Evde Maske Paketleme İşi ile 7500 TL Para Kazanma

Birçok kişi uzun süredir evde ek iş arıyor. Çünkü artık ek gelir elde etmek insanlara daha konforlu bir yaşam seçeneği sunuyor. Biraz yorucu oluyor, ancak kazanımları gördüğünüzde, yorucu olmak o kadar da büyük bir sorun değil.

İnternetten araştırırsanız birçok şeyin evden yapılabileceğini göreceksiniz. Bu yüzden son zamanlarda dikkatleri üzerine çeken evde ek iş hakkında sizlere birçok bilgi vermek için bu yazıyı hazırladım. Evde ek iş arıyorsanız ve paketleme işi yapmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Koronavirüsün ortaya çıkışından bu yana hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen maskelerden bahsedeyim. 5’li veya 10’lu olarak aldığımız maskeler sizce nasıl hazırlanıyor? Artık internette ev maskeleri için paketleme işinin reklamlarını görüyoruz. Onları hazırlayanlardan biri olmak istemez misin?

Evde paket maske yaparak en az 6.000-8.000 TL kazanmaya hazır mısınız? Evde maske paketleme işi hakkında daha fazlasını öğrenmekle ilgileniyorsanız, işte her şey…

maske paketleme is ilanlari 1

Evde maske paketleme işi yapın

Evde birçok paketleme işi yapılır. Her biri size ek gelir olarak geri dönüş sağlar. Peki evimizin vazgeçilmez aksesuarı haline gelen bu maskeleri paketlemeye ne dersiniz?

Evde maske paketleme artık birçok kişinin odak noktası. Yapmanız gerekenler de oldukça basit. Burada dikkat edilmesi gereken püf noktalara değineceğim. Ama önce şunu söylemeliyim; Ev ambalajı sunan birçok şirket var. Bazılarının dolandırıcı olduğu da ortaya çıkabilir. Bu yüzden tüm bilgilerinizi iyice araştırılmadan ve güvende olmadan paylaşmamalısınız. Ben sadece bu işi nasıl yaparım, nereden bulurum, kazancınız ne olur gibi sorulara cevap veriyorum.

Maske paketleme işini evde yapabilmeleri için çok hızlı ve pratik olmaları gerekiyor. Belli bir süre ayırsanız bile yeterli oluyor. Önemli olan bunu olabildiğince doğru yapmaktır. Ne kadar hassas çalışırsanız, o kadar çok geri bildirim alırsınız.

Evde maske nasıl paketlenir?

Ev tipi paketleme işi için boş pozisyon bildiren birçok şirket var. Firmalar, ince ağızlı maskelerden üç katlı koruyucu maskelere kadar pek çok maske çeşidinin ambalajıyla rekabet edemiyor. Bu yüzden ek gelir isteyen ve evden çalışabilecek insanlar arıyorlar. İşte onlardan biri olabilirsiniz.

Anlaştığınız firma size belli sayıda maske gönderecektir. Size bu maskeler için gerekli bilgileri veriyorlar ve bu bilgiler ışığında evde maske paketleme işine başlamaya hazırsınız. Ama dediğim gibi dolandırıcılık yapan çok firma var. Bu nedenle, bu anlaşmayı tamamen taahhüt etmeden önce kapsamlı bir araştırma yapmalısınız.

Evde Maske Paketleme siparişleri

Evde ek çalışma sistemi genellikle şirkete ve ihtiyaç düzeyine göre değişir. Bir şirket size evde koruyucu maske takmanız için bir sipariş verebilir. Sadece hafta sonları yapabileceğini söylüyor ya da bir başkası bir ay boyunca düzenli olarak yapmak istiyorum diyor. Bu terimler sürekli değişmektedir.

Size gönderdiği maskeler de karıştırılabilir. Örneğin N95 koruyucu maske, 3M 9312 havalandırmalı maske gibi maske çeşitleri göndermişler. Böyle bir durumda öncelikle bunları ayırmanız ve ardından paketleme işlemine başlamanız gerekir.

Evde Paketleme İşini Kimler Yönetebilir?

Bu da önemli bir soru. Birçoğu bunu merak ediyor. Ama size bir şey söyleyebilirim: evde paketleme işinin sınırı yoktur. Ev hanımıysanız, sıkıldıysanız veya ek gelir istiyorsanız evde maske taktırabilirsiniz. Öğrencisin, ek gelire ihtiyacın var, evde bavul hazırlamak sana cazip gelebilir. Emekliler, lise mezunları, üniversite mezunları, ev hanımları, ikinci iş arayanlar, yaşlılar, erkekler…

Bu listeyi isteğe göre genişletmek mümkündür. Çünkü aslında evdeki maske ambalajı olasılıklardan sadece biri. Evde paketleme işi denildiği zaman pek çok şey devreye giriyor. Hatta konuyla ilgili yazdığım Evde Paketleme İşleri yazısını da okuyabilirsiniz.

Ev Paketleme İşi İçin Nereye Başvurulur?

Evde maske paketleme başvurusunu İŞKUR üzerinden yapabilirsiniz. Şirketlerin çoğu evde ambalaj açıklarını İŞKUR aracılığıyla ilan etmektedir. Buradan firmalarla iletişime geçebilirsiniz.

Bunun dışında birkaç sayfada paketleme iş ilanları bulacaksınız. Bu konuda Kariyer.net ve sahibinden.com’a da ilan verebilirler. Bunları da takip etmeniz faydalı olabilir.

Güveniliri ilk bulanı aramayın!

Bulunduğunuz yer için paketleme işi sunan birçok şirket var. Örneğin İzmir’de yaşıyorsanız İzmir’de Ambalaj İşini, Bursa’da yaşıyorsanız Bursa’da Ambalaj İşini okumanızı tavsiye ederim. Yaşadığınız ilde ne tür evde paketleme iş fırsatları olduğunu nasıl öğreneceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Maske Paketleme işi ve detayları

Aslında çok kısaca bahsettim. Ama şimdi evde maske paketlemenin koşulları hakkında daha spesifik bilgiler vereceğim. İŞKUR destekli iş imkanı sunan şirketlerde genel olarak şu şartlar aranıyor:

Bir maske paketleme işleminin 30 ile 45 saniye arasında tamamlanması gerekiyor.
İstediğiniz adette paketleme yapılmalı ve maskeler paket içerisine konulmalıdır.
Gerekli sayıya ulaştığınızda pakete koymanız gerekmektedir. Böylece her pakete koyacağınız maske miktarı belli olacaktır.
Bu ürünleri firmaya gönderdiğinizde zaten kargo ücretini ödüyorsunuz. Sizden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.
Bazı şirketler çok nadiren de olsa sigorta sunabilir. Bu firmalarla uzun süre çalışabilirsiniz.
Evde maske ambalajı sağlayan firmalar
Maske paketlemesini genellikle kim yapar?
Maske ambalajını kim sunuyor?
Evde maske ambalajı için nereye başvuracağınızı anlattım. Peki bu ilanları hangi firmalar veriyor?

Evde paketleme işi için personel arayanlar genellikle on kişiden az çalışanı olan yüklenicilerdir. Dediğim gibi işi bitiremezlerse bir kaç kişinin evine maske paketi gönderiyorlar. Bu sayede işlerini bir ücret karşılığında yapmakta ve zamandan tasarruf etmektedirler. Bu şekilde yararlanırsınız.

Maske paketleme işleri

Bunun dışında çok sayıda çalışanı olmasına rağmen periyodik olarak ek personele ihtiyaç duyan firmalar da ilan vermektedir. Örneğin pandeminin ilk günlerinde maske satışlarında ve üretiminde ciddi bir satışlar yaşandı. Bu süre zarfında birçok firma çalışanı olmasına rağmen işi tamamlayamadı. İşte o zaman ilanlar açtı ve evde maske ambalajı dağıtmaya başladı. Böylece hem kendileri hem de ihtiyaç duyanlar bu tür çalışmalardan yararlandı.

Evde maske paketlemenin Kazançları

Evde Maske Paketleme Kazanc

Az önce de belirttiğim gibi evde maske paketlemek son zamanların en popüler işlerinden biri. Birçok insan dışarı çıkamıyor veya işlerinden yeterince para alamıyor. Bu nedenle çoğu insan, özellikle ev hanımları evde ek iş arıyor.

  • Örneğin şirket size her pakette on maske olacağını söylüyor. Ayrıca bu paketlerden toplam 250 adet olacağını belirtiyor. Paket başına 5 TL veriyorsa bir günde 1.250 TL kazanabilirsiniz. Bu işi bir hafta boyunca yaptığınızı hayal edin. Sadece bu dönemde kazandığınız gelir 8.750 TL.
  • Bunun daha az yorulduğunuz ancak paket başına daha az aldığınız bir versiyonu da var. Paket başına 2 TL ile günlük 1000 pakete çıkmadan aylık gelirinizi en az 6.000 TL’ye yükseltebilirsiniz. Nasıl? Aşağıdaki tabloda birim sayısını, çalışacağınız gün sayısını ve gelirinizi sunduk.

Günlük Paket Haftalık Gelir Aylık Gelir

  • 4 gün 200 paket 1.600 TL 6.400 TL
  • 5 gün 200 paket 2.000 TL 8.000 TL
  • 6 gün 200 paket 2.400 TL 9.600 TL

ev paketleme şirketleri

Bunun gibi bazı firmalarla görüştükten ve emin olduktan sonra evde maske paketleme işine başlayabilirsiniz. Hem bir aylık da olsa güzel bir ek gelir elde edeceksiniz hem de eliniz hızlandıkça gelen iş sayısı artacaktır.

Evde maske paketleme maliyeti

Ek bir gelir istiyorsunuz ve evde paketleme işine başlamaya karar verdiniz. Peki evde veya başka yerlerde maske paketleme için ne kadar bütçe ayırmanız gerekiyor?

Cevabı hemen vereyim: sıfır. Evet, evde paketleme işi için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Çünkü burada işi alan sensin. Yani siz ödemiyorsunuz, onlar size ödüyor. Ödemeler de genellikle ertesi gün veya bir hafta sonra gönderilir. Bunun sebebi ise göndereceğiniz ambalaj ürünlerinin doğruluğunu teyit etmektir. İyice kontrol edilir, bir yerde hata varsa kontrol edilir. Herhangi bir sorun yoksa ödemeniz hemen işleme alınacaktır.

One Response

Mesaj Bırakabilirsiniz