DYO bayilik şartları neler? Franchise bedeli ne kadar? DYO bayi işi kurma ve açma maliyeti ne kadar?

Günümüzde insanlar artık bulunduğu ortamı güzelleştirmek amacıyla birçok çalışmalar gerçekleştirmekte. Evlerimizi ve işyerlerimizi farklı renklere boyamak ise bu değişimlerin en kapsamlı olanıdır. Bu anlamda insanlar evlerini ve işyerlerini kaliteli ve görünüm anlamında başarılı bir renge boyamak için başarılı markaları tercih etmektedir. Başarılı markada dediğimizde ise DYO, boya konusunda özellikle son yıllarda adını daha geniş kitlelere duyurmuş ve kaliteli ürünleriyle müşterilerin beğenisini toplamaktadır.

DYO markasının hikayesi 1927 yılında İzmir Şeritçiler Çarşısı’nda açılan “Durmuş Yaşar Müessesesi” ile başlıyor. Bu işletme 1941’de başlayan boya imalatı ile 1954 yılında Durmuş Yaşar ile oğulları Selçuk Yaşar ve Selman Yaşar tarafından İzmir’de açılan Türkiye’nin ilk boya fabrikası ile sektörün öncülerinden olma yolunda ilk adımlarını atmıştır.

og image

DYO markasının ürünleri;

 • Dekoratif Boyalar
 • Mobilya Boyaları
 • Sanayi Boyaları
 • Otomotiv Boyaları
 • Deniz Boyaları
 • Matbaa Mürekkepleri

 

DYO BAYİLİK VERİYOR MU?

Türkiye’nin dünyaya açılan bir yüzü olan DYO markası; kaliteden ödün vermeden, yeniliği hep ön planda tutarak tüm müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik ürünler geliştirerek çalışmalarını devam ettirmektedir.  

Boya sektörünün ülkemizdeki lider firmalarından birisi olan DYO firması rakiplerine göre oldukça büyük ve geniş bir satış ağına sahiptir. Bu geniş satış ağını ise bayilikleri ile sağlamaktadır.

 

DYO BAYILIK ŞARTLARI NELER? 

DYO bayilik şartlarına baktığımızda bu şartlar oldukça kolay ve her yatırımcının kolaylıkla yerine getirebileceği şartlardır. Her şeyden önce DYO firması markanın ilkelerini benimseyen yatırımcılarla çalışmayı ön planda tutmaktadır.

uyeler02822

DYO bayilik şartları kapsamında DYO firması yatırımcılarından ilk olarak boya konusundan tecrübesi olan adayları istemektedir. Diğer şartlar ise şu şekildedir;

 • Boya konusunda donanımlı yatırımcı
 • Boya sektörüne ilgi duymanın ve işinizi severek yapmanız
 • Girişimci bir ruha sahip olmalı 
 • Sermaye veya finans desteğine sahip olması
 • Bayilik sahibinin ticari sicilinin temiz olması.
 • İşletmenin açılacağı konuma göre belirlenen teminat bedelini ödemek. (Bu teminat bedeli DYO firması tarafından belirlenir.) 
 • Bayiler için belirlenen bölgesel ciro değerini tutturmak

 

DYO’nun vereceği bayiliği almak isteyen yatırımcılardan beklediği şartlar bunlardır. Bu şartlar karşılandığı durumda DYO bayiliğini kolay bir şekilde alabilirsiniz.

 

DYO FRANCHISE BEDELI NE KADAR?

Türkiye’de boya sektöründe başarılı işlere imza atmış bir marka olan DYO birçok yatırımcı tarafından tercih edilmektedir. Yeni yatırımcılarında aklında DYO firmasının franchise bedelinin ne kadar olduğu sorusu bulunmaktadır. Ancak franchise bedeli, açmak istediğiniz bayinin konumuna göre satış hacmi ölçülerek bu ölçümlere göre belirleniyor. Yani açmak istediğiniz konumun potansiyel satış oranlarına göre teminat isteniyor.

Yatırımcılar bu bedelleri öğrenmek için öncelikle hangi konumda bayilik almak istediğine karar vererek firma ile iletişime geçip bu bedel hakkında bilgi alabilir.

8240f5ff47a0fc5dfec1de0d41e543b6

DYO BAYI IŞI KURMA VE AÇMA MALIYETI NE KADAR?

DYO firması, sektörde ilk bayilik sistemini kuran ve 7 Bölge Müdürlüğü ile hizmet veren bir markadır. Toptancı bayileri de DYO firmasının çok önem verdiği parçalarından biridir. DYO firması Toptancı bayi firma sahipleri ve yöneticilerinden muhasebeye, depo görevlisinden satış personeline kadar tüm kadroya eğitimler vererek firmanın kalite standartlarını korumayı amaçlamaktadır.

DYO firmasının sektördeki diğer firmalara göre bayilik ücretleri biraz fazla gelebilir ancak bu üst düzey hizmetleri düşünüldüğünde müşteri memnuniyeti getirileriyle yüksek kar elde edilebilecek bir yatırım fırsatıdır.

Peki DYO bayi açma maliyeti ne kadardır?

Daha öncede söylediğimiz gibi bu fiyatlar lokasyona göre değişmekte. Ancak bayilik açma maliyeti konusunda ortalama şunu söyleyebiliriz ki DYO Boya ürünlerini satan bir mağaza açmak için ortalama olarak 100.000 TL gibi bir paraya ihtiyaç duyulmaktadır. Tabii ki bu maliyetin içinde dükkân kirası ve diğer DYO mağazaları ile aynı olacak dekorasyonu da dahildir.

Mesaj Sayısı(8)

 1. serdar
 2. yaşar özdemir
 3. yaşar özdemir
  • Yunus Yılmaz
 4. savaş
 5. ŞABAN SERT
 6. İsmail SILI

Mesaj Bırakabilirsiniz