lastiği takmak zorunluluk haline geldi. Kış ayları geldiğinde oto sanayilerde lastikçilerin önünde bol bol kuyruk oluyor. Siz de bu durumu lehinize çevirin ve ufak da olsa bir dükkan kiralayıp lastikçi dükkanı açın. Hem kış lastiği taktıranlardan para kazanırsınız hem de işleri büyütüp kış lastiği satışı da yapabilirsiniz. Bu iş için gereken bazı masraflar var ama gözünüzü korkutmasın. Kriko, kompresör, bijon anahtarı tabancası vb. gibi bazı lastikçi alet-edevatlarına para ödemek zorundasınız. Ama tahminlerimize göre 15-20 bin lira civarı bir para yeterli olacaktır. Yatırımınızı kısa süre içerisinde çıkartabilirsiniz.

Akşamları Kestane Satışı Yapmak

kestane satışı yapın

Soğuk kış akşamlarının vazgeçilmezi olan kestane satışı ile kısa sürede iyi paralar kazanabilirsiniz. Eskiden insanlar evinde sobasının üzerinde kestane pişiriyorlardı, ama artık doğalgaz çoğu eve girdiği için sobalar tarih oldu. Bu nedenle sokakta seyyar kestane satışı yapan kişilere güzel bir gelir kaynağı ortaya çıktı. Eğer siz de onlardan olmak istiyorsanız bu iş için gereken sermaye 1000 TL ila 5000 TL arasında olacaktır. Ancak dikkat edin çoğu şehirde kestanecilik işi Mardinli seyyar satıcıların tekeli altındadır. O yüzden işe başlamadan önce iyi bir araştırma yapın ve şehirinizde bu işin çetesi, mafyası var mı araştırın.

Mesaj Bırakabilirsiniz