DHL Kargo Takip (Gönderi No Sorgulama 2024)

Dhl firmasının kargo takip işlemleri, sitenin internet sitesi üzerinden gerçekleştirilebilir. Dhl, firmasının resmi internet adresinin kargo takibi sayfası üzerinden müşterilerinin gönderi numarası ile kargo bilgilerine erişim sağlamalarına izin verir.

Dhl Kargo takip işlemleri, günümüzde genellikle internet sitesi üzerinden gerçekleşen işlemlerdir. Dhl firması, kendi bünyesinden kargo gönderimi yapmış veya internet üzerinden alınan bir şeyin kendisinden kargolanması durumunda müşterileri ile bir gönderi numarası paylaşır. Her kişi ve kargoya özel olarak belirlenmiş bu numara ile beraber kolay bir biçimde sistem üzerindeki kargoların durumları takip edilebilir.

DHL Symbol

Dhl Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Dhl kargo firmasının kargo işlemlerinin takip edilebilmesi için izlenmesi gereken adımlar şöyle sıralanmıştır:

 • Öncelikle Dhl firmasının internet sitesine giriş yapılmalıdır.
 • Daha sonra, sistemde yer alan “Takip” sayfasına tıklanmalıdır.
 • Dhl Kargo takip işleminin gerçekleşebilmesi için gönderi numarasının gerekli olan yere yazılması gereklidir.
 • “Sorgula” sekmesine tıklanmasının ardından, kargo takibi kolaylıkla sağlanabilir.

Dhl Kargom Nerede?

Dhl firmasının kargo durumlarının öğrenilebilmesi için mutlaka Dhl Kargo sorgulama işleminin yapılması gereklidir. Kargo sorgulaması, genellikle kargoların her biri için özel olarak verilen numaraların internet sitesi üzerinde gerekli yere yazılması ile gerçekleşir. Gönderilerin sorgulama işlemleri ile beraber kargoların nerede olduğu kolaylıkla öğrenilebilir.

Dhl Kargo Gönderi No Nasıl Sorgulanır?

Dhl kargo firması ile gönderilerin takibinin sağlanabilmesi için şu adımların izlenmesi gereklidir:

 • Dhl firmasının gönderi sorgulamasının sayfasına girilir.
 • Daha sonra gönderi sorgulama sayfasına gönderi numarası yazılır.
 • “Sorgula” sekmesine tıklanarak gönderi durumu sayfasına geçiş yapılır.

Dhl Kargo gönderi no sorgulama işlemi, böylece gerçekleşmiş olur. Bu sayfa üzerinden kargonun nerede olduğu ile beraber ne zaman teslim edileceği, fatura numarası ve kargonun alıcısı gibi birçok bilgiye ulaşılabilir.

Dhl Kargo İletişim Numarası Nedir?

Dhl Kargo müşteri hizmetleri üzerinden kolaylıkla gönderi sorgulaması işlemleri gerçekleştirilebilir. İletişim numarası olarak belirlenmiş olan numaralar her il ve şube için farklıdır. Aranmak ve iletişimi kurulmak olan şubenin telefon numarasına ulaşılması gereklidir. Bu numaraların tümü için DHL Kargo firmasının internet adresi kullanılabilir. Ayrıca firma, gönderilecek kargo tipine göre de farklı şubelerini belirlemiştir.

Dhl Kargo Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Dhl kargonun çalışma saatleri, hafta içi ve hafta sonuna göre değişiklik gösterir. Dhl Kargo mesai saatleri güncel olarak şöyle sıralanmıştır:

 • Dhl Kargo hafta içi açılış saati: 09.00
 • Dhl Kargo hafta içi kapanış saati: 18.00
 • Dhl Kargo hafta sonu açılış saati: 09.00
 • Dhl Kargo hafta sonu kapanış saati: 12.00

Hafta sonları yalnızca cumartesi günleri hizmet vermekte olan Dhl kargo firması üzerinden Pazar günleri herhangi bir kargo gönderimi işlemi yapılamaz.

Mesaj Bırakabilirsiniz