THY Kargo Takip (Gönderi No Sorgulama 2024)

Türk Hava Yolları üzerinden gönderilmiş olan kargoların takip işlemleri için THY’nin internet sitesini kullanabilirsiniz. Kolay ve hızlı kargo takibi işlemleri için THY kargo takip sayfasını hemen ziyaret edebilirsiniz.

Thy Kargo takip işlemlerinin tümünün gerçekleştirilebilmesi için Thy internet sitesi üzerindeki sayfa kullanılabilir. Türk Hava Yolları ile gönderilmiş olan kargoların hızlı ve kolay bir şekilde nerede olduğunun öğrenilebilmesi için sadece takip numarası bilgisinin sayfaya yazılması yeterlidir. Bu bilgi ile kargonu nereden ve hangi aktarma ile geleceği de kolaylıkla öğrenilebilir.

turkish cargo logo 395x365 jpg 3

Thy Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Thy Kargo takip işleminin gerçekleştirilebilinmesi için şu adımların izlenmesi gereklidir:

  • Türk Hava Yollarının kargo takibi internet sayfasına giriş yapılır.
  • Girilmesi zorunlu olan numara, ABW numarasıdır. ABW numarası gerekli olan yere girilir.
  • Doğru numarasının girilmesinden sonra “Sorgula” seçeneğine basılarak kargonun hangi konumda olduğunun bilgisine kolaylıkla erişilebilir.

Thy Kargom Nerede?

Türk Hava Yolları kargolarının nerede olduğunu öğrenmek için Thy Kargo sorgulama işlemleri gerçekleştirilir. Bu işlemler, günümüzde 3 farklı kanal ile gerçekleştirilir. Bu kanallardan ilki, Thy’nin resmi internet sitesi üzerinde kargo takibi sayfasıdır. Bu sayfaya giriş yapılarak Thy kargosunun nerede olduğu öğrenilebilir. Bununla beraber, Türk Hava Yolları’nın kargo iletişim numarası ve mail adresi üzerinden de kolay ve hızlı bir şekilde kargo durumu sorgulama işlemleri gerçekleştirilebilir.

Thy Kargo Gönderi No Nasıl Sorgulanır?

Türk Hava Yolları’ndan kargosu olan ve kargosunun durumunu Thy Kargo gönderi no sorgulama ile gerçekleştirmek isteyen kişilerin izlemeleri gereken adımlar şöyledir:

  • Türk Hava Yolları’nın Kargo takibi sayfasına giriş yapılır.
  • Gönderi numarası ilgili yere yazılır ve Sorgula butonuna basılır.
  • Sorgula butonuna basılmasından sonra işlem gerçekleşmiş olacaktır.

Farklı kargoların sorgulanabilmesi için farklı gönderi numaralarının bilinmesi gerekir. Bu nedenle de tek gönderi numarasıyla işlem yapılamaz.

Thy Kargo İletişim Numarası Nedir?

Türk Hava Yolları ile kurulmak istenen kargo iletişimleri için kullanılacak olan Thy Kargo müşteri hizmetleri numarası, 0850 333 08 49’dur. Her gün, mesai saatleri içerisinde bu numara kullanılarak Thy kargo ile iletişim kurulabilir.

Thy Kargo Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Thy kargo’nun çalışma saatleri, hafta içi ve hafta sonu günleri için değişiklik gösterir. Güncel olarak belirlenmiş olan Thy Kargo mesai saatleri şöyle sıralanmıştır:

  • Thy Kargo hafta içi açılış saati: 08.30
  • Thy Kargo hafta içi kapanış saati: 17.00
  • Thy Kargo hafta sonu açılış saati: –
  • Thy Kargo hafta sonu kapanış saati: –

Türk Hava Yolları Kargo, hafta sonları hem cumartesi hem de Pazar günleri açık değildir. Bu nedenle de hafta sonu Thy Kargo üzerinden kargo alabilme ve gönderme işlemleri yapılamaz.

Mesaj Bırakabilirsiniz